Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Hobbymarkety zažily letos žně, až 63 % lidí nakoupilo na splátky

02.12.2015 12:12 Tisková zpráva:

Češi jsou kutilové od nepaměti, o tom svědčí i časté rekonstrukce bytů, domů či výstavba domů svépomocí. Každoroční sezóna, začínající na jaře a konče v těchto týdnech, přitom znamená žně pro všechny hobbymarkety v Česku. Češi letos utráceli více než loni a dokonce 63 % z nich nakupovalo na splátky. To vyplývá z celorepublikového průzkumu, který si nechala na konci listopadu zpracovat společnost Fair Credit a kterého se zúčastnilo 1 050 respondentů. To odpovídá populačnímu vzorku a odchylka se pochybuje od +/- 1 % do +/- 3 %.

“Kutilové v Česku sice i letos nakupovali materiál a vybavení na splátky, ale je potřeba říct, že tyto půjčky mají dlouhodobý charakter, takže je zde vidět zodpovědný přístup,” říká Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel Fair Credit. Vedle toho 22 % respondentů využilo pro renovace svoje vlastní prostředky a 15 % rozložilo svoji výstavbu na delší časové období. “Zde respondenti uvedli, že než se zadlužit, tak raději inovovat postupně,” dodal Ing. Konvička. Nejvíce půjček přitom bylo využito na nákup stavebního materiálu, nákup sanity a kuchyní a zařízení zahrad.

Řada hobbymarketů nabízí půjčky zákazníkům pod hlavičkou svých finančních služeb, avšak za účasti bankovních a nebankovních společností. 

*Údaje o spotřebě: Český statistický úřad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *