EUR 24.820

USD 23.164

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.820

USD 23.164

14. 02. 2023

0 komentářů

MONETA Stavební Spořitelna dva roky po rebrandingu: atraktivní nabídka, 70% úspora nákladů a 400 tisíc nových klientů

 

Stavební spoření s atraktivním zhodnocením 7,1 % p. a., možnost jeho pohodlného sjednání a následné správy online z počítače nebo mobilu. Tak vypadá nabídka MONETA Stavební Spořitelny dva roky po jejím úspěšném rebrandingu. Spořitelna se pod novým jménem představila na trhu stavebního spoření v červenci 2020 po akvizici stavební spořitelny Wüstenrot. Získala tím přes 400 tisíc nových klientů a nejenom jim začala prakticky okamžitě představovat moderní podobu nové spořitelny. Postupná digitalizace a efektivita přinesla úspory nákladů, které prakticky pokryly celkovou investici na integraci německé značky stavebního spoření do Skupiny MONETA.

Loading 

Integrace stavební spořitelny probíhala ve velmi ambiciózním časovém rámci. Wüstenrot – stavební spořitelna se stala součástí Skupiny MONETA v dubnu 2020, o osm měsíců později – tedy od 1. ledna 2021 – již začali klienti naplno využívat služeb MONETA Stavební Spořitelny. Především díky neobvykle rychlému integračnímu období, spojenému s efektivní nákladovou politikou se bance podařilo dosáhnout značných úspor, které během roku 2021 pokryly nutné investice na integraci. „Celková úspora nákladů je 2 roky po akvizici na úrovni okolo 70 %,“ uvedl v této souvislosti místopředseda představenstva MONETA Stavební Spořitelny Petr Toman.

Integračním procesem před dvěma lety získala Skupina MONETA přes 400 tisíc nových klientů. Hlavním úkolem pro tým stavebního spoření proto bylo takové rozšíření produktového portfolia, které by vyhovovalo stávajícím i nově příchozím klientům. „To se povedlo na výbornou. Pracovali jsme hlavně na cross-sellingu v rámci stávající i nově získané klientské báze. Každá akvizice s sebou nese potenciál odlivu klientů a našim cílem nebyl rychlý a dramatický růst, ale spíše stabilizace v průběhu integrace, což se podařilo naplnit a jak na straně klientů, tak na straně depozit dosahujeme stabilního trendu vývoje,“ popsal Petr Toman.

Samotná akvizice probíhala během koronavirové pandemie a tvrdých lockdownů, sloučení tak představovalo nelehkou výzvu. Stavební spořitelna bez ohledu na uzávěry pracovala v průběhu pandemie zejména na poskytování úvěrů a zároveň na co největší pomoci klientům. „MONETA patřila od začátku pandemie vždy mezi společnosti, které nabídly pomocnou ruku klientům, a to byl jeden z důležitých cílů také pro nás ve stavební spořitelně. Toto období se nám podařilo překlenout velmi dobře a získali jsme mimo jiné také unikání know-how o akvizicích v době nečekaných komplikací, které můžeme využít i v budoucnu,“ dodal Petr Toman.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *