EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

13. 10. 2023

0 komentářů

Nájemní bydlení zažívá boom i v regionech. Rezidence LOKO nabízí všech 100 bytů k pronájmu

 

Louny 13. října 2023 – Na trh byl uveden další projekt, který bude sloužit k nájemnímu bydlení. Rezidence LOKO (rezidenceloko.cz), ve které se pronajímá 100 bytů, se nachází v Lounech na Husově ulici přímo u náměstí před místním nádražím. V těsném sousedství je architektonicky významná čtvrť rodinných domů tzv. Kotěrova kolonie.

Loading 

Noví nájemci se tak nastěhují do kompletně nových zrekonstruovaných bytů. Areál bude uzavřený a oplocený, v domě bude recepce, u domu malé hřiště a venkovní sezení vhodné pro společenské akce. Část bytů bude mít vyhrazené parkování na pozemku domu a celý areál, o velikosti 4 000 m2, bude mít vlastní venkovní osvětlení. Rekonstrukce byla kompletní, s využitím kvalitní materiálů téměř výhradně od českých výrobců.

Při rekonstrukci byl kladen důraz na maximální energetickou úspornost budovy po rekonstrukci, ukazatel energetické náročnosti celkové dodané energie zařazuje budovu do třídy B, tedy odpovídající novostavbám bytových domů. Dům byl postaven koncem sedmdesátých let jako bydlení pro zaměstnance místních železničních opraven. Pro zachování genia loci objektu a odkazu na historii místní vagonky byl do areálu umístěn motorový vůz typ 810. Vlastníkem a investorem kompletní rekonstrukce objektu je Jakub Kořínek, který se téměř 15 let specializuje na trh nájemního bydlení. Autorem projektu je architektonický atelier SMASH architekti.

Developerské projekty koncipované od počátku pro nájemní bydlení se doposud objevovaly téměř výhradě v Praze. Je nicméně zřejmé, že poptávka po moderních konceptech nájemního bydlení se rozhodně neomezuje pouze na Prahu či krajská města, a že současný trh si žádá takovou nabídku též v regionech.

„Dlouhodobě investuji do perspektivních leč podinvestovaných bytových domů a dávám jim nový život rekonstrukcí a poté je pronajímám. Proto bylo od začátku mým záměrem rekonstruovat i tento objekt a byty poskytnout k pronájmu,“ říká Jakub Kořínek vlastník a investor projektu Rezidence LOKO, který již realizoval řadu obdobných projektů, např. kompletní revitalizaci sídliště v obci Valeč v okrese Karlovy Vary nebo bytového domu v Holečkově ulici v Praze a v současnosti pracuje na několika dalších menších projektech ve středních a východních Čechách. Jakub Kořínek je také spoluzakladatel Fondu Českého Bydlení, který je prvním fondem nájemního bydlení v České republice.

Všechny byty v domě jsou 1 + kk o výměře v průměru 37 m2. Součástí bytu je jedna velká místnost a chodba a kuchyňský kout jsou pak obestavěny kolem bytového jádra. Byty jsou ideální buď pro dvojice žijící bez dětí nebo startovací byt pro rodinu s jedním malým dítětem, případně pro jednotlivce nebo osoby, které potřebují bydlení s dobrou dostupností do Prahy či oblasti Kladenska.

REKLAMA

V domě je jeden byt 4+kk o velikosti přibližně 80 m2, který vznikl spojením dvou garsonek. Pokud by se poptávka po malých bytech vyčerpala, je zde možnost, že budou spojeny i některé další byty. Cena za pronájem bytu 1+kk bude někde v rozmezí 7 500 Kč – 8 900 Kč za měsíc plus služby, jako voda, ohřev, topení elektřinou, recepce a úklid domu a údržba oploceného areálu.  Pronájem zajišťuje realitní kancelář REMAX, nájemníci nicméně nehradí provizi realitní kanceláři.

„Obecně zastávám koncept, že jakákoliv rekonstrukce nemovitosti je příležitost přinést do prostředí kvalitní architekturu. Snažím se, aby každý realizovaný projekt měl vlastní autorský rukopis. Tento původní dům je sice panelák z přelomu 70. a 80. let, ale byl navržen individuálně, nejde o typizovanou stavbu. Svou dispozicí odkazuje na kořeny vzniku konceptu prvních panelových domů, tedy na německou modernistickou architekturu 20. let. Volba barevných řešení a použitých materiálů, tedy principy jednoduchosti, čistoty konceptu, důraz na snadnou uživatelnost a účelnost navazují právě na základy původního architektonického konceptu domů. Dům tak kombinuje užití prvků rané moderní architektury, která nicméně stále ovlivňuje i aktuální trendy, a současné požadavky na moderní bydlení,“ vysvětluje k architektuře objektu Jakub Kořínek.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *