Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Nejčastější chyby při zabezpečování domácnosti

19.03.2013 02:03 Tisková zpráva:

Závory a přídavné zámky na běžné dveře? Kontraproduktivní řešení

Pokud máte staré obyčejné dveře a rádi byste vylepšili jejich zabezpečovací funkci například přidáním závory, oplechováním nebo dalším zámkem, jde o kontraproduktivní řešení. Tyto částečné úpravy totiž nemají z hlediska bezpečnosti prakticky žádný smysl a jsou jen vyhazováním peněz. „Při montáži závory nebo přídavného zámku je obvykle potřeba provrtat obvodové latě dveří. Tímto krokem zeslabíte jediný pevnější prvek běžných bytových dveří. Oplechování bez tuhého rámu rovněž nedává smysl, protože je velice snadné ho ohnout. Zloděj vybavený jednoduchým páčidlem najde slabé místo dveří během pár vteřin. Všechna slabá místa vstupu odstraníte pouze instalací bezpečnostních dveří, nikoli dílčím vylepšováním obyčejných dveří,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT a odborník za zabezpečení domů a bytů.

Bezpečnostní dveře bez přesného měření? Nezodpovědnost

Pokud zvažujete koupi bezpečnostních dveří, nechte si je vyrobit přesně na míru. Takový vstup má z hlediska bezpečnosti mnohem větší účinnost než dveře, které jste nuceni přiřezávat, nastavovat dřevěnými špalíky, aby vůbec „sedly“. „Při boji s bytaři jsou totiž milimetry přesnosti rozhodující pro to, jaké nářadí bude moci zloděj použít. Všichni víme, jak „rovné a pravoúhlé“ jsou naše byty a domy. Rovně zazděné zárubně jsou skutečnou raritou a odchylky někdy činí i několik centimetrů. Považujeme za nezodpovědné instalovat tak zásadní výrobek, jako jsou bezpečnostní dveře, bez předchozího zaměření a výroby na míru,“ prohlašuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností.

Bezpečnostní prvky od podomních prodejců? Nahráváte zlodějům

Vyhněte se nákupu nekvalitních zámkových vložek a kování, které v poslední době nabízí podomní prodejci bezpečnostních prvků. Nenechte se nalákat na slevy a akční ceny, byť by byly sebevíc atraktivní. Kvalitní výrobek si od nich nekoupíte. „Hlavní nebezpečí ale spočívá v tom, že lidé naprosto netuší, kolik klíčů je k zámkové vložce vyrobeno. Je tedy možné, že tito podnikavci lidem neprodají všechny klíče, ten zbývající může poté posloužit zloději jako jednoduchý nástroj ke vniknutí do domu či bytu. Na tyto pojistné události se nevztahuje žádná pojistka, protože zloděj nepřekonal dveře násilím,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *