EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

13. 10. 2023

0 komentářů

Nájemní bydlení zažívá boom i v regionech. Rezidence LOKO nabízí všech 100 bytů k pronájmu

 

Louny 13. října 2023 – Na trh byl uveden další projekt, který bude sloužit k nájemnímu bydlení. Rezidence LOKO (rezidenceloko.cz), ve které se pronajímá 100 bytů, se nachází v Lounech na Husově ulici přímo u náměstí před místním nádražím. V těsném sousedství je architektonicky významná čtvrť rodinných domů tzv. Kotěrova kolonie.

Loading 

Noví nájemci se tak nastěhují do kompletně nových zrekonstruovaných bytů. Areál bude uzavřený a oplocený, v domě bude recepce, u domu malé hřiště a venkovní sezení vhodné pro společenské akce. Část bytů bude mít vyhrazené parkování na pozemku domu a celý areál, o velikosti 4 000 m2, bude mít vlastní venkovní osvětlení. Rekonstrukce byla kompletní, s využitím kvalitní materiálů téměř výhradně od českých výrobců.

Při rekonstrukci byl kladen důraz na maximální energetickou úspornost budovy po rekonstrukci, ukazatel energetické náročnosti celkové dodané energie zařazuje budovu do třídy B, tedy odpovídající novostavbám bytových domů. Dům byl postaven koncem sedmdesátých let jako bydlení pro zaměstnance místních železničních opraven. Pro zachování genia loci objektu a odkazu na historii místní vagonky byl do areálu umístěn motorový vůz typ 810. Vlastníkem a investorem kompletní rekonstrukce objektu je Jakub Kořínek, který se téměř 15 let specializuje na trh nájemního bydlení. Autorem projektu je architektonický atelier SMASH architekti.

Developerské projekty koncipované od počátku pro nájemní bydlení se doposud objevovaly téměř výhradě v Praze. Je nicméně zřejmé, že poptávka po moderních konceptech nájemního bydlení se rozhodně neomezuje pouze na Prahu či krajská města, a že současný trh si žádá takovou nabídku též v regionech.

„Dlouhodobě investuji do perspektivních leč podinvestovaných bytových domů a dávám jim nový život rekonstrukcí a poté je pronajímám. Proto bylo od začátku mým záměrem rekonstruovat i tento objekt a byty poskytnout k pronájmu,“ říká Jakub Kořínek vlastník a investor projektu Rezidence LOKO, který již realizoval řadu obdobných projektů, např. kompletní revitalizaci sídliště v obci Valeč v okrese Karlovy Vary nebo bytového domu v Holečkově ulici v Praze a v současnosti pracuje na několika dalších menších projektech ve středních a východních Čechách. Jakub Kořínek je také spoluzakladatel Fondu Českého Bydlení, který je prvním fondem nájemního bydlení v České republice.

REKLAMA

Všechny byty v domě jsou 1 + kk o výměře v průměru 37 m2. Součástí bytu je jedna velká místnost a chodba a kuchyňský kout jsou pak obestavěny kolem bytového jádra. Byty jsou ideální buď pro dvojice žijící bez dětí nebo startovací byt pro rodinu s jedním malým dítětem, případně pro jednotlivce nebo osoby, které potřebují bydlení s dobrou dostupností do Prahy či oblasti Kladenska.

V domě je jeden byt 4+kk o velikosti přibližně 80 m2, který vznikl spojením dvou garsonek. Pokud by se poptávka po malých bytech vyčerpala, je zde možnost, že budou spojeny i některé další byty. Cena za pronájem bytu 1+kk bude někde v rozmezí 7 500 Kč – 8 900 Kč za měsíc plus služby, jako voda, ohřev, topení elektřinou, recepce a úklid domu a údržba oploceného areálu.  Pronájem zajišťuje realitní kancelář REMAX, nájemníci nicméně nehradí provizi realitní kanceláři.

„Obecně zastávám koncept, že jakákoliv rekonstrukce nemovitosti je příležitost přinést do prostředí kvalitní architekturu. Snažím se, aby každý realizovaný projekt měl vlastní autorský rukopis. Tento původní dům je sice panelák z přelomu 70. a 80. let, ale byl navržen individuálně, nejde o typizovanou stavbu. Svou dispozicí odkazuje na kořeny vzniku konceptu prvních panelových domů, tedy na německou modernistickou architekturu 20. let. Volba barevných řešení a použitých materiálů, tedy principy jednoduchosti, čistoty konceptu, důraz na snadnou uživatelnost a účelnost navazují právě na základy původního architektonického konceptu domů. Dům tak kombinuje užití prvků rané moderní architektury, která nicméně stále ovlivňuje i aktuální trendy, a současné požadavky na moderní bydlení,“ vysvětluje k architektuře objektu Jakub Kořínek.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přehled aktuálních sazeb hypoték – žádná velká párty se nekoná

Řečeno sportovní terminologií skončil vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů českých bank za poslední měsíc skóre 4:4:1. Čtyři banky ponechaly své úrokové sazby bez jakýchkoli změn, čtyři je kosmeticky snížily a jedna je „logicky“ zvýšila. Jen připomeňme, že v tomto období, konkrétně 2. května 2024, snížila Česká národní banka svoji klíčovou sazbu o půl procentního bodu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024

Přijdou vám ceny nemovitostí v Praze drahé? Kde stojí metr čtvereční 1,3 milionu Kč?

Podle studie Savills World Cities Prime Residential Index 2023 zůstává Monako nejdražším rezidenčním trhem na světě s cenou za metr čtvereční téměř 1,3 milionu Kč (51 400 eur), což je o 0,9 % více než v roce 2022 a o 1 % méně než rekordní cena 51 900 eur z roku 2021. Nejdražší čtvrtí v knížectví je Larvotto s […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *