Středa 20. března. Svátek má Světlana.

dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěru

27.11.2012 03:11 Tisková zpráva:

Časopis dTest v nedávné době informoval o tom, že poplatek za správu úvěrového účtu považuje za nezákonný, a pokud jej banky samy nezruší, bude je žalovat. V podobné situaci již uspělo u soudu spotřebitelské sdružení v Německu a v individuálních případech také někteří klienti tuzemských bank.

Právníci dTestu proto minulý týden podali na Komerční banku žalobu. „Komerční banka nám oznámila, že výzvu ke zrušení sporného poplatku nemůže akceptovat,“ říká Miloš Borovička, právní poradce časopisu dTest, a dodává: „Přesto stále vyjednáváme a nevylučujeme možnost stažení žaloby v případě vstřícného jednání banky a zrušení poplatků.“

Klienti bank se o problematiku zajímají a mají zájem se k žalobě připojit. „Žalobu podáváme jako sdružení v zájmu všech spotřebitelů, kteří se cítí poškozeni,“ říká Borovička a vysvětluje: „Nejedná se o hromadnou žalobu a není tedy možné se k ní individuálně připojit. V případě úspěchu bude mít rozsudek dopad na všechny, kteří sporný poplatek platí.“

Stejný postup zvolil nyní dTest i vůči České spořitelně. „Česká spořitelna patří k velkým poskytovatelům hypoték a na naší poradnu se obrátila řada jejích klientů s žádostí o radu či pomoc, naše volba tedy byla logická,“ říká Borovička.
K odběru pravidelných informací nejen o vývoji kauzy poplatků za vedení úvěrových účtů se lze zaregistrovat na stránce www.dtest.cz/poplatekzauver.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *