EUR 24.370

USD 22.260

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.370

USD 22.260

07. 03. 2023

0 komentářů

Inovativní cihlové stavby se utkají o mezinárodní ocenění Brick Award 24

 

Přihlašování do 11. ročníku soutěže Brick Award startuje právě nyní. Inovativní či zajímavě architektonicky řešené cihlové stavby se v následujícím roce budou ucházet o mezinárodně uznávané ocenění, které společnost Wienerberger každé dva roky uděluje za kreativní využití stavebních materiálů z pálené hlíny. Letos opět vyzývá architekty, odborníky, developery a nezávislé kritiky architektury, aby do 14. března přihlásili projekty, které stojí za pozornost.

Loading 

O vítězství rozhoduje kvalita, originalita i funkčnost. V soutěži se tradičně oceňují díla, která vyjadřují kontinuitu v práci s cihlou a uplatňují nový, kreativní přístup k jejímu využití jako osvědčeného stavebního materiálu. Zvláštní pozornost pak věnuje porota tomu, jak projekty spojují funkčnost, udržitelnost, odolnost proti povětrnostním podmínkám a energetickou úspornost. Hodnotí se ale i kulturní kontext stavby v dané zemi nebo přiměřenost projektu vzhledem k jeho zamýšlenému účelu,” popisuje Roman Busta, obchodní ředitel Wienerbergeru.

Pro všechna přihlášená díla platí, že významná část objektu musí být postavena ze stavebního materiálu na bázi pálené keramiky. Možnosti jejího uplatnění na stavbě zahrnují celou škálu řešení – od klasických pálených cihel, fasádních cihel a střešních tašek až po kreativní návrhy cihlových dlažeb a keramických fasádních desek. Architekti přitom mohou používat nové i recyklované cihly.

Brick Award nám pomáhá se i nadále soustředit na udržitelnou budoucnost. Ocenění upozorňuje na řešení, která slouží jako příklady nejlepší praxe v oblasti originálního přístupu k výstavbě. Chceme architektům a developerům po celém světě ukázat, jak se mohou vypořádat s rostoucími požadavky na ekologickou stavební kulturu, energetickou účinnost a ochranu historických památek. Architektura spojuje, vyzařuje stabilitu a udává ve společnosti směr,” doplňuje za skupinu Wienerberger AG její CEO Heim Scheuch.

Společnost Wienerberger uděluje ocenění Brick Award od roku 2004 v každém sudém roce, aby vyzdvihla v očích odborné i laické veřejnosti tento přírodní stavební materiál a ukázala, jak bezprostřední, výjimečná a moderní může být architektura z cihel. Ocenění Brick Award si v posledních desetiletích získalo v oboru architektury světové renomé. Vítězem minulého ročníku se stalo čínské architektonické studio Zhu Pei, stojící za návrhem Jingdezhen Imperial Kiln Museum ve městě Yuyaochang.

Ocenění Brick Award je udělováno v pěti kategoriích:

REKLAMA

  • Příjemný domov: rodinné domy, dvojdomy a malé bytové projekty, které poskytují zdravé a udržitelné bydlení.
  • Společné bydlení: bytové domy, které zohledňují trendy a řeší problémy současné městské zástavby.
  • Společná práce: kancelářské, komerční, administrativní a průmyslové stavby.
  • Sdílené veřejné prostory: pohodlné, estetické a funkční veřejné budovy pro vzdělávání, kulturu a zdravotní péči, veřejná místa a projekty infrastruktury.
  • Inovativní stavby: inovativní koncepty a způsoby využití cihel, jako jsou nové stavební technologie, na míru vyráběné cihly, nebo využití ornamentů v projektu.

Období pro přihlašování projektů potrvá do 14. března 2023 a účast je bezplatná.

Veškeré podrobnosti o přihlašování i o ocenění Brick Award naleznete na www.wienerberger.cz/brick-award/. Ke každé přihlášené stavbě je třeba přiložit profesionální fotografie objektu, informace o projektu a jeho autorovi. Použití výrobků společnosti Wienerberger není podmínkou účasti a nemá vliv na hodnocení.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Zlevní od Nového roku byty?

Senátem prošel konsolidační balíček, prezident avizoval přidat svůj podpis. Tento návrh počítá pouze se dvěma sazbami DPH, a to se sníženou sazbou 12 % a základní sazbou 21 %. Znamená to tedy, že byty do 120 m2, které postaví a prodává developer, budou nově zatíženy jen 12% daní. To je o tři procentní body méně, […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 11. 2023

Prodeje novostaveb v Praze rostou. Prim hrají malometrážní byty

Pražský bytový trh zažívá za poslední půlrok postupné oživování objemu prodejů. To je způsobeno zrušením přísných limitů ČNB pro poskytování hypotečních úvěrů, nabídkou garantovaných hypoték ze strany developerů a rozšířením nabídky projektů, které byly v předchozím roce a půl staženy z prodeje a čekaly na vhodnou příležitost na opětovné nabídnutí na trh.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

10. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *