EUR 23.680

USD 22.037

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.680

USD 22.037

02. 03. 2023

0 komentářů

Informace o úplném stavu nemovitosti na tři kliknutí

 

Češi jsou při nákupu nemovitosti opatrnější a snaží se předvídat komplikace. Ne však dostatečně. Často totiž nevědí, kde potřebné informace získat. Největší digitální realitní služba Bezrealitky se proto spojuje s NEMO Report, jedničkou na poli prověřování nemovitostí. Společně nabídnou přehledné a kompletní informace o nemovitosti, kterou si zájemce vybral a také poradí a pomohou vyřešit případný problém. Z kompletního ověření nemovitosti před nákupem by se tak měl stát nový standard.

Loading 

Z průzkumu služby NEMO Report vyplývá, že počet lidí, kteří se před nákupem nemovitost snaží prověřit, se v posledních dvou letech zvýšil o 27 %. Kromě stavebně technického stavu se zajímají především o právní otázky. Problémem je, že ve většině případů nevědí, kde všechny potřebné informace hledat. Zdaleka totiž nejde jen o údaje z katastru nemovitostí – informace se nachází v celé řadě veřejných rejstříků a vyhledávání v nich není pro laika jednoduché.

Například jen 10 % kupců ověřuje rizika plynoucí z územního plánu, výměru pozemku, přístup ke komunikaci, po které by mohli přijíždět autem nebo přívod pitné vody. Očekávání, že takto zásadní faktory budou u staveb automaticky v pořádku, pak v lepším případě může vyústit „pouze“ v letité soudní řízení; v horším případě v často ztrátový prodej nemovitosti.

Všechny údaje z rejstříků na jednom místě

Získat dobrá data přitom není složité ani drahé. Na tom staví právě zmiňovaná služba NEMO Report, která zjišťuje klientům informace o nemovitosti z desítek dostupných rejstříků a evidencí. Klienti tak nemusí zjišťovat a platit za každou informaci zvlášť, ale dostanou je všechny pohromadě v podobě, která je srozumitelná i laikům. Pokud klienti potřebují nějakou specifickou informaci nebo návaznou službu, NEMO Report jim poskytne i následné poradenství nebo právní servis.

Od roku 2020 již NEMO Report poskytla informace více než 30 000 klientů. A nyní se spojila s největší digitální realitní službou Bezrealitky, která rychlé prověření nemovitosti zařadila přímo k jednotlivým inzerátům. Klienti tak za cenu od 690 korun dostanou vyčerpávající přehled mapující naprostou většinu rizik.

„Mít přesná data o nemovitosti ve chvíli, kdy se domlouvám na její koupi, je v případě prodeje naprosto klíčové pro úspěšné dokončení transakce. Ze strany Bezrealitky je spolupráce s NEMO Report důležitým krokem, který umožní zvládnout to každému svépomocí. NEMO Report je zcela nezávislou službou, která může v řadě sporných případů pomoci klientům ke správnému rozhodnutí,“ zmiňuje za Bezrealitky Hendrik Meyer. „Společně bychom v budoucnu rádi vytvořili standardizovaný prověřovací postup, který by se stal na přímém trhu normou.“

REKLAMA

To potvrzuje i Jan Záhora z NEMO Report: „Auto z druhé ruky si dnes bez pečlivého prověření koupí již málokdo. O to víc je překvapivé, že u nemovitosti, která má násobně vyšší hodnotu, je investice do kontroly případných rizik stále ještě okrajovou záležitostí. I díky spolupráci s Bezrealitky to chceme změnit. Právě ta nám umožní dostat informace o nemovitosti, kterou chtějí koupit, k ještě více lidem, a zajistit jim tak budoucnost bez zbytečných komplikací s jejich domovem či investicí. Prodávajícím pak napomůže k větší důvěryhodnosti a transparentnímu poskytnutí informací.“

Nově i povodňové mapy

NEMO Report navíc nepřestává investovat do dalšího rozšiřování a zpřesňování poskytovaných informací. Na začátku tohoto roku například převzala od České asociace pojišťoven provoz Povodňového portálu. Ten pro svou práci běžně využívají odhadci nemovitostí, soudní znalci a realitní makléři, aby určili povodňové riziko, které hrozí konkrétní nemovitosti.

„Statisticky se každá čtvrtá nemovitost v Česku nachází v pásmu s vyšším či nižším stupněm povodňového rizika. A nyní se k těmto datům na pár kliknutí dostanou v rámci našich reportů i všichni klienti Bezrealitky,“ uzavírá Jan Záhora.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *