EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

24. 05. 2024

0 komentářů

Investiční skupina Cimex prodala ikonickou kancelářskou budovou ve Strašnicích

 

Realitní investor Martin Ladyr prostřednictvím SWORP a. s. koupil od investiční skupiny Cimex za bezmála čtvrt miliardy kancelářskou budovu původního Generálního ředitelství Hutní Druhovýroba, později Atrium House v Praze 10. Plánuje její postupnou rekonstrukci a modernizaci. Sedmipodlažní Sworp House má celkově 9 988 m2 a v aktuální podobě nabízí kanceláře od 12 m2 až po celá patra.

Loading 

Rozlehlá kancelářská budova na adrese V Olšinách 75 nedaleko stanice metra Strašnická byla postavena mezi lety 1967 a 1974 pro generální ředitelství Hutní Druhovýroby Praha 10. Jedná se o budovu atriového typu s rovnou střechou jejíž hlavní nosnou konstrukcí je ocelový skelet, kterou projektoval Pražský projektový ústav. Hodnota stavby tehdy byla 49 357 000 Kč, při přepočtu na dnešní ceny by se jednalo cca o 680 mil. Kč.

„Vracíme nový život do ikonické kancelářské budovy na Praze 10. Vidíme zde obrovský potenciál, jedná se o prostornou budovu s dostatkem skladových prostor a parkovacích stání, což jí přináší velkou konkurenční výhodu, kterou většina kanceláří v centru nedokáže nabídnout. Modernizací tuto budovu posouváme do 21. století a hledáme sem nové kolegy, nájemce,“ říká Martin Ladyr.

Co se týče plánů, nově je otevřena restaurace, do budoucna se chystá prostorný meet up prostor k pronajmutí na klíč, vybudování fitness a wellness centra, komerčních jednotek v přízemí budovy, které otevřou celý prostor i veřejnosti, tematických sdílených zasedacích prostor a v dlouhodobějším horizontu přijde řada i na zastřešení atria i tropické zahrady.

„Inspirací jsou nám prémiové kanceláře, jejichž progresivní prvky bychom rádi začlenili do naší budovy a vedle vybudování vysokého standardu chceme prostory nabízet za dostupnou cenu za m2. Vytváříme zde příjemné, kolegiální, moderní pracovní prostředí pro všechny,“ dodává Martin Ladyr.

SWORP house nabízí skvělou dostupnost metrem linky A – Strašnická, autem z Jižní spojky, D1 i D11 s dobou možností parkování. Přilehlý park poskytuje možnost relaxace. Budova cílí na nájemce napříč segmenty, zejména pak z oblasti realit, financí, IT a neziskového sektoru.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *