EUR 25.440

USD 23.453

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.440

USD 23.453

Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna pod jedním vedením

 

Jiří Feix (48) bude od nového roku společně s vedením Hypoteční banky nově zodpovědný také za vedení Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Součástí nového vedení bude Ladislav Neuhäuser (44) jako finanční a provozní ředitel a člen představenstva Hypoteční banky a ČMSS. Hélène Goessaert bude členkou představenstva obou společností, zodpovědná za oblast rizik. Na obchodních pozicích zůstávají jednotliví ředitelé Vlastimil Nigrin (56), místopředseda představenstva Hypoteční banky a Jochen Maier (48) místopředseda představenstva ČMSS.

Loading 


 „Jsme největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku. Silné vedení, které bude pokračovat v budování pozice jedniček na trhu hypotečních úvěrů a stavebního spoření, je dalším krokem v rámci naší integrace ČMSS do skupiny ČSOB. Věřím, že tyto strategické kroky ještě více posílí naši pozici v této oblasti a klienti ocení výhody a komplexnost našich služeb, které jako skupina poskytujeme na jednom místě, ať už elektronicky z mobilu nebo osobně na pobočce,“ sdělil k strategickým změnám člen představenstva ČSOB Petr Hutla.
Jiří Feix, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky, který bude 1. ledna 2021 zároveň jmenován do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva ČMSS, pracuje ve skupině ČSOB již je od roku 1995. Zkušenosti získal zejména v oblasti úvěrů pro firmy a podnikatele, od poskytování a schvalování úvěrů, přes vymáhání až po vývoj nových produktů a procesů. Od roku 2015 vedl v ČSOB útvar Spotřebního financování, kterému se pod jeho vedením podařilo výrazně zvýšit prodeje spotřebitelských úvěrů a zviditelnit jméno ČSOB na trhu spotřebních půjček. V Hypoteční bance pracuje od roku 2017. Vystudoval České vysoké učení technické.
Ladislav Neuhäuser, člen představenstva ČMSS zodpovědný za oblast financí a operations bude nově od 1. října 2020 tyto pozice vykonávat také v Hypoteční bance. Ladislav pracoval před nástupem do ČMSS v pozici ředitele controllingu ČSOB. Na různých manažerských pozicích v oblasti financí pracoval v ČSOB posledních 15 let, v bankovnictví se pohybuje již téměř 20 let. Ladislav vystudoval pražskou Vysokou školu ekonomickou.
Hélène Goessaert je členkou vedení ČSOB zodpovědnou za řízení rizik od roku 2018. V letošním roce se zároveň stala členkou představenstva ČMSS zodpovědnou za řízení rizik, matematiku stavebního spoření a compliance. Od 1. října 2020 bude zároveň jmenována do pozice členky představenstva Hypoteční banky, zodpovědné za oblast řízení rizik. Hélène získala klíčové zkušenosti v řízení rizik ve skupině KBC, ve které pracuje od roku 1990. Za tu dobu prošla vedoucími pozicemi zaměřenými na oblast risk managementu, byla také zodpovědná za řízení tržních rizik či za strategii řízení rizik pro retailové a firemní aktivity.
Vlastimil Nigrin, současný místopředseda představenstva Hypoteční banky, zodpovědný za oblast obchody a klienti, zůstává ve své pozici a bude pokračovat v aktivitách zaměřených na prodej. Jochen Maier, místopředseda představenstva ČMSS, bude pokračovat ve své pozici, ve které bude zodpovědný za prodej stavebního spoření, financování staveb a cross-sellingový prodej.
V rámci personálních změn opustí k 31. prosinci 2020 svou dosavadní funkci předsedy představenstva ČMSS Tomáš Kořínek. „Tomášovi chci touto cestou poděkovat za výborné výsledky, kterých ČMSS v posledních letech dosáhla. Tomášovi patří také velké poděkování za hladký průběh jednotlivých integračních změn v ČMSS, kterých byl aktivně účasten,“ říká Petr Hutla.
Vladimír Vojtíšek, současný člen představenstva Hypoteční banky, zodpovědný za oblast rizika a finance, se od 1. října 2020 stane ředitelem zodpovědným za oblast Platby a karetní řešení, spotřebitelské financování a API v ČSOB.
Veškeré nominace podléhají schválení České národní banky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *