EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

22. 06. 2015

JRD hlásí rekordní pololetní výsledky

 


 

„Zhodnocení uplynulého půlroku nám přineslo příznivé výsledky a pokračování v nastaveném tempu očekáváme i v druhém pololetí. V letošním roce tak počítáme s navýšením objemu prodejů oproti roku loňskému, kdy jsme prodali přes 100 bytových jednotek. K této hranici se letos blížíme již v pololetí,“ hodnotí půlroční výsledky Jan Řežáb, majitel JRD.
Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice
Pasivní bydlení přitahuje pozornost
Bydlení v pasivních bytech není v České republice ještě tak běžné jako například v sousedním Německu nebo severských státech. JRD však vidí v energeticky úsporném bydlení velké přínosy, které prostřednictvím svých projektů přibližuje široké veřejnosti. „Domy stavíme téměř výhradně v pasivním standardu, který přináší výrazné úspory a zdravé bydlení. Majitelé brzy po nastěhování zjistí, že komfort, který naše byty nabízejí, je − na rozdíl od našich cen − výrazně vyšší než u běžných projektů. Zdravý a čistý vzduch do bytu díky řízenému větrání proudí neustále i bez manuálního otevírání oken a moderní systémy v něm udržují optimální teplotu i vlhkost. Oproti běžným novostavbám dokážou naše pasivní domy uspořit až 85 % nákladů na vytápění,“ uvádí Jan Řežáb.

Energeticky aktivní bytový dům a další expanze
JRD v nastaveném tempu nepolevuje. Naopak připravuje další projekty. Ještě letos chce zahájit výstavbu třetí etapy Ecocity Malešice a prodeje bytů v komorním projektu Rezidence Trilobit. V plánu má i další, například v Libuši či v Malešicích. Chystá se také vstoupit na mimopražský trh a připravuje výstavbu rodinných domů u Plzně. Jedním z plánovaných projektů je rovněž výstavba prvního energeticky aktivního bytového domu, kterým opět posune hranici úsporného bydlení. „Naším cílem je přinášet na český trh nové a ekologicky přínosné stavby. Každá z nich je navíc zajímavou investiční příležitostí pro partnery, které jako investory přibíráme. JRD své projekty totiž nefinancuje pomocí bankovních úvěrů, ale vlastními zdroji a se spoluinvestory,“ vysvětluje Jan Řežáb. V dlouhodobém horizontu JRD také zvažuje vstup na zahraniční trh, zejména do sousedního Německa a Rakouska. „V těchto zemích je energeticky úsporné bydlení již více zavedené, proto v nich vidíme silný potenciál pro uplatnění. Na českém trhu zatím nemáme srovnatelnou konkurenci, v zahraničí by to mohlo být jiné. Věříme, že naše projekty si díky své kvalitě najdou příznivce i zde,“ dodává Jan Řežáb.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Bytová krize pokračuje: Do Prahy se stěhuje čím dál víc lidí, nebudou mít ale kde bydlet

Na konci loňského roku v Praze bydlelo podle Českého statistického úřadu 1 308 632 lidí. V roce 2018 se tedy přistěhovalo do hlavního města více jak 11 tisíc obyvatel. Celkem se počet lidí žijících oficiálně v Praze zvýšil o 14 119. Jenže takový nápor hlavní město přestává zvládat. Bytů se stále staví málo a obytná plocha se zmenšuje.

Text: Monika Lukešová

01. 04. 2019

Stavebním spořitelnám se daří poskytovat úvěry

Stavebním spořitelnám se v prvním pololetí v konkurenčním boji s hypotečními úvěry dařilo. Nízké úrokové sazby sice nahrávají hypotékám, zájem o nové úvěry stavebních spořitelen i tak vzrostl o 12 procent. Zisk většiny spořitelen se zvýšil, a to i přes pokles objemu vkladů klientů. Co se skrývá za úbytkem vkladů?

Text: Jiří Havelka

25. 08. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.