Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Data MMR potvrzují, že Česká spořitelna se stala jedničkou na trhu nových hypoték

05.02.2021 03:02 Tisková zpráva:

Loňský rok byl i přes nelehkou ekonomickou situaci způsobenou pandemií koronaviru pro Českou spořitelnu nejúspěšnějším rokem z hlediska objemu nově sjednaných hypotečních úvěrů. Rok 2020 tak s počtem 23 tisíc nových hypotečních úvěrů v celkovém objemu 66 miliard Kč překonal dosavadní rekordní rok 2017, kdy Česká spořitelna poskytla 30 tisíc nových hypotečních úvěrů v celkovém objemu 63 miliard Kč. Podle dat Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) o vývoji hypotečních úvěrů pro retailové klienty se Česká spořitelna s tržním podílem 27 % stala leaderem na trhu nových hypoték.

„Portfolio hypotečních úvěrů České spořitelny celý loňský rok kontinuálně rostlo a v závěru roku se nám podařilo překonat hranici 300 miliard korun v portfoliu hypoték. Včetně Buřinky tvoří celkové portfolio úvěrů na bydlení 350 miliard korun. Prosinec 2020 byl navíc z pohledu objemu nově sjednaných hypoték nejúspěšnějším měsícem loňského roku a objem nových hypoték dosáhl výše přes 7 miliard korun,” říká Filip Belant, šéf tribu Bydlení v České spořitelně a dodává: „Více než dvě třetiny nově sjednaných hypotečních úvěrů jsou s fixací na 8 a více let. Zároveň se zvýšila průměrná výše hypotečního úvěru na hodnotu okolo tří milionů korun,” dodává Filip Belant.

„Na rekordních prodejích nových hypoték v loňském roce měly zásadní vliv naše kvalitní poradenské služby v pobočkách a v síti našich hypotečních specialistů. Vysokému zájmu o úvěry na bydlení přispěly i nízké úrokové sazby a refinancování hypoték od konkurenčních bank. Náš nejúspěšnější rok na poli hypoték nyní potvrzují i aktuální data MMR, které máme k dispozici. Vyplývá z nich, že s podílem 27 % jsme jedničkou na trhu nově uzavřených hypoték,”doplňuje Filip Belant..

Z údajů České spořitelny je v posledních letech patrný rostoucí zájem o dlouhodobé fixace, které jsou reakcí klientů na dynamický vývoj na hypotečním trhu. Zatímco před pár lety klienti nejčastěji volili pětiletou fixaci u nových hypoték, v loňském roce Česká spořitelna zaznamenala zvýšený zájem o delší fixace na 8 let a více let.

Podle dat MMR hypoteční banky v ČR loni poskytly fyzickým osobám přes 89 tisíc nových úvěrů na bydlení (meziroční nárůst přibližně o 20 %) v celkovém objemu 245,6 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst objemu o téměř 40 %. Z pohledu krajů bylo loni nejvíce žadatelů o hypoteční úvěry tradičně v Praze (20 158 nových hypoték), následoval Jihomoravský kraj s počtem 11 160 nových hypoték a Moravskoslezský kraj (8 330 hypoték).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *