EUR 25.235

USD 23.616

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.616

07. 03. 2024

0 komentářů

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

 

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné patří významný hráč na poli logistiky Hegelmann Transporte, který sem plánuje přemístit své tuzemské sídlo, a také provozovatel samoobslužné restaurace Delirest. Vzhledem k tomu, že společnost Škoda Auto navíc využila opce pro rozšíření stávajících prostor, je nyní AFI City 1 stoprocentně obsazena. Dalšími nájemci jsou specialista na interiérový design a truhlářská řešení Nüssli (CZ) a francouzská farmaceutická společnost Pierre Fabre.

Loading 

 „Sestavit takový mix nájemců, který se nám v AFI City 1 podařil, byl náročný, ale vzrušující proces. Možnost navázat spolupráci s tak významnými partnery nám umožnila posílit prestiž a rozmanitost našich administrativních center v metropoli. Těšíme se na nadcházející měsíce, během kterých bude probíhat práce na fit-outech na míru, a pevně věříme, že nové kanceláře se pro naše nájemce stanou inspirativním a efektivním pracovním prostorem,“ komentuje Kateřina Holická, asset manažerka developerské společnosti AFI Europe.

Skupina Hegelmann je rodinný podnik z německého Bruchsalu se zaměřením na komplexní logistiku. Od svého založení v roce 1998 se postupně rozrostla v globální firmu působící po celé Evropě, Severní Americe, Asii a Africe. Konkrétně Hegelmann Transporte se specializuje přímo na středoevropský trh. Ve Vysočanech dohromady obsadí 1 867 m2 kancelářských ploch na dvou různých podlažích.

Největší tuzemský výrobce automobilu Škoda Auto si v AFI City 1 od roku 2022 postupně zasmluvnil devět podlaží. Ty jsou využívány IT specialisty, neziskovým vzdělávacím institutem 42 Prague či softwarovou společností Digiteq. Zaměstnanci Škoda Auto si v těchto prostorách mohou taktéž vyzkoušet nový trend coworkingu, což automobilce přináší lepší synergii a spolupráci mezi zaměstnanci.

Administrativní budova AFI City 1 je součástí nově vznikající multifunkční čtvrti na vysočanském brownfieldu poblíž stanice metra Kolbenova. Budova se zelenou certifikací BREEAM Excellent je vysoká 75 metrů a za výraznou fasádou s atypickou mřížkou skrývá 17 300 metrů čtverečních moderních kanceláří. Ty navíc doplňuje prostor pro maloobchod, podzemní parkoviště s kapacitou 300 míst a úschovna kol včetně zázemí pro cyklisty.

Revitalizace 15hektarového území pod taktovkou developerské společnosti AFI Europe zahrnuje kromě kanceláří také apartmánové domy s byty k pronájmu, 470 již dokončených a prodaných bytů do osobního vlastnictví, maloobchodní jednotky a rozsáhlý park o rozloze 7 500 m2 s množstvím zeleně, cyklostezkou a prostory pro trávení volného času.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

V Praze výrazně rostou prodeje nových bytů, ale už i ceny

Prodeje nových bytů v Praze v letošním roce výrazně rostou, developeři za první čtvrtletí prodali celkem 1520 nových bytů. To je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku takřka trojnásobek. První čtvrtletí loňského roku však bylo z pohledu prodejů nejhorší v historii monitoringu trhu, tedy za poslední dvě desetiletí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *