EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

11. 07. 2024

0 komentářů

Investicím na horách se daří: Aequitas Group potvrzuje růst zhodnocení realitních fondů a posouvá projekt Rezidence Pod Portáškami

 

Fond kvalifikovaných investorů Aequitas Capital Investment SICAV, který se zaměřuje na investice do prémiových horských nemovitostí, dosáhl za rok 2023 zhodnocení 21 % u výkonnostních investičních akcií. Společnost také potvrdila pokrok ve svém vlajkovém projektu Rezidence Pod Portáškami ve Velké Úpě, který nyní úspěšně prošel posouzením vlivu na životní prostředí (EIA).

Loading 

Navzdory pochmurným předpovědím pro rok 2023 většina tuzemských nemovitostních fondů dosáhla zhodnocení mezi 5 a 11 %. Nejlépe si přitom zpravidla vedly fondy kvalifikovaných investorů. To potvrzuje i Aequitas Capital Investment SICAV patřící do skupiny Aequitas Group, jehož výkonnostní investiční akcie přesáhly roční výnos 21 %, což představuje ještě o 5 procentních bodů vyšší zhodnocení než za rok 2022.

 „Pozorujeme, že o horské nemovitosti je velký zájem – ať již jde o prodej či pronájem. V prosinci loňského roku jsme spustili hotelový provoz Apartmánů Mlýn Herlíkovice, a tím tak dále přispěli k navýšení zhodnocení investičních akcií investorů,” komentuje výsledky Lukáš Weigner, Managing partner Aequitas Group. Na projekt zmíněného aparthotelu s 30 byty nyní skupina navazuje finalizací přípravných fází v nedalekém projektu ve Velké Úpě.

Investice do hor jako ochrana před krizí

Ve srovnání s Prahou je nabídková cena za metr čtvereční vyšší v deseti lyžařských střediscích Krkonoš a Jizerských hor. A vzhledem k omezenému množství nemovitostí v těchto lokalitách nemá ani krize na jejich ceny vliv, na rozdíl od bydlení ve větších městech.

„Horské nemovitosti v některých oblastech dosahují až dvojnásobných nabídkových cen ve srovnání s Prahou. A co je důležité, ty prémiové si svou hodnotu stále drží. V kontextu snižujících se úrokových sazeb a inflace je navíc investování (nejen) do těchto realit stále atraktivnější a osobně se snažíme, aby se výnosnost fondu z dlouhodobého pohledu pohybovala kolem 10–15 %,“ komentuje Lukáš Weigner a dále dodává: „Oproti investicím do zahraničních projektů nabízí české hory velkou výhodu – blízkost a snadnou dostupnost, díky čemuž si své apartmány mohou investoři více užít, a to nejen v zimní sezóně.

REKLAMA

Rezidence Pod Portáškami ve Velké Úpě

Aequitas Group má za sebou vedle dokončení Mlýnu Herlíkovice také projekt apartmánů Prkenný důl. Aktuálně skupina pracuje na svém vlajkovém projektu, aparthotelu Rezidence Pod Portáškami ve Velké Úpě, který je v procesu finalizace stavebního povolení. Komplex o celkové rozloze 7 100 m² nabídne v 6 budovách více než 150 apartmánů. Dle čerstvě zveřejněného posuzování vlivů na životní prostředí se potvrdilo, že projekt nemůže mít významný vliv na životní prostředí, a nebude tak posuzován podle zákona EIA.

 „Jednání s úřady i sousedy máme úspěšně za sebou a nyní již čekáme jen na udělení stavebního povolení. Ihned poté jsme připraveni pustit se do stavebních příprav,“ upřesňuje detaily k jednomu z největších projektů ve Velké Úpě Lukáš Weigner. Na podobě rezidence se podílelo architektonické studio ABM architekti, které komplex budov citlivě zasadilo do krajiny a současného uspořádání města tak, aby vyhovělo jeho vedení i zvýšilo šance na zisk zmíněného kladného stanoviska EIA.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024

Brněnské byty jsou nejdražší v historii

Průměrná nabídková cena brněnských novostaveb přesáhla ve druhém čtvrtletí roku 2024 úroveň 129 400 Kč za metr čtvereční. Pokořila tím dosavadní rekord z roku 2022. Prudce vzrostla i poptávka. Jak ukazují data společnosti Trikaya, oproti prvním třem měsícům letošního roku se ve druhém kvartálu prodalo o polovinu více nových bytů. V meziročním srovnání se jedná dokonce o rekordní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *