EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

17. 09. 2020

Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna pod jedním vedením

 

Jiří Feix (48) bude od nového roku společně s vedením Hypoteční banky nově zodpovědný také za vedení Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Součástí nového vedení bude Ladislav Neuhäuser (44) jako finanční a provozní ředitel a člen představenstva Hypoteční banky a ČMSS. Hélène Goessaert bude členkou představenstva obou společností, zodpovědná za oblast rizik. Na obchodních pozicích zůstávají jednotliví ředitelé Vlastimil Nigrin (56), místopředseda představenstva Hypoteční banky a Jochen Maier (48) místopředseda představenstva ČMSS. 


 „Jsme největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku. Silné vedení, které bude pokračovat v budování pozice jedniček na trhu hypotečních úvěrů a stavebního spoření, je dalším krokem v rámci naší integrace ČMSS do skupiny ČSOB. Věřím, že tyto strategické kroky ještě více posílí naši pozici v této oblasti a klienti ocení výhody a komplexnost našich služeb, které jako skupina poskytujeme na jednom místě, ať už elektronicky z mobilu nebo osobně na pobočce,“ sdělil k strategickým změnám člen představenstva ČSOB Petr Hutla.
Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, který bude 1. ledna 2021 zároveň jmenován do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva ČMSS, pracuje ve skupině ČSOB již je od roku 1995. Zkušenosti získal zejména v oblasti úvěrů pro firmy a podnikatele, od poskytování a schvalování úvěrů, přes vymáhání až po vývoj nových produktů a procesů. Od roku 2015 vedl v ČSOB útvar Spotřebního financování, kterému se pod jeho vedením podařilo výrazně zvýšit prodeje spotřebitelských úvěrů a zviditelnit jméno ČSOB na trhu spotřebních půjček. V Hypoteční bance pracuje od roku 2017. Vystudoval České vysoké učení technické.
Ladislav Neuhäuser, člen představenstva ČMSS zodpovědný za oblast financí a operations bude nově od 1. října 2020 tyto pozice vykonávat také v Hypoteční bance. Ladislav pracoval před nástupem do ČMSS v pozici ředitele controllingu ČSOB. Na různých manažerských pozicích v oblasti financí pracoval v ČSOB posledních 15 let, v bankovnictví se pohybuje již téměř 20 let. Ladislav vystudoval pražskou Vysokou školu ekonomickou.
Hélène Goessaert je členkou vedení ČSOB zodpovědnou za řízení rizik od roku 2018. V letošním roce se zároveň stala členkou představenstva ČMSS zodpovědnou za řízení rizik, matematiku stavebního spoření a compliance. Od 1. října 2020 bude zároveň jmenována do pozice členky představenstva Hypoteční banky, zodpovědné za oblast řízení rizik. Hélène získala klíčové zkušenosti v řízení rizik ve skupině KBC, ve které pracuje od roku 1990. Za tu dobu prošla vedoucími pozicemi zaměřenými na oblast risk managementu, byla také zodpovědná za řízení tržních rizik či za strategii řízení rizik pro retailové a firemní aktivity.
Vlastimil Nigrin, současný místopředseda představenstva Hypoteční banky, zodpovědný za oblast obchody a klienti, zůstává ve své pozici a bude pokračovat v aktivitách zaměřených na prodej. Jochen Maier, místopředseda představenstva ČMSS, bude pokračovat ve své pozici, ve které bude zodpovědný za prodej stavebního spoření, financování staveb a cross-sellingový prodej.
V rámci personálních změn opustí k 31. prosinci 2020 svou dosavadní funkci předsedy představenstva ČMSS Tomáš Kořínek. „Tomášovi chci touto cestou poděkovat za výborné výsledky, kterých ČMSS v posledních letech dosáhla. Tomášovi patří také velké poděkování za hladký průběh jednotlivých integračních změn v ČMSS, kterých byl aktivně účasten,“ říká Petr Hutla.
Vladimír Vojtíšek, současný člen představenstva Hypoteční banky, zodpovědný za oblast rizika a finance, se od 1. října 2020 stane ředitelem zodpovědným za oblast Platby a karetní řešení, spotřebitelské financování a API v ČSOB.
Veškeré nominace podléhají schválení České národní banky.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Budou přibývat rekonstrukce a opravy nemovitostí

Foto: Shutterstock Hlad po investicích do vlastního bydlení na jedné straně a hledání bezpečného přístavu pro úspory na straně druhé – to jsou důvody růstu zájmu o úvěry od stavebních spořitelen i o samotné stavební spoření. Shodují se na tom generální ředitelé stavebních spořitelen. A objevuje se i další výrazný fenomén – rekonstrukce.

Text: Milan Vodička

01. 06. 2021

Úvěry od stavebních spořitelen na historickém rekordu

Foto: Shutterstock Boom v oblasti úvěrů na bydlení nezažívají jen bankovní hypotéky, ale také úvěry od stavebních spořitelen. Jen za letošní březen poskytly podle statistik České národní banky (ČNB) úvěry zajištěné nemovitostí za více než tři miliardy korun. Pokořily tím svůj historický rekord. Úroková sazba přitom byla podle dat ČNB nižší než u bankovních hypoték. Hypoteční banky […]

Text: Milan Vodička

11. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.