Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Nejúspěšnější bytová lokalita v historii – v Javorové čtvrti v Horních Měcholupech za dva týdny prodáno 84 nových bytů

26.09.2012 07:09 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Podle dohledatelných informací se jedná o prodejně vůbec nejúspěšnější bytovou lokalitu v české historii. Větší zájem byl snad jen při bezplatném přidělování bytů za socialismu. Společnosti CENTRAL GROUP se podařilo způsobit skutečnou cenovou revoluci na trhu nového bydlení. Pro uvedení nové velké bytové lokality nastavila opravdu bezkonkurenční ceny a u malých bytů se jí podařilo prolomit i psychologickou hranici jednoho milionu korun, kdy nabídla garsoniéry za 950 tisíc, a to včetně DPH a příslušenství. Tato nová nabídka způsobila také velké pozdvižení mezi ostatními developery působícími na pražském trhu. Někteří byli nuceni razantně snížit ceny, aby se jejich nabídka alespoň trochu přiblížila tomu, co nyní nabízí CENTRAL GROUP.

„Samozřejmě, mohli jsme nastavit vyšší ceny a i tak by se byty v Javorové čtvrti velmi dobře prodávaly. Ale cítil jsem, že je potřeba tuto novou lokalitu uvést něčím přelomovým. A to se podařilo. Ještě nikdy nebyl zájem tak velký, že bychom museli pracovat s pořadníky na jednotlivé byty,“ vysvětluje Kunovský. CENTRAL GROUP se podařilo touto nabídkou také oslovit zcela novou klientelu. Tedy lidi, kteří o koupi nového bytu zatím vůbec neuvažovali, protože byli přesvědčeni, že na něj nemají. Ale nová nabídka v Javorové čtvrti tuto situaci změnila.

Navzdory dosavadním hodnocením trhu se ukazuje, že tady výrazná poptávka po nových bytech existuje. A to i v případě zcela nové, velké bytové lokality v okrajovější části Prahy, která má však dobré dopravní spojení do centra. Při hodnocení současného trhu nového bydlení je potřeba důsledně odlišovat mezi starší a novou nabídkou. Tedy nabídkou „ležáků“, které byly často postavené za vysoké ceny v době stavebního boomu a jsou často neprakticky řešené, a novou nabídkou moderně a prakticky řešených bytů, které jsou již realizovány za nových podmínek a díky nižším cenám stavebních prací dodavatelů také výrazně levněji.

„Jsem rád, že se lidé i média přesvědčili o tom, že naše bezkonkurenční cenová úroveň v Horních Měcholupech není nějaký marketingový trik. Lidé nejsou hloupí. Díky internetu si dnes každý snadno porovná všechny nabídky na trhu a vybere si pro něj tu nejvýhodnější,“ hodnotí situaci Kunovský. Aby ekonomika celého projektu mohla fungovat, je jasné, že současné zaváděcí ceny se s pokračujícími prodeji a s pokračující výstavbou budou postupně zvyšovat a při dokončení stavby již budou dosahovat své tržní úrovně. To je dáno zákonitostí developmentu. Klienti, kteří kupují dříve, mají nižší ceny, větší výběr a také širokou možnost výběrů a změn vnitřního provedení bytů, a to bez jakéhokoliv příplatku. Klienti, kteří kupují později a v již zavedené lokalitě tyto výhody nemají, ale na druhou stranu přicházejí k hotovému. Záleží na každém klientovi, co sám preferuje a jak se rozhodne.      

V lokalitě Javorová čtvrť v Praze 10 – Horních Měcholupech je v první etapě celkem 304 bytů a ateliérů. Výstavba již intenzivně probíhá a dokončení je garantováno do konce příštího roku. Všechny byty a ateliéry jsou zde řešeny ve vysokém standardu provedení a platí pro ně i prodloužená záruka na kvalitu stejně jako v ostatních bytových lokalitách CENTRAL GROUP. A platí zde také stejné platební podmínky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.