EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

22. 05. 2024

0 komentářů

Na Hagiboru vyroste již pátá rezidenční budova. Nabídne netradiční architekturu

 

Developerská skupina Crestyl představila novou rezidenční budovu Kappa, která vyroste na pražském Hagiboru v sousedství stanice metra Želivského. Stavba již pátého bytového domu v rámci projektu Hagibor bude zahájena na začátku příštího roku, dokončení je naplánováno na rok 2027. Kappa nabídne přes 250 bytů všech velikostí, v přízemí budou prostory pro obchody a služby. Dům bude mít prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů BREEAM.

Loading 

Autorem netradiční podoby budovy, která svým obyvatelům přinese i možnost relaxace v krásném vnitrobloku, je architektonická kancelář Ian Bryan Architects (IBA). Veřejný prostor celého projektu Hagibor pak řeší světoznámý krajinářský architekt Michel Desvigne.

 „Hagibor nabízí atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí, a to přímo u metra. Nemyslíme zde jen na budovy samotné, ale na i na celkový veřejný prostor. Navíc se jedná o další z našich projektů, který využívá symbiózy bydlení, kanceláří, obchodů a služeb na jednom místě. Obyvatelé nyní představené budovy Kappa budou mít přímo v lokalitě například supermarket, fitness, lékárnu, drogerii, ale samozřejmě i několik restaurací, bister nebo cukrárnu,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. „Správnost tohoto přístupu dokazuje zájem o nabízené byty – v etapě, která bude dostavěna letos, jich máme prodáno 80 %, starší etapy jsou vyprodané,“ dodává Peška.

Budova Kappa leží v rámci projektu Hagibor nejblíže ke stanici metra Želivského. Nabídne přes 250 bytů v dispozicích od 1+kk až po 5+kk o podlahové ploše od 27 m2 až po 180 m2. Menší byty budou spíše v nižších patrech domu, prostornější byty s balkony budou ve vyšších patrech a ustupujících čtyřech „věžích“. V přízemí budou kromě recepce pro rezidenty i obchody, restaurace a služby, obyvatelé budou mít k dispozici i vnitroblok. Za netradiční architektonickou podobou budovy stojí dlouhodobě etablovaná architektonická a designová kancelář Ian Bryan Architects (IBA), která je autorem všech bytových domů v projektu Hagibor.

Jak je u projektů skupiny Crestyl zvykem, byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. Myslí se i na zdánlivé detaily a využívá se těch nejmodernějších technologií přesně dle požadavků budoucích obyvatel. Jednotlivé stavby na Hagiboru vznikají vždy jako součást širšího celku a v harmonickém prolnutí přírodních prvků s městem. Samozřejmostí budou podzemní garáže s možností umístění nabíječek na elektromobily. Kappa je naprojektována tak, aby získala prestižní celosvětovou certifikaci v oblasti energeticky úsporných a udržitelných budov BREEAM.

REKLAMA

 „V Hagiboru klademe obrovský důraz na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti Michel Desvigne, který vše spojil do jednoho harmonického celku,“ vysvětluje Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. „Zeleň tak zde propojuje a zároveň odděluje kancelářské a obytné prostory, vytváří prostor pro hry, pikniky, sport nebo komunitní život, koruny stromů oddělují ruch dole od klidu nahoře v terasách. Kvalitní krajinná architektura také dlouhodobě zvyšuje hodnotu nemovitosti a dělá z dobré lokality skvělou adresu.“ Michel Desvigne je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.

V rámci projektu Hagibor byly již před dvěma lety dokončeny první dvě rezidenční budovy Alfa a Beta, další dvě – Gamma a Delta – jsou ve výstavbě a budou hotové v letošním létě. Bytový dům Gamma je umístěn ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabízí 138 bytů od 1+kk až po 5+kk, přibližně 80 % je již prodáno. Čtvrtý rezidenční dům Delta zahrnuje 168 bytů určených na pronájem a celý jej ještě před zahájením stavby koupila investiční společnost Invesco Real Estate.

Kromě bytů v rámci projektu Hagibor postupně vyroste i celkem šest administrativních budov. První dvě z nich jsou těsně po dokončení, výstavba dalších bude následovat. Celý projekt Hagibor propojuje náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a službami – již v tomto roce se zde otevře například restaurace, bistro, drogerie nebo cukrárna.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *