EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

26. 04. 2021

Experti budou diskutovat o digitalizaci stavebnictví

 

Dne 27.4. 2021 proběhne největší setkání lídrů digitalizace ve stavebnictví v České republice. V rámci dvou panelů se diskuze zúčastní představitelé vlády, veřejného sektoru, ředitelé stavebních společností i firem, které pomáhají při digitalizaci. Jednou z nich je i ROWAN LEGAL, advokátní kancelář, kterou zastoupí Managing Associate Jan Tomíšek. 


Jan Tomíšek se problematikou digitalizace zabývá už od dob svých studií. Je absolventem Právnické fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Kromě práva studoval kybernetickou bezpečnost a management. Tento neotřelý mix znalostí spojený s hlubokými zkušenostmi s vedením komplexních digitálních transformací pro klienty, z něj dělají jednoho z největších odborníků na digitální transformaci na českém trhu, a proto byl také přizván, aby se podílel na právní úpravě digitalizace stavebního řízení v současném i novém stavebním zákonu.
V prvním panelu konference vystoupí představitelé vlády – Karel Havlíček (místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy ČR), který představí strategii digitalizace a na něj naváže Klára Dostálová (ministryně pro místní rozvoj ČR), která představí koncepci pro implementaci digitalizace českého stavebnictví. Vedle teoretického rámce se s Vámi ale ředitelé největších státních firem (ŘSD, SFDI, SŽ) podělí o zkušenosti s praktickou implementací BIM na největších českých veřejných projektech.
V druhém panelu budou diskutovat leadeři soukromých společností o svých zkušenostech s BIM a také se podělí o rady, jak na úspěšný průběh implementace. Více k programu se dozvíte zde: https://www.ceec.eu/events/conference-detail?iConferenceId=120.
Konference bude probíhat formou živého streamu z prostor Ministerstva pro místní rozvoj a účast je zdarma. Pokud Vás konference zaujala registrujte na: konference@ceec.eu.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu: Jak vypočítat odvody?

Chcete-li si postavit rodinný dům na pozemku, který podléhá ochraně jako součást zemědělského půdního fondu, musíte nejprve požádat o jeho odnětí. Jednou z náležitostí žádosti o odnětí je také výpočet příslušných odvodů, které musíte následně zaplatit. Jak tyto odvody vypočítat?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

23. 09. 2021

Rozhovor: Jaké jsou výhody i případná úskalí družstevního bydlení?

Družstevní bydlení v minulosti tvořilo velkou část nabídky nemovitostí na českém trhu. Po roce 1989 se situace změnila a trendem bylo převést nemovitost do osobního vlastnictví. Zájemci o družstevní bydlení postačí 20 % z ceny nemovitosti a být solventní. Členem bytového družstva se lze stát i ve vyšším věku, vstoupit do něj může rovněž cizinec. Jaké další […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

22. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.