EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

30. 05. 2023

0 komentářů

Do podpory průmyslu s využitím umělé inteligence investuje SAS miliardu dolarů

 

Společnost SAS, lídr v oblasti umělé inteligence (AI) a analytiky, investuje během příštích tří let miliardu USD do dalšího vývoje nástrojů s využitím AI, které mají podpořit růst průmyslového sektoru. Konkrétně se zaměří například na oblasti výroby, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, zdravotnictví, maloobchod, ale i státní správu. Všechna průmyslová řešení poběží na SAS® Viya®, AI a analytické platformě SAS.

Loading 

„Podniky čelí mnoha výzvám, od hrozby ekonomické recese a narušení dodavatelských řetězců až po nedostatek pracovních sil a regulační změny. Díky poznatkům z analytiky a umělé inteligence zaměřené na průmysl nabídneme společnostem řešení, které jim pomůže uspět v těchto výzvách,“ uvedl ředitel české pobočky SAS Institute Petr Šlajchrt.

Výsledkem této masivní investice SAS bude efektivnější využití umělé inteligence, strojového učení a pokročilé analýzy k lepším službám zákazníkům, efektivnějšímu řízení rizik, ale také boji proti podvodům.

Investice je v souladu s trendem „demokratizace datové analýzy“. Tím, že se výhody pokročilé analýzy dostanou do rukou více lidí s různými zkušenostmi a pracovními rolemi, budou mít prospěch firmy, organizace i společnost.

Vzhledem k tomu, že společnosti pokračují v přijímání AI, strojového učení, počítačového vidění a analýzy internetu věcí (IoT), aby získaly cenné poznatky potřebné k dalšímu rozvoji, budou se moci do analytického procesu zapojit také zaměstnanci na dalších úrovních.

REKLAMA

SAS již nabízí širokou škálu specifických průmyslových řešení. Tyto se budou dále vylepšovat prostřednictvím probíhajících investic a SAS vyvine nové nástroje pro řešení dalších potřeb. Příkladem již zaběhnutého efektivního nástroje pro vlády je SAS Tax Compliance, který pomáhá vládám chránit jejich příjmové toky tím, že aplikuje pokročilé analýzy na obrovské množství daňových údajů, aby automaticky monitorovaly a odhalovaly případy nedodržování předpisů a podvodů. V důsledku toho mohou vládní daňové úřady zlepšit včasnou identifikaci potenciálních podvodů, odhalit vznikající schémata daňových podvodů.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024

Změna trendu potvrzena, ceny starších domů už rostou

Ceny starších domů pokračují v mírném růstu. Trend, který naznačovaly již zprávy z loňského roku, potvrdila i čísla za první letošní kvartál. Zatímco v meziročním pohledu ještě 6 z 8 zkoumaných měst zaznamenalo mírný cenový pokles, v kvartální pohledu již naopak převládal cenový růst, a to od jednoho procenta v Ostravě až do pět procent v Brně. Vyplývá z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *