EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

02. 08. 2016

0 komentářů

Hypotéku u České spořitelny lze refinancovat online z pohodlí domova

 


 

–     Po celou dobu procesu je k dispozici online hypoteční specialista

–     Hypotéky od ČS jsou oblíbené, v prvním pololetí roku 2016 jich banka prodala o 12 % víc než loni

Příznivcům moderních technologií teď Česká spořitelna nabízí novou cestu, jak si pohodlně a rychle vyřídit refinancování hypotéky: online z pohodlí domova v jednoduché webové aplikaci. Služba je určena pro ty, kterým končí fixace úrokové sazby u jiné banky a rozhlíží se po lepších podmínkách. Aplikace je dostupná na adrese http://www.csas.cz/online-refinancovani, žádost si může klient uložit a kdykoliv se k ní vrátit (aktivní je 14 dní).

Online refinancování hypotéky je jednoduché. Klient si dopředu připraví občanský průkaz, původní smlouvu o hypotéce, údaje o spolužadateli (pokud bude) a vyhradí si 15 minut svého času. Vyplní žádost na webu a elektronicky zašle potřebné dokumenty. Po celou dobu procesu se klientovi věnuje jeden konkrétní online hypoteční specialista, který telefonicky nebo emailem zodpoví všechny jeho dotazy či individuálně nastaví úrokovou sazbu. Je mu k dispozici ve všední dny od 8 do 20h a komunikace s ním plně nahradí osobní kontakt v pobočce. Pro tyto účely Česká spořitelna vytvořila a speciálně vyškolila nový tým, který se věnuje výhradně online refinancování hypoték. Online hypoteční žádost je důkladně zabezpečená, nikdo jiný se k ní nedostane, posledním krokem je verifikace prostřednictvím SMS zprávy.

Jakmile banka hypotéku schválí, podepíše klient smlouvu tam, kde mu to vyhovuje – třeba u něj doma, v práci, nebo v kavárně. Z průzkumu, který pro Českou spořitelnu připravila společnost TNS AISA, vyplynulo, že klienti si osobní schůzku v průběhu online refinancování výslovně přejí. Podpis smlouvy pak preferují zpravidla v pobočce, ale někteří ocení setkání i mimo ni (62 % v hypotečním centru, 32 % u nich doma a 6 % někde jinde).

REKLAMA

Téměř všechny hypotéky banka schválí bez nutnosti složitě dokládat potvrzení o příjmu a výhodnou sazbu navíc klientovi dokáže garantovat až rok předem. Hypotéka České spořitelny je bez poplatků za vyřízení a správu úvěru a banka za klienta vyřídí a zaplatí také odhad nemovitosti. V letošním roce se hypotékám v České spořitelně daří, za první pololetí 2016 banka poskytla úvěry v objemu přes 26 mld. Kč, což je přibližně o 12 % více než ve stejném období loňského roku. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Jsem optimista, ale optimismus hypotéku nezaplatí

Inflace zaklepala na dveře a s ní zdražování hypoték. „Jsem optimista, což pomáhá, ale optimismus hypotéku nezaplatí,“ zaznívá v jednom komentáři v jedné ze zemí našich protinožců. Australská centrální banka v době, kdy australská inflace atakuje 8% úroveň, zvýšila sazby na 11leté maximum, na 3,6 %. Zdražení ceny peněz, několikáté v řadě.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti?

Ceny řady nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 03. 2023

Nezájem o hypotéky stále trvá

Objem poskytnutých hypoték v  únoru patřil mezi nejnižší za posledních 10 let. Banky a stavební spořitelny poskytly během tohoto měsíce hypoteční úvěry v objemu 7,9 miliardy Kč. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o 20 %. Objem i počet poskytnutých hypoték mírně překonal hodnotu z konce minulého roku a dostal se na nejvyšší úroveň za posledního […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *