EUR 24.750

USD 22.855

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.750

USD 22.855

18. 04. 2024

0 komentářů

Kvalita bez nadměrného luxusu a dobrá lokace přináší oživení na pražském trhu s byty

 

Rezidenční trh v Praze zažívá nový vzestup díky významným projektům stabilních developerů, jako jsou Skanska a YIT. Tyto projekty, připomínající svou kvalitou a spolehlivostí automobilovou značku Volkswagen, získávají na popularitě mezi zájemci o nemovitosti. To dokazuje nyní i spuštění již třetí etapy vysočanského projektu čtvrť Emila Kolbena od společnosti Skanska, která v dubnu vstoupila do prodeje.

Loading 

Charakteristické pro tyto projekty je kvalitní zpracování a vybavení, které však nepřekračuje hranice luxusu. Jsou to nemovitosti, které splňují vysoké standardy, ale zároveň jsou cenově dostupné a přístupné širšímu okruhu zájemců. Tyto projekty se nacházejí v oblastech mimo centrum města, což odpovídá preferencím mnoha klientů, kteří vyhledávají klidnější životní prostředí s dostupností veškeré infrastruktury.

„Aktuálně nejžádanější rezidenční projekty se zaměřují na poskytnutí kvalitního bydlení za dostupnou cenu. Chceme, aby naši klienti získali moderní a pohodlné bydlení, které odpovídá jejich potřebám a představám. Nejvíce žádané lokality dneška jsou tak kupříkladu Modřany, Libeň, Vysočany, Kbely a další,“ říká Jan Vitvera, ředitel společnosti Home Portal.

Cenová hladina těchto nemovitostí se pohybuje v rozmezí kolem 120–140 tisíc Kč za metr čtvereční, což je atraktivní nabídka vzhledem k poměru ceny a kvality. Jejích výhodou je i dobrá dostupnost do centra a zároveň nejsou úplně na periferii města.

„Naopak luxusní zrenovované nemovitosti v historické zástavbě v centru Prahy začínají ztrácet na atraktivitě. Zákazníci se stále častěji obrací k moderním a funkčním rezidenčním projektům, které nabízejí vyvážený poměr mezi cenou a kvalitou,“ dodává Vitvera.

Stabilní developerské společnosti jako jsou Skanska, YIT nebo Metrostav, tak představují ideální volbu pro ty, kteří hledají moderní a kvalitní bydlení v Praze bez nadbytečného luxusu, a přispívají k oživení rezidenčního trhu ve městě.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *