EUR 25.265

USD 23.707

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.707

03. 08. 2022

0 komentářů

Léto přeje dovoleným, ale i bytovým zlodějům

 

V horkém počasí lidé často usínají při otevřených oknech nebo dokonce balkonových dveřích a připravují tak doslova uvítací bránu pro zloděje. A tím, že ti pak nepotřebují překonávat žádnou překážku, vzniká i neřešitelná situace pro pojišťovnu. Pojištěné prostory totiž musí být uzavřené a uzamčené. Navíc jde bez ohledu na pojištění v takových případech také doslova o život. Pokud totiž zloději spáče probudí, může se změnit původně plánovaná krádež v tragédii.

Loading



 

„Jestliže zloděj projde do bytu díky otevřenému oknu nebo balkonu doslova jako nůž máslem, nemůžeme to posuzovat jako pojistnou událost, protože tu charakterizuje překonání určité překážky,“ vysvětluje produktová specialistka Slavia pojišťovny Jana Pejsarová. Za pravdu jí dává i policejní charakteristika pojmu vloupání, která říká, že jde o vniknutí do uzavřeného prostoru a poukazuje přitom na překonání zámku nebo jiné jistící překážky.

V horkých letních měsících opravdu počty bytových krádeží, kterých se v České republice ročně stane zhruba pět až šest tisíc, rostou. A stávají se dokonce i ve vyšších patrech panelových domů, kde zloději přelezou klidně i více než deset metrů nad zemí do bytu z okna společné chodby. Dům nebo byt tak můžete mít zabezpečený drahými nedobytnými dveřmi, ale zloději jej stejně vykradou. Vlezou do něho otevřeným oknem.

Specialisté na zabezpečení bytů tvrdí, že 80 procent zlodějů se do vytipovaných objektů dostane během pěti minut. A otevřená okna jsou podle nich nejslabším článkem. Nemusejí totiž ani rozbíjet sklo, takže nezpůsobí žádný hluk. Z takto vykradených prostor si nejčastěji odnášejí elektroniku, protože například šperky se
ve tmě špatně hledají.

Nejhorší ale je, že překvapený zloděj, který vzbudí spící obyvatele domu či bytu, na ně může zaútočit. Místo do kolonky „krádež“ pak takový případ může na policii skončit i v kolonce „vražda“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *