EUR 24.710

USD 22.791

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.710

USD 22.791

20. 10. 2023

0 komentářů

Novou investiční příležitostí na platformě Upvest je mezaninové financování pro OC Central Jablonec

 

Společnost Upvest, která patří do skupiny Komerční banky a je finančním partnerem významných realitních projektů, nabízí svým klientům participaci na mezaninovém financování provozní fáze obchodního centra Central Jablonec. Mezaninový úvěr se bude pohybovat v celkové výši až 150 mil. Kč. Developerem projektu je společnost CRESTYL.

Loading 

“Máme radost, že našim klientům můžeme nabídnout účast na tomto mezaninovém financování. Obchodní centrum Central Jablonec se nachází v historickém centru města a na lokálním trhu tak má silnou pozici. Investory jistě také osloví skutečnost, že díky obsazenosti, která přesahuje 90 %, je obchodní centrum ve svém provozu stabilizované a obraty nájemců stabilně rostou,” přibližuje Petr Volný, spoluzakladatel Upvestu.

Obchodní centrum Central je z 92 % obsazeno. Mezi jeho nájemce patří řetězce CCC, DM drogerie, KFC, New Yorker, Datart, Pepco, Albert nebo Komerční banka. Mezaninový úvěr je poskytován za účelem refinancování stávajícího nebankovního zadlužení úvěrované společnosti. V pozici seniorního věřitele projektu vystupuje Česká spořitelna a.s.

Čistý výnos pro investory se bude pohybovat na úrovni 10,25 % p.a. až 10,60 % p.a. (IRR) v závislosti na výši investice. Splatnost úvěru se očekává za 36 měsíců.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Proč jsou územní plány klíčem k definování stavebních pozemků pro účely DPH?

Nejvyšší správní soud (NSS) České republiky nedávno řešil otázku, zda nezastavěný pozemek zahrnutý v územním plánu jako zastavitelný podléhá dani z přidané hodnoty (DPH). Toto rozhodnutí představuje zásadní precedens pro všechny, kteří se podílejí na obchodování s pozemky, ať už jako prodávající, kupující, nebo daňový poradci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 05. 2024

Objem poskytnutých hypoték se v dubnu meziročně zdvojnásobil, trh ožívá

Z meziročního pohledu byl objem poskytnutých hypoték v dubnu vyšší o více než 100 %, zatímco v březnu činil meziroční růst 45 %. Celkem banky a stavební spořitelny poskytly v dubnu letošního roku hypoteční úvěry bezmála za 22 mld. Kč. Meziměsíčně tak jejich objem oproti březnu vzrostl o 20 %. Průměrná velikost hypotéky se zvýšila na 3,6 mil. Kč […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 05. 2024

Změna trendu potvrzena, ceny starších domů už rostou

Ceny starších domů pokračují v mírném růstu. Trend, který naznačovaly již zprávy z loňského roku, potvrdila i čísla za první letošní kvartál. Zatímco v meziročním pohledu ještě 6 z 8 zkoumaných měst zaznamenalo mírný cenový pokles, v kvartální pohledu již naopak převládal cenový růst, a to od jednoho procenta v Ostravě až do pět procent v Brně. Vyplývá z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *