EUR 24.340

USD 22.967

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.340

USD 22.967

23. 02. 2022

0 komentářů

Koupě bytu je i nadále nejlepší ochranou před inflací. Central Group navíc garantuje vrácení peněz

 

Inflace na začátku roku vystoupala k 10 % a lidem rychleji, než se čekalo, ukrajuje v bankách jen nízce úročené úspory. V dobách nejistoty vždy platilo, že koupě nemovitosti byla nejbezpečnější investicí a ochranou před inflací. Zatímco hodnota peněz klesá, u nemovitostí je to přesně naopak. Loni cena nových bytů vzrostla o více než 20 %, letos podle odhadů Central Group stoupne o dalších 5 až 10 %. Central Group stabilitě trhu věří. Všem klientům, kteří si u něj do 31. března koupí byt, proto navíc garantuje vrácení peněz.

Loading 


Zdroj dat: Fincentrum Hypoindex a ČSÚ

Inflace v lednu stoupla na 9,9 % a je nejvyšší od července 1998. Na spořicích účtech lidem peníze rychle ubývají, úroky se na nich pohybují maximálně kolem 3 %, tedy výrazně pod úrovní inflace. Hodnota nemovitostí naopak dlouhodobě roste. Od roku 2015 se cena nových bytů v průměru zvyšovala o 15 % ročně a celkově za tu dobu vzrostla už o téměř 130 %. Central Group očekává, že růst cen, i když již o něco pomalejším tempem, bude pokračovat i nadále.

„Kvalitě našich bytů i celkové stabilitě trhu velmi věříme. Proto u nás lidé při uzavření smlouvy do 31. března nyní mohou využít akční nabídku Garance vrácení peněz. Tato garance platí u všech způsobů financování a na všech téměř 600 bytů z naší aktuální nabídky. Po uzavření smlouvy mohou až do doby dokončení bytu smlouvu kdykoliv sami ukončit a my jim vrátíme všechny zaplacené peníze,“ říká výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. Klienti se tedy nemusí obávat případného nepříznivého ekonomického vývoje, u Central Group mají vždy jistotu, že o své vložené prostředky nepřijdou.

Dostupné hypotéky jen do konce března

REKLAMA

Ještě do 31. března mají lidé čas využít také výhodnějších hypoték, než se podmínky zpřísní. Od 1. dubna totiž začnou platit nová nařízení ČNB. Na nový byt bude třeba mít naspořeno minimálně 20 % jeho hodnoty. Navíc si bude možné vzít úvěr pouze do výše 8,5násobku čistého ročního příjmu a celková splátka všech úvěrů nebude smět překročit 45 % čistého měsíčního příjmu člověka. Výjimky platí jen pro lidi do 36 let. Ti podle statistik Central Group tvoří 42 % žadatelů o úvěr na byt. Zbylých 58 % klientů tak nově na výhody nedosáhne.

„Kdo uvažuje o koupi bytu na úvěr, rozhodně by si měl pospíšit a sjednat si hypotéku ještě se stávajícími výhodnějšími podmínkami,“ podotýká Tomášková.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

O nemovitost může na konci roku přijít až 120 tisíc Čechů

Chybějící datum narození nebo nevyplněná adresa. I taková zdánlivá maličkost může způsobit to, že přijdete o svůj dům či pozemek. Na konci letošního roku totiž vyprší lhůta daná novým občanským zákoníkem k nápravě nesrovnalostí v katastru nemovitostí. Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem automaticky přejdou na stát. Je proto nejvyšší čas prověřit, zda jsou všechny údaje správné a aktuální […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *