Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Klienti Allianz se o dušičkách vandalů bát nemusí

25.10.2017 11:10 Tisková zpráva:

V období dušiček policie zejména ve velkých městech pravidelně hlídkuje na hřbitovech, aby předešla řádění vandalů. Pro člověka, který si chodí připomínat své blízké, se poničené náhrobky stávají traumatem, se kterým se jen těžko vyrovnávají. Málo lidí ale tuší, že se mohou proti poškození pietních míst pojistit.

„Pojištění hrobu nebo hrobky je volitelnou součástí majetkového pojištění,“ říká metodik Allianz Josef Šrut. „V případě vichřice dokáže padající strom udělat pěknou paseku,“ dodává.

Největší hrozbou jsou ale vandalové. Známý je případ z jihomoravských Vranovic a Přibic, kde před pěti lety dvojice vandalů týden před dušičkami v opilosti zničila stovku hrobů. Škoda se vyšplhala do statisíců korun.

„Samozřejmě nelze nikomu uhradit citovou újmu způsobenou zničením pietního místa, zejména pokud jde o vandaly. Dokážeme ale zmírnit finanční následky jejich „řádění“, “ říká Josef Šrut. Cena pojistného je přitom spíše symbolická. Ochrana hrobu v hodnotě 50 tisíc korun vyjde zhruba na pouhých 10 korun měsíčně.

Tisková zpráva Allianz pojišťovna, a. s.,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *