EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

21. 03. 2023

0 komentářů

Knight Frank rozšiřuje své pole působnosti a nově cílí i na rezidenční nemovitosti

 

Česká pobočka realitně poradenské společnosti Knight Frank rozšiřuje portfolio poskytovaných služeb. Doposud se společnost orientovala na segment komerčních realit, novinkou jsou služby v oblasti rezidenčních nemovitostí. Nově založené oddělení vede Kateřina Poláková, která má s řízením prodeje a marketingu v rezidenčním segmentu bohaté zkušenosti.

Loading 

Knight Frank se řadí mezi pět nejvýznamnějších realitně poradenských společností v ČR. Během uplynulých třiceti let poskytoval plný servis v segmentu komerčních nemovitostí. Disponuje také rozsáhlými zkušenostmi s prodejem trofejních a prémiových nemovitostí a se zastupováním zájmů klientů. Své služby v oblasti investic, oceňování i správy budov poskytuje také developerům rezidenčního charakteru, kterým pomáhá s počátečním vyhledáváním a realizací akvizičních příležitostí. Doplnit je o další spektrum navazujících odborných služeb proto bylo logickým krokem v úspěšném rozvoji české pobočky, která v současné době čítá přes 70 zaměstnanců.

„Založení rezidenčního oddělení Knight Frank je podle mého názoru logickým krokem k dosažení komplexního portfolia našich služeb. Knight Frank je celosvětově přední realitní agenturou pro prémiové rezidenční nemovitosti. Pod vedením Kateřiny Polákové, která je zkušenou odbornicí na prodej a marketing rezidenčních projektů, bude nově založené oddělení poskytovat klientům poradenství a na míru šitý servis v oblasti špičkových rezidenčních nemovitostí i v České republice,“uvádí Richard Curran, ředitel společnosti Knight Frank.

Kateřina Poláková získala zkušenosti v oblasti real estate ve společnostech UBM Development Czechia nebo Arendon. Nově vzniklé oddělení pod jejím vedením poskytuje klientům komplexní služby v rámci koupě, prodeje a pronájmu rezidenčních nemovitostí. Developerům nabízí kromě služeb jako jsou akvizice a oceňování také tvorbu analýz prodejních cen, jejich vývoje, konkurence i dosažitelného nájemného v dané lokalitě. V oblasti prodeje a marketingu zase přípravu či posouzení definice produktu a navazující prodejní a marketingové strategie.

„Otevření samostatného rezidenčního oddělení v České republice je pro mě velkou ctí. Navazuji a uzavírám kruh všech profesionálních služeb, kterými je Knight Frank v segmentu realit celosvětově proslulý. Ze svého působení v mezinárodních developerských společnostech přináším pohled z druhé strany, kde nové nemovitosti vznikají. Příprava rezidenčního projektu je obtížná disciplína zohledňující mnoho faktorů, navíc v souvislosti s aktuální situací na trhu a také kvůli rychlému vývoji trendů a potřeb klientů roste tlak na optimalizaci připravovaných produktů. Úspěšný výsledek pro investora i samotné kupující je podmíněn precizností v jednotlivých krocích, proto také nabízíme nejen služby spojené se zajištěním finálních transakcí, tedy pronájmů či prodejů, ale také expertní poradenství v oblastech definice produktu včetně prodejních a marketingových strategií. Pomyslnou třešničkou na dortu je naše široká nabídka nových rezidencí v nejlukrativnějších městských či prázdninových lokalitách ve světě,“ říká vedoucí oddělení Residential Kateřina Poláková.

Od začátku letošního roku lze sledovat náznaky oživení trhu, a to nejen v nově zveřejňovaných projektech, ale i v pobídkách hypotečního financování pro klienty. Zájemci o městské bydlení ve vyšším standardu, vybavené odpovídajícími technologiemi a poskytující možnost parkování, realizují odloženou poptávku z loňského roku. Nákup nemovitosti tak zůstává i nadále vnímán jako konzervativní forma investice, ale se stabilním výsledkem.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

Jak se může nájemce bránit nesprávnému vyúčtování energií?

Pronajímatel má povinnost zajistit služby související s užíváním bytu, na nichž se s nájemcem dohodne v nájemní smlouvě, jinak služby nezbytné. Tyto služby jsou zpravidla hrazeny ve formě záloh a následně vyúčtovány. Pokud vyúčtování nesplňuje stanovené požadavky, má nájemce několik možností, jak se bránit.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *