EUR 23.550

USD 21.633

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.550

USD 21.633

28. 02. 2023

0 komentářů

Fond Prémiových nemovitostí za rok 2022 zhodnotil majetek klientů o silných 8,7 %

 

Průměrná roční výkonnost 10,7 % p.a. od založení řadí fond na první příčku výkonnosti mezi retailovými nemovitostními fondy s alespoň dvouletou historií na českém trhu.

Loading 

Za celý rok 2022 zhodnotil fond prostředky svěřené klienty o 8,7 % a od založení v červenci 2020 tak již dosáhl celkový výnos 27,6 %. Fondu se tak dařilo i v nesnadném ekonomickém prostředí vysoké inflace a vysokých

úrokových sazeb. Aktuálně fond spravuje celkový majetek v objemu přes 830 mil. Kč. Tržní hodnota nemovitostí v portfoliu fondu přesahuje 1 300 mil. Kč. Portfolio fondu je rozděleno mezi komerční a residenční nemovitosti přibližně v poměru 70:30. Fondu se od založení daří překonávat svůj cílovaný 5% roční výnos.

„Portfolio fondu jsme v srpnu 2022 rozšířili o naši dosud největší prémiovou komerční nemovitost, Platinium Brno s tržními oceněním okolo 650 mil. Kč. Čisté nájemní výnosy z portfolia nemovitostí vlastněných fondem již přesahují 60 mil. Kč ročně. Jsou proto dobrou stabilizační kotvou výkonnosti fondu také v roce 2023,“ řekl Miloš Filip, CFA, ředitel fondu Schönfeld & Co SICAV, a.s.

Finanční a ekonomické prostředí v České republice a Evropě zhoršila mj. vyostřená geopolitické situace, válka Ruska s Ukrajinou. Roční inflace v České republice přesáhla 15 %, česká i evropská ekonomika zpomaluje a Česká národní banka zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu až na 7 %. Pro nemovitostní trh to byly smíšené zprávy.

„Na jedné straně vysoké úrokové sazby zvýšily výnosy finanční části našeho portfolia, na straně druhé všem institucím zdražily realitní financování. Přesto věřím, že investoři, kteří dodrží doporučený investiční horizont budou spokojeni a náš fond dokáže držet krok s dlouhodobou průměrnou inflací i reálně navíc zhodnotí jejich prostředky,“ doplnil Miloš Filip.

REKLAMA

Investice do nemovitostního fondu jsou vhodné pro dlouhodobější investory. Doporučený horizont investování je 5 a více let. Schönfeld&Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti, je otevřený speciální fond nemovitostí určený běžným investorům. Svoji investiční strategii zaměřuje na prémiové residenční a komerční nemovitosti v České republice a sousedních zemích. Noví klienti mohou do fondu investovat bez omezení, a to jednorázově i pravidelně.

Minimální investice je 500 Kč u pravidelných nebo 10 000 Kč u jednorázových investic. Fond na českém trhu nabízejí vybraní finanční zprostředkovatelé. Na činnosti a chod fondu, jeho obhospodařovatele i depozitáře dohlíží orgán dohledu Česká národní banka. Strukturu investic, ocenění majetku a nakládání s penězi klientů fondu ze zákona kontroluje bankovní depozitář.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Trend nájemního bydlení posiluje. Směřuje do něj stále více investic

V tuzemsku jsou stále častější developerské projekty určené k nájemního bydlení. V ekonomicky vyspělých zemích se jedná o zcela běžný trend. Když se podíváme za hranice, tak například v Rakousku využívá nájemní bydlení téměř každá druhá rodina. Ve velkých německých městech jde o téměř tři čtvrtiny lidí. Nabídka meziročně vzrostla i v Česku a bude […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

31. 03. 2023

Češi odkládají nákup vlastního bydlení

Tři čtvrtiny Čechů zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) přemýšlí kvůli vysokým cenám nemovitostí o přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici. Čtyři z pěti respondentů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 03. 2023

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *