EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

05. 06. 2023

0 komentářů

Home Credit přichází se Zelenou na splátky pro snížení energetické náročnosti domácností

 

K Světovému dni životního prostředí, tedy 5. červnu, začne Home Credit nabízet zvýhodněné financování zboží a technologií, které výrazně pomohou domácnostem ke snížení jejich spotřeby energií, a tím vedle reálných peněžních úspor snižují jejich ekologickou zátěž. O tuto půjčku budou moci zažádat klienti při nákupu kotlů, nových oken, tepelných čerpadel nebo pokud si objednají zateplení domu nebo solární panely. Půjčka má jasně daná pravidla a jedná se o jednorázové čerpání.     

Loading 

S rostoucími náklady chodu domácností, které jsou výrazně spojeny s nárůstem cen energií, řeší lidé výměnu některých komponent domácností na energeticky méně náročné, a také při rekonstrukci preferují řešení, které jim přinese úsporu energií. V některých případech mohou žádat o státní dotace.

„Zelená na splátky nabízí zvýhodněné podmínky, které jsou neměnné pro všechny klienty. Home Credit garantuje úrok 9,9 % p.a. a schválení do 1 dne a následně odeslání peněz obchodníkovi do 24 hodin. Klient při nákupu u obchodníka vyplní pouze online formulář a naše klientské centrum ho pak bude kontaktovat. Případně může klient sám rovnou zavolat na naše klientské centrum přímo z místa prodeje, kde získá kontaktní údaje. V obou případech s ním operátor sjedná půjčku po telefonu. Home Credit posílá peníze přímo obchodníkovi, “ vysvětluje Michal Fila, tiskový mluvčí Home Credit ČR a SR. 

Klient může například využít půjčku na pokrytí doby, než mu přijde dotace na nákup energeticky úsporného zařízení. Půjčku totiž lze splatit kdykoliv předčasně bez jakýchkoliv poplatků. Hlavní výhodou úvěru je kromě příznivé úrokové míry, která je neměnná, také její jednoduchost a rychlost schválení. Obchodníci jenom odkáží zájemce na webové stránky a požádají o vyplnění formuláře, případně předají telefonní kontakt na klientské centrum Home Creditu. Po odeslání dokladů o příjmech, je půjčka schválena do 1 dne. O vše ostatní se pak postará Home Credit a obchodník pak obdrží přímo platbu od Home Creditu do 24 hodin od schválení půjčky. Úvěr lze čerpat na částku 50 až 500 tisíc korun. Doba splácení je stanovena od 12 do 96 měsíců.

Home Credit začíná nabízet tuto zvýhodněnou službu na začátku června a spolupracovat na ní bude především s lokálními poskytovateli ekologických a energeticky úsporných řešení, kteří jsou první volbou pro domácnosti. Věří, že tato půjčka přinese řešení mnohým domácnostem, které se potýkají s nadměrnými nedoplatky energií, a hledají proto řešení, které jim pomůže k větší energetické soběstačnosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přehled aktuálních sazeb hypoték – žádná velká párty se nekoná

Řečeno sportovní terminologií skončil vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů českých bank za poslední měsíc skóre 4:4:1. Čtyři banky ponechaly své úrokové sazby bez jakýchkoli změn, čtyři je kosmeticky snížily a jedna je „logicky“ zvýšila. Jen připomeňme, že v tomto období, konkrétně 2. května 2024, snížila Česká národní banka svoji klíčovou sazbu o půl procentního bodu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024

Přijdou vám ceny nemovitostí v Praze drahé? Kde stojí metr čtvereční 1,3 milionu Kč?

Podle studie Savills World Cities Prime Residential Index 2023 zůstává Monako nejdražším rezidenčním trhem na světě s cenou za metr čtvereční téměř 1,3 milionu Kč (51 400 eur), což je o 0,9 % více než v roce 2022 a o 1 % méně než rekordní cena 51 900 eur z roku 2021. Nejdražší čtvrtí v knížectví je Larvotto s […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *