EUR 24.745

USD 23.668

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.0 %

EUR 24.745

USD 23.668

22. 02. 2022

0 komentářů

Moneta upravuje sazby nových hypoték, refinancování do pěti let fixace se nezmění

 

Od dnešního rána upravuje MONETA úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování online bude možné získat sazbu již od 3,74 % p.a., u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 4,19 % p.a. Banka se tak rozhodla reagovat na nedávné změny v základních úrokových sazbách ze strany ČNB. 

Banka přistoupila k drobné úpravě sazeb v případě sjednání nových hypotečních úvěrů a částečně také při refinancování hypoték se sedmi a desetiletou fixační lhůtou. „Nové hypotéky budeme nyní nabízet s úvěrovými sazbami od 4,19 % ročně. V případě refinancování hypoték online s fixací na pět a méně let ale zůstává úroková sazba stejná a začíná na úrovni 3,74 % ročně,“ potvrdila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

K úpravě sazeb přistoupila MONETA naposledy v polovině ledna, kdy oproti očekáváním na trhu sazby naopak snížila a v nabídce hypotečních úvěrů se jako mála z tuzemských bankovních domů v kontextu úrokových sazeb dostala pod čtyřprocentní hranici. I přes aktuální úpravu nabízí banka stále jednu z nejlepších nabídek na trhu bydlení. 40 % celkové produkce hypotečního portfolia tvoří refinancované hypotéky digitální cestou prostřednictvím online aplikace Refinanso.cz.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.71 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%
Historie vývoje


Související články

Situace v Brně – roste počet dostupných bytů, ceny ale neklesají a jsou na maximu

V nabídkách brněnských developerů se na začátku léta nachází 1220 volných bytů. To je skoro třikrát více než před rokem. Ceny brněnských novostaveb přesto neklesají a drží se na historických maximech. Situaci s vývojem cen nepomáhá ani odklad nového územního plánu, který měl možnosti výstavby dostupného bydlení rozšířit. Růst cen se promítá také do cen nájemních bytů […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: IMPERA Styl

04. 07. 2022

Levné peníze a drahé byty

Uplynulé roky se nesly ve znamení levných peněz. Inflace cen domů a bytů nejen v Česku trhala rekordy. Opět jednou se ukázala závislost cen domů a bytů na úrokové míře a měnové politice.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

30. 06. 2022

Komentář: Co se jinde o současném realitním trhu nedočtete. Je čas panikařit?

Chtěl by koupit byt v Praze, a proto začal pražský realitní trh sledovat. Říkejme mu Jakub a řekněme, že je bádavý příslušník střední třídy. Vystupuje na straně kupujících a má v tomto ohledu vlastně i střet zájmů. I tak jeho postřehy mohou být výpovědí o aktuálním dění na realitním a hypotečním trhu.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.