EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

01. 09. 2022

0 komentářů

MONETA prodlužuje program „Milostivé léto“

 

O další tři měsíce, tedy do konce listopadu letošního roku, prodlužuje MONETA Money Bank svoji nabídku Milostivého léta II. Je určena klientům, kteří jsou v prodlení se splácením finančních závazků nebo v exekuci. Od letošního června, kdy Moneta spustila druhý ročník této mimořádné oddlužovací akce, požádali klienti o prominutí sankčních poplatků z prodlení v úhrnné výši 10 milionů korun. Banka se proto rozhodla umožnit oddlužení i dalším zájemcům z řad svých klientů.

Loading 

Využít speciální nabídky mohou lidé, kteří jsou v prodlení se splácením svých finančních závazků o více než 90 dní i osoby v exekuci. Ty mají tři měsíce na doplacení dlužné jistiny. Sankční poplatky a úroky z prodlení jim banka následně odpustí. Příležitosti zbavit se části dluhů nebo ukončit svou exekuci v rámci Milostivého léta II doposud využilo 43 klientů s celkovou výší dluhu 10 milionů korun. V předchozím programu, běžícího od loňského října do ledna letošního roku, to bylo 30 lidí s výší dluhu 6 milionů.

K odpuštění poplatků a úroků banka přistoupí v okamžiku doplacení jistiny a smluvně sjednaného úroku. Klienti v prodlení mohou dluh uhradit až do sedmi let. Lidé v exekucích pak do tří měsíců. Během této doby jim banka nastaví nové parametry splátkového kalendáře, k němuž v případě řádného plnění nepřibývají žádné další úroky ani poplatky.„Jestliže zájemci splňují základní podmínky, mohou o tuto možnost zažádat online pomocí formuláře na našich webových stránkách. Zájemci mají čas do konce listopadu tohoto roku,“ potvrdila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Nabídka „MONETA Milostivého léta“ se vztahuje na nezajištěné spotřebitelské úvěry pro fyzické osoby a také na nezajištěné půjčky živnostníkům neboli OSVČ. Možnost sjednání splátkové dohody na dobu sedmi let a následné odpuštění sankčních poplatků se naopak nevztahuje na klienty v insolvenci.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

milostivé léto

Milostivé léto začíná. Jak na něj?

Dlužníci v exekuci pro dluh vůči veřejnoprávnímu subjektu mohou od 28. října do 28. ledna využít institutu milostivého léta. Zaplatí-li věřiteli plnou částku jistiny (a jednorázovou odměnu exekutora), bude jim odpuštěno příslušenství pohledávky.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

26. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *