EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

20. 10. 2023

0 komentářů

Novou investiční příležitostí na platformě Upvest je mezaninové financování pro OC Central Jablonec

 

Společnost Upvest, která patří do skupiny Komerční banky a je finančním partnerem významných realitních projektů, nabízí svým klientům participaci na mezaninovém financování provozní fáze obchodního centra Central Jablonec. Mezaninový úvěr se bude pohybovat v celkové výši až 150 mil. Kč. Developerem projektu je společnost CRESTYL.

Loading 

“Máme radost, že našim klientům můžeme nabídnout účast na tomto mezaninovém financování. Obchodní centrum Central Jablonec se nachází v historickém centru města a na lokálním trhu tak má silnou pozici. Investory jistě také osloví skutečnost, že díky obsazenosti, která přesahuje 90 %, je obchodní centrum ve svém provozu stabilizované a obraty nájemců stabilně rostou,” přibližuje Petr Volný, spoluzakladatel Upvestu.

Obchodní centrum Central je z 92 % obsazeno. Mezi jeho nájemce patří řetězce CCC, DM drogerie, KFC, New Yorker, Datart, Pepco, Albert nebo Komerční banka. Mezaninový úvěr je poskytován za účelem refinancování stávajícího nebankovního zadlužení úvěrované společnosti. V pozici seniorního věřitele projektu vystupuje Česká spořitelna a.s.

Čistý výnos pro investory se bude pohybovat na úrovni 10,25 % p.a. až 10,60 % p.a. (IRR) v závislosti na výši investice. Splatnost úvěru se očekává za 36 měsíců.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *