EUR 23.685

USD 22.154

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.685

USD 22.154

03. 08. 2022

0 komentářů

Léto přeje dovoleným, ale i bytovým zlodějům

 

V horkém počasí lidé často usínají při otevřených oknech nebo dokonce balkonových dveřích a připravují tak doslova uvítací bránu pro zloděje. A tím, že ti pak nepotřebují překonávat žádnou překážku, vzniká i neřešitelná situace pro pojišťovnu. Pojištěné prostory totiž musí být uzavřené a uzamčené. Navíc jde bez ohledu na pojištění v takových případech také doslova o život. Pokud totiž zloději spáče probudí, může se změnit původně plánovaná krádež v tragédii.

Loading 

„Jestliže zloděj projde do bytu díky otevřenému oknu nebo balkonu doslova jako nůž máslem, nemůžeme to posuzovat jako pojistnou událost, protože tu charakterizuje překonání určité překážky,“ vysvětluje produktová specialistka Slavia pojišťovny Jana Pejsarová. Za pravdu jí dává i policejní charakteristika pojmu vloupání, která říká, že jde o vniknutí do uzavřeného prostoru a poukazuje přitom na překonání zámku nebo jiné jistící překážky.

V horkých letních měsících opravdu počty bytových krádeží, kterých se v České republice ročně stane zhruba pět až šest tisíc, rostou. A stávají se dokonce i ve vyšších patrech panelových domů, kde zloději přelezou klidně i více než deset metrů nad zemí do bytu z okna společné chodby. Dům nebo byt tak můžete mít zabezpečený drahými nedobytnými dveřmi, ale zloději jej stejně vykradou. Vlezou do něho otevřeným oknem.

Specialisté na zabezpečení bytů tvrdí, že 80 procent zlodějů se do vytipovaných objektů dostane během pěti minut. A otevřená okna jsou podle nich nejslabším článkem. Nemusejí totiž ani rozbíjet sklo, takže nezpůsobí žádný hluk. Z takto vykradených prostor si nejčastěji odnášejí elektroniku, protože například šperky se
ve tmě špatně hledají.

Nejhorší ale je, že překvapený zloděj, který vzbudí spící obyvatele domu či bytu, na ně může zaútočit. Místo do kolonky „krádež“ pak takový případ může na policii skončit i v kolonce „vražda“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Swiss Life v Česku posílí, stane se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select  změní k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality, která patří mezi největší realitní kanceláře v zemi, změní název na Swiss Life Select Reality. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Swiss Life Select

03. 04. 2023

Nemáte svůj domov podpojištěný?

Rady a tipy na úsporné hospodaření se na nás v poslední době hrnou ze všech stran. Efektivní nakládání s penězi je v dobách vysoké inflace sice skutečně nezbytné, přesto však existují položky, na kterých by se šetřit nemělo. Jednou z nich jsou výdaje na pojištění nemovitosti a domácnosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 03. 2023

Inflace a Vánoce nahrávají podpojištěnosti u domácností

Listopadová inflace stoupla na 16,2 procenta. Důsledkem toho je zdražování takřka veškerého zboží. Jenže vyšší ceny také zvyšují hodnotu vaší domácnosti, zvlášť jestli jste se pustili do rekonstrukce nebo vám Ježíšek nadělí novou elektroniku.

Text: Monika Lukešová

14. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *