EUR 24.495

USD 23.384

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.495

USD 23.384

30. 05. 2023

0 komentářů

Do podpory průmyslu s využitím umělé inteligence investuje SAS miliardu dolarů

 

Společnost SAS, lídr v oblasti umělé inteligence (AI) a analytiky, investuje během příštích tří let miliardu USD do dalšího vývoje nástrojů s využitím AI, které mají podpořit růst průmyslového sektoru. Konkrétně se zaměří například na oblasti výroby, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, zdravotnictví, maloobchod, ale i státní správu. Všechna průmyslová řešení poběží na SAS® Viya®, AI a analytické platformě SAS.

Loading 

„Podniky čelí mnoha výzvám, od hrozby ekonomické recese a narušení dodavatelských řetězců až po nedostatek pracovních sil a regulační změny. Díky poznatkům z analytiky a umělé inteligence zaměřené na průmysl nabídneme společnostem řešení, které jim pomůže uspět v těchto výzvách,“ uvedl ředitel české pobočky SAS Institute Petr Šlajchrt.

Výsledkem této masivní investice SAS bude efektivnější využití umělé inteligence, strojového učení a pokročilé analýzy k lepším službám zákazníkům, efektivnějšímu řízení rizik, ale také boji proti podvodům.

Investice je v souladu s trendem „demokratizace datové analýzy“. Tím, že se výhody pokročilé analýzy dostanou do rukou více lidí s různými zkušenostmi a pracovními rolemi, budou mít prospěch firmy, organizace i společnost.

Vzhledem k tomu, že společnosti pokračují v přijímání AI, strojového učení, počítačového vidění a analýzy internetu věcí (IoT), aby získaly cenné poznatky potřebné k dalšímu rozvoji, budou se moci do analytického procesu zapojit také zaměstnanci na dalších úrovních.

SAS již nabízí širokou škálu specifických průmyslových řešení. Tyto se budou dále vylepšovat prostřednictvím probíhajících investic a SAS vyvine nové nástroje pro řešení dalších potřeb. Příkladem již zaběhnutého efektivního nástroje pro vlády je SAS Tax Compliance, který pomáhá vládám chránit jejich příjmové toky tím, že aplikuje pokročilé analýzy na obrovské množství daňových údajů, aby automaticky monitorovaly a odhalovaly případy nedodržování předpisů a podvodů. V důsledku toho mohou vládní daňové úřady zlepšit včasnou identifikaci potenciálních podvodů, odhalit vznikající schémata daňových podvodů.

REKLAMA

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Česko v roce 2033 – v důsledku dominantní věkové skupiny 50 až 59 let bude zájem o menší byty

Není žádnou novinkou, že mnohé evropské země patří k nejrychleji stárnoucím zemím na světě. Za 10 let bude v Česku nejvíce obyvatel ve věku 50 až 59 let. Podobně jsou na tom další státy ve střední a východní Evropě. V Německu, Rakousku, Itálii nebo Francii bude dominantní věková skupina 60 až 69 let. Na druhém konci žebříčku je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *