EUR 25.440

USD 23.453

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.440

USD 23.453

28. 02. 2023

0 komentářů

Fond Prémiových nemovitostí za rok 2022 zhodnotil majetek klientů o silných 8,7 %

 

Průměrná roční výkonnost 10,7 % p.a. od založení řadí fond na první příčku výkonnosti mezi retailovými nemovitostními fondy s alespoň dvouletou historií na českém trhu.

Loading 

Za celý rok 2022 zhodnotil fond prostředky svěřené klienty o 8,7 % a od založení v červenci 2020 tak již dosáhl celkový výnos 27,6 %. Fondu se tak dařilo i v nesnadném ekonomickém prostředí vysoké inflace a vysokých

úrokových sazeb. Aktuálně fond spravuje celkový majetek v objemu přes 830 mil. Kč. Tržní hodnota nemovitostí v portfoliu fondu přesahuje 1 300 mil. Kč. Portfolio fondu je rozděleno mezi komerční a residenční nemovitosti přibližně v poměru 70:30. Fondu se od založení daří překonávat svůj cílovaný 5% roční výnos.

„Portfolio fondu jsme v srpnu 2022 rozšířili o naši dosud největší prémiovou komerční nemovitost, Platinium Brno s tržními oceněním okolo 650 mil. Kč. Čisté nájemní výnosy z portfolia nemovitostí vlastněných fondem již přesahují 60 mil. Kč ročně. Jsou proto dobrou stabilizační kotvou výkonnosti fondu také v roce 2023,“ řekl Miloš Filip, CFA, ředitel fondu Schönfeld & Co SICAV, a.s.

Finanční a ekonomické prostředí v České republice a Evropě zhoršila mj. vyostřená geopolitické situace, válka Ruska s Ukrajinou. Roční inflace v České republice přesáhla 15 %, česká i evropská ekonomika zpomaluje a Česká národní banka zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu až na 7 %. Pro nemovitostní trh to byly smíšené zprávy.

REKLAMA

„Na jedné straně vysoké úrokové sazby zvýšily výnosy finanční části našeho portfolia, na straně druhé všem institucím zdražily realitní financování. Přesto věřím, že investoři, kteří dodrží doporučený investiční horizont budou spokojeni a náš fond dokáže držet krok s dlouhodobou průměrnou inflací i reálně navíc zhodnotí jejich prostředky,“ doplnil Miloš Filip.

Investice do nemovitostního fondu jsou vhodné pro dlouhodobější investory. Doporučený horizont investování je 5 a více let. Schönfeld&Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti, je otevřený speciální fond nemovitostí určený běžným investorům. Svoji investiční strategii zaměřuje na prémiové residenční a komerční nemovitosti v České republice a sousedních zemích. Noví klienti mohou do fondu investovat bez omezení, a to jednorázově i pravidelně.

Minimální investice je 500 Kč u pravidelných nebo 10 000 Kč u jednorázových investic. Fond na českém trhu nabízejí vybraní finanční zprostředkovatelé. Na činnosti a chod fondu, jeho obhospodařovatele i depozitáře dohlíží orgán dohledu Česká národní banka. Strukturu investic, ocenění majetku a nakládání s penězi klientů fondu ze zákona kontroluje bankovní depozitář.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Starší byt nyní koupíte o desetinu dráž než loni

Na trhu s nemovitostmi panuje výrazný růstový trend, minimálně to platí pro starší byty. Zkoumaná města zaznamenala meziročně růst od čtyř procent v Ústí nad Labem do 16 procent v Ostravě. Kvartální srovnání trend potvrdilo a ukázalo dokonce jeho akceleraci. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 07. 2024

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *