Středa 23. září. Svátek má Berta.

Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu

22.08.2013 09:08 Tisková zpráva: CPI Group

Výstavba administrativního a hotelového komplexu v Olomouci mezi ulicemi Kosmonautů, Masarykova a Jeremenkova začala v roce 2011. Původní objekt prošel demolicí a zůstal pouze skelet hotelové věže. Nový komplex CPI City Center následně zaplnil volné prostranství a nové kancelářské budovy a kongresové centrum propojil s rekonstruovaným hotelem Clarion. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s., stavební náklady dosáhly 520 milionů korun.

Téměř 5 000 m2 obsadila Raiffeisenbank s celkem 380 pracovníky, která sem kromě kanceláří umístila také kartotéku a školicí centrum včetně tréninkové pobočky. CPI Group dodávala bance prostory na klíč, včetně vybavení interiérů.

CPI City Center má stejné technické parametry jako nové kancelářské budovy třídy A v Praze,“ zdůrazňuje Ondřej Vala, manažer projektu z CPI Group. „Museli jsme se však vypořádat s řadou technických požadavků banky, jako je zabezpečení budovy v souladu s jejími regulemi nebo posílení kapacit řady technologií jako např. speciální rozvody chladicích médií v oblasti serveroven nebo instalace 100 % redundantních záložních zdrojů energií a veškerých systémů pro běžný provoz,“ upřesňuje. Zajímavostí je automatický systém tzv. aerosolového hašení v archivech (pomocí prachu), kterým banka ochrání nejen archiválie, ale hlavně lidské zdraví v případě zásahu.

Špičkové technologie a vysoká úspora provozu

CPI Group šla do mnoha náročných technologických řešení, která se projevují na komfortu, ale především provozních nákladech. Systém chlazení, vytápění, zvlhčování, ventilace a dalších technologií je integrován do inteligentního systému řízení budovy MAR. K chlazení je v budově využita technologie indukčních chladicích trámů: „Je to komfortní a šetrný způsob chlazení, zaručující velmi nízké provozní náklady a vyšší flexibilitu při změně dispozic. Tato technologie také přispěla k získání energetického štítku kategorie A, tzn. mimořádně úsporná,“ uvádí Ondřej Vala a dodává, že úspory nákladů na elektrickou energii a servisní činnost tak dosáhnou hodnoty kolem 15–20 procent oproti standardním fancoilům. „Úsporná je rovněž dvouplášťová fasáda z cembonitových desek v kombinaci s alukobondovými pásy. Budova má daleko lepší tepelně-technické parametry a současně zajímavý moderní design,“ doplňuje manažer. Budova je v souladu s požadavky na následné snižování spotřeby osazena také měřiči energií na všech uzlech. „Máme možnost všechny systémy pečlivě sledovat a regulovat. Věříme, že vysoká kvalita bude přidanou hodnotou i pro nájemce zbývajících prostor, a přestože si vyžádala vyšší investici, vrátí se nájemníkům v podobě nízkých provozních nákladů,“ dodává Ondřej Vala.

Více funkcí, více výhod

Komplex situovaný u vlakového nádraží v širším centru města nabízí kromě špičkových kanceláří také 680 m2 obchodních ploch a čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním centrem až pro 1 400 delegátů. K dispozici je 143 podzemních i povrchových parkovacích stání.

Clarion Congress Hotel Olomouc otevře pro veřejnost 1. září tohoto roku a nabídne kapacitu 126 pokojů, fitness centrum, lobby bar a hotelovou restaurace Benada. Ta nabídne možnost stravování (i polední menu), a stejně jako fitness, konferenční prostory a pokoje bude k dispozici rovněž nájemníkům kancelářské části.

 „Je to model, který se nám osvědčil už v Ústí nad Labem nebo v Českých Budějovicích a nájemci ho kvitují s velkým nadšením. Vlastní parkování v centru města a bohaté zázemí služeb je nespornou konkurenční výhodou multifunkčních komplexů,“ uzavírá Ondřej Vala. Provozovatelem hotelu bude tradičně partner CPI Group, společnost CPI Hotels.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *