EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

Lidé si po zrušení „druhého pilíře“ kupují jako investici do budoucna byt

 


 

Jelikož úroky u hypotečních úvěrů lámou rekordy v historických minimech a ceny nemovitostí jsou na dně, je opravdu velmi vhodná doba na nákup nemovitostí. „K trvale rostoucím segmentům, jako jsou stavební či zemědělské pozemky, se postupně v meziročních srovnáních přidávají malé a střední byty, roste poptávka po domech, nová výstavba developerů se opět dostává do tempa,“ dodává Michal Kresta. Dle jeho slov je jedním z výrazných faktorů na trhu fakt, že vláda zrušila druhý pilíř důchodového spoření a tímto krokem jen dala za pravdu těm, kteří k němu přistupovali skepticky a zajištění se na důchod viděli v cestě nákupu nemovitosti a jejího splácení během aktivní části života. 

V důchodu tak budou stát před příjemnou volbou, zda byt prodat za zajímavou cenu nebo si díky pronájmu vytvořit dlouhodobou rentu. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Od začátku roku je na českém nájemním trhu mimořádně živo

O nájmy se uchází více lidí než loni touto dobou a v mnoha městech se „fronta“ pod nájemním inzerátem počítá na desítky zájemců. Do trendu nadále promlouvají hypotéky, které jsou i přes postupný pokles úrokových sazeb pro řadu domácností stále nedostupné, ale stále častěji také sociální a demografické faktory.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 04. 2024

Vývoj cen nemovitostí v ČR v závislosti na snižování úrokových sazeb hypoték

Předpovědět vývoj cen nemovitostí v České republice v roce 2024 je obtížný úkol, protože závisí na mnoha proměnných, včetně ekonomického růstu, poptávky a nabídky nemovitostí, změn v úrokových sazbách hypoték, vládní politice a dalších faktorech. Nicméně, pokud se zaměříme na vliv snižování úrokových sazeb hypoték na ceny nemovitostí, můžeme očekávat několik možných scénářů.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *