EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

28. 02. 2023

0 komentářů

Fond Prémiových nemovitostí za rok 2022 zhodnotil majetek klientů o silných 8,7 %

 

Průměrná roční výkonnost 10,7 % p.a. od založení řadí fond na první příčku výkonnosti mezi retailovými nemovitostními fondy s alespoň dvouletou historií na českém trhu.

Loading 

Za celý rok 2022 zhodnotil fond prostředky svěřené klienty o 8,7 % a od založení v červenci 2020 tak již dosáhl celkový výnos 27,6 %. Fondu se tak dařilo i v nesnadném ekonomickém prostředí vysoké inflace a vysokých

úrokových sazeb. Aktuálně fond spravuje celkový majetek v objemu přes 830 mil. Kč. Tržní hodnota nemovitostí v portfoliu fondu přesahuje 1 300 mil. Kč. Portfolio fondu je rozděleno mezi komerční a residenční nemovitosti přibližně v poměru 70:30. Fondu se od založení daří překonávat svůj cílovaný 5% roční výnos.

„Portfolio fondu jsme v srpnu 2022 rozšířili o naši dosud největší prémiovou komerční nemovitost, Platinium Brno s tržními oceněním okolo 650 mil. Kč. Čisté nájemní výnosy z portfolia nemovitostí vlastněných fondem již přesahují 60 mil. Kč ročně. Jsou proto dobrou stabilizační kotvou výkonnosti fondu také v roce 2023,“ řekl Miloš Filip, CFA, ředitel fondu Schönfeld & Co SICAV, a.s.

Finanční a ekonomické prostředí v České republice a Evropě zhoršila mj. vyostřená geopolitické situace, válka Ruska s Ukrajinou. Roční inflace v České republice přesáhla 15 %, česká i evropská ekonomika zpomaluje a Česká národní banka zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu až na 7 %. Pro nemovitostní trh to byly smíšené zprávy.

„Na jedné straně vysoké úrokové sazby zvýšily výnosy finanční části našeho portfolia, na straně druhé všem institucím zdražily realitní financování. Přesto věřím, že investoři, kteří dodrží doporučený investiční horizont budou spokojeni a náš fond dokáže držet krok s dlouhodobou průměrnou inflací i reálně navíc zhodnotí jejich prostředky,“ doplnil Miloš Filip.

REKLAMA

Investice do nemovitostního fondu jsou vhodné pro dlouhodobější investory. Doporučený horizont investování je 5 a více let. Schönfeld&Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti, je otevřený speciální fond nemovitostí určený běžným investorům. Svoji investiční strategii zaměřuje na prémiové residenční a komerční nemovitosti v České republice a sousedních zemích. Noví klienti mohou do fondu investovat bez omezení, a to jednorázově i pravidelně.

Minimální investice je 500 Kč u pravidelných nebo 10 000 Kč u jednorázových investic. Fond na českém trhu nabízejí vybraní finanční zprostředkovatelé. Na činnosti a chod fondu, jeho obhospodařovatele i depozitáře dohlíží orgán dohledu Česká národní banka. Strukturu investic, ocenění majetku a nakládání s penězi klientů fondu ze zákona kontroluje bankovní depozitář.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Nastala optimální doba pro nákup nemovitosti, ceny zase půjdou nahoru

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

Text: redakce hypoindex.cz

01. 03. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *