EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

04. 06. 2024

0 komentářů

GARBE prodalo Green Park Piešťany, novým majitelem je Patria investiční společnost

 

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, dokončila prodej GARBE Green Park Piešťany na Slovensku. Průmyslový park o velikosti téměř 28 000 m2 je atraktivní akvizicí díky tomu, že je plně pronajat, je v rámci střední Evropy unikátní v oblasti udržitelnosti a uhlíkově neutrální. Kupujícím je společnost Patria investiční společnost, a.s., která je součástí Skupiny ČSOB. Jde o její první akvizici do podílového fondu, který se chystá v průběhu roku 2025 otevřít retailovým klientům ČSOB. Dosud se zaměřovala pouze na uzavřené fondy pro kvalifikované investory z řad klientů Privátního bankovnictví a Wealth office ČSOB. GARBE zůstává po prodeji v Green Parku property manažerem. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Loading 

„Na trhy střední a východní Evropy jsme vstoupili před čtyřmi lety. Vybudovali jsme zde několik průmyslových parků, které splňují vysoké technické požadavky a certifikace v oblasti udržitelnosti. Jejich atraktivitu podtrhuje i zájem nájemců, kteří oceňují dostupnost a kvalitu našich projektů. Po tříletém developerském cyklu je logické, že GARBE se dostalo do etapy, kdy nabízí investorům své první projekty k prodeji, a to nejen na Slovensku, ale i Česku a v Polsku,“ říká Martin Polák, ředitel GARBE Industrial Real Estate pro východní a střední Evropu. 

Nina Kozáková, předsedkyně představenstva Patria investiční společnosti, k transakci dodává: „Jsme rádi, že právě development skupiny GARBE Industrial Real Estate je prvním aktivem v našem novém fondu. Atraktivní lokalita, výborní nájemci, dlouhé nájemní smlouvy a zodpovědný přístup developera k udržitelnosti a kvalitě jsou v souladu s naší investiční strategií“.

Green Park Piešťany – udržitelnost na prvním místě

GARBE Green Park Piešťany byl vlajkovou lodí společnosti v oblasti udržitelnosti v regionu střední a východní Evropy. Park je díky svému vybavení uhlíkově neutrální, pro svůj provoz nevyužívá plyn, je vybaven fotovoltaickými panely a přímo v parku probíhá recyklace vody, která je čerpána z vlastní studny. Budova je vybavena tepelnými čerpadly a na pozemku jsou zachovány louky a původní zalesnění. GARBE Green Park Piešťany se nachází přímo na dálničním sjezdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Díky této poloze nabízí jednoduché spojení na další trhy nejen ve střední Evropě. Zastávka hromadné dopravy se nachází na hranici parku.

Nemovitostními poradci GARBE při transakci prodeje GARBE Green Park Piešťany byly společnosti Kinstellar a ASB. Pro Patrii právní stránku zajišťovala kancelář Wilsons, finanční poradenství TPA, technické poradenství Gleeds a ocenění zajistilo iO Partners.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024

Oživení zájmu o novostavby v Praze je doslova raketové

Po rok a půl trvajícím období, během kterého kupující vyhlíželi cenové dno a zlepšení ekonomické situace, se na přelomu letošního roku rezidenční trh v Praze znovu rozběhl a průměrná nabídková cena nových bytů za posledních 6 měsíců vzrostla o 1,4 % na 152 425 Kč za metr čtvereční. Faktory jako pokles úrokových sazeb spolu s očekáváným růstem […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *