Úterý 16. října. Svátek má Havel.

Energie2 do konce roku plyn nezdraží

27.09.2012 04:09 Tisková zpráva:

,,Navzdory růstu cen ropy, od které se odvíjí ceny plynu na světových burzách, udržíme stabilní ceny nejméně do konce letošního roku. Po zdražení plynu společností E.ON se náš odstup od jejích cen ještě zvětší, ve prospěch našich zákazníků. Již doposud jsme byly v průměru levnější než velcí dodavatelé a provozovatelé plynárenských sítí E.ON a RWE. Například na distribučním území E.ON je pro domácnosti používající plyn k topení (50 000 – 55 000 kWh, TOPENÍ D3,M3) již v současné době Energie2 levnější o 7,1 procenta. Na distribučním území RWE je pro domácnosti používající plyn k ohřívání vodu (nad 1 890 do 7 560 kWh) v současné době Energie2 levnější oproti RWE až o 46,7  procenta“, vysvětlil D.Vlnka.

Dodal,že podle srovnání portálů zabývajících se cenami energií, patří Energie2 ke třem nejlevnějším dodavatelům zemního plynu na českém trhu. ,,Jsme výrazně levnější než dominantní dodavatelé  plynu a elektřiny, navíc ceny umíme pro velké odběratele i individuálně přizpůsobit. Umožňují nám to obchody s oběma komoditami na evropských burzách a spolupráce se zahraničními výrobci a dodavateli elektřiny a zemního plynu. Nejsme tedy závislí od dominantních hráčů na místních trzích, umíme být pružní a operativně se přizpůsobit vývoji“, řekl D. Vlnka.

Dodal, že tyto faktory, spolu s nižšími režijními náklady a ochotou se podělit se zákazníkem o  marži, Energii2 umožňují prodávat elektřinu a zemní plyn dlouhodobě levněji, než většině konkurenčních společností. Energie2 se snaží i o to, aby její ceny byly stabilní co nejdelší dobu. Také filosofie stability se podepsala na pravidelných meziměsíčních nárůstech počtu klientů i celkového odběru plynu a elektřiny.

,,Energie2 míní ceny pro odběratele udržovat dlouhodobě mezi nejnižšími na trhu tak, aby domácnosti mohli reálně ušetřit každoročně tisíce korun. Změna dodavatele je přitom pro občany jednoduchá a firma zadarmo zabezpečí všechny potřebné úkony. Stačí podpis plné moci. Smlouvu je přitom možné uzavřít přes internet a v tomto případě firma ještě navíc poskytuje zákazníkům další benefit na úrovni 2 % z neregulované části standardní ceníkové ceny a to po celou dobu trvání smlouvy“, vysvětlil D.Vlnka.

Energie2 zaznamenala od začátku tohoto roku v ČR významný nárůst počtu odběrných míst i samotného odběru plynu a elektřiny. Ve srovnání se závěrem roku 2011, se za 7 měsíců  do srpna 2012, zvýšil počet odběrných míst zemního plynu 11,9-násobně a  odběr plynu v m3 se zvýšil 15,1-násobně. V komoditě elektřina se počet odběratelů Energie2 za stejné období zvýšil 1,5– násobně a odběr elektřiny v MWh 3,3-násobně. Energie2 úspěšně působí na českém, slovenském a začíná i na polském trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.