EUR 24.460

USD 23.227

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.460

USD 23.227

05. 06. 2023

0 komentářů

Home Credit přichází se Zelenou na splátky pro snížení energetické náročnosti domácností

 

K Světovému dni životního prostředí, tedy 5. červnu, začne Home Credit nabízet zvýhodněné financování zboží a technologií, které výrazně pomohou domácnostem ke snížení jejich spotřeby energií, a tím vedle reálných peněžních úspor snižují jejich ekologickou zátěž. O tuto půjčku budou moci zažádat klienti při nákupu kotlů, nových oken, tepelných čerpadel nebo pokud si objednají zateplení domu nebo solární panely. Půjčka má jasně daná pravidla a jedná se o jednorázové čerpání.     

Loading 

S rostoucími náklady chodu domácností, které jsou výrazně spojeny s nárůstem cen energií, řeší lidé výměnu některých komponent domácností na energeticky méně náročné, a také při rekonstrukci preferují řešení, které jim přinese úsporu energií. V některých případech mohou žádat o státní dotace.

„Zelená na splátky nabízí zvýhodněné podmínky, které jsou neměnné pro všechny klienty. Home Credit garantuje úrok 9,9 % p.a. a schválení do 1 dne a následně odeslání peněz obchodníkovi do 24 hodin. Klient při nákupu u obchodníka vyplní pouze online formulář a naše klientské centrum ho pak bude kontaktovat. Případně může klient sám rovnou zavolat na naše klientské centrum přímo z místa prodeje, kde získá kontaktní údaje. V obou případech s ním operátor sjedná půjčku po telefonu. Home Credit posílá peníze přímo obchodníkovi, “ vysvětluje Michal Fila, tiskový mluvčí Home Credit ČR a SR. 

Klient může například využít půjčku na pokrytí doby, než mu přijde dotace na nákup energeticky úsporného zařízení. Půjčku totiž lze splatit kdykoliv předčasně bez jakýchkoliv poplatků. Hlavní výhodou úvěru je kromě příznivé úrokové míry, která je neměnná, také její jednoduchost a rychlost schválení. Obchodníci jenom odkáží zájemce na webové stránky a požádají o vyplnění formuláře, případně předají telefonní kontakt na klientské centrum Home Creditu. Po odeslání dokladů o příjmech, je půjčka schválena do 1 dne. O vše ostatní se pak postará Home Credit a obchodník pak obdrží přímo platbu od Home Creditu do 24 hodin od schválení půjčky. Úvěr lze čerpat na částku 50 až 500 tisíc korun. Doba splácení je stanovena od 12 do 96 měsíců.

Home Credit začíná nabízet tuto zvýhodněnou službu na začátku června a spolupracovat na ní bude především s lokálními poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, kteří jsou první volbou pro domácnosti. Věří, že tato půjčka přinese řešení mnohým domácnostem, které se potýkají s nadměrnými nedoplatky energií, a hledají proto řešení, které jim pomůže k větší energetické soběstačnosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Česko v roce 2033 – v důsledku dominantní věkové skupiny 50 až 59 let bude zájem o menší byty

Není žádnou novinkou, že mnohé evropské země patří k nejrychleji stárnoucím zemím na světě. Za 10 let bude v Česku nejvíce obyvatel ve věku 50 až 59 let. Podobně jsou na tom další státy ve střední a východní Evropě. V Německu, Rakousku, Itálii nebo Francii bude dominantní věková skupina 60 až 69 let. Na druhém konci žebříčku je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *