EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

29. 05. 2024

0 komentářů

O novostavby v Brně je stále větší zájem. Trikaya hlásí nárůst prodejů

 

V moravské metropoli se nyní prodává násobně více nových bytů, než bylo zvykem v průběhu loňského roku. Nárůst poptávky, kterou odstartovalo postupné zlevňování hypoték, lze pozorovat i u nové Čtvrti Pod Hády, jež vzniká v městské části Maloměřice a Obřany. Realitní skupina Trikaya, která za rozsáhlým projektem stojí, má rok a půl před dokončením prodanou téměř třetinu jednotek z první etapy.

Loading 

„Máme velkou radost, že je o Čtvrť Pod Hády takový zájem. Skutečnost, že se po pár měsících od spuštění projektu vyprodala takřka třetina bytů, pouze potvrzuje fakt, že poptávka v posledních dvou letech byla spíše odložená a lidé stále hledají kvalitní bydlení v zeleni za co nejdostupnější ceny. Do prodeje nyní pouštíme dalších 18 bytů v rámci první etapy,“ sdělil Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Jedinečné výhledy na celé Brno

Mezi byty nově uvolněnými do prodeje jsou i čtyři jednotky situované ve dvou nejvyšších patrech dominanty celé čtvrti, bezmála čtyřicet metrů vysoké rezidenční věže s unikátními výhledy na celé město.

Neopakovatelné výhledy na panorama Brna však poskytnou i další byty v nižších patrech. Všechny jednotky v první etapě navíc splňují energetickou náročnost třídy A, díky čemuž bude bydlení mimořádně úsporné. Právě o udržitelné a energeticky úsporné bydlení je nyní v Brně velký zájem. V prvním čtvrtletí tohoto roku patřila Čtvrť Pod Hády mezi  nejprodávanější projekty v celém Brně, určitě i díky možnosti zvýhodněného financování. Ještě do konce května totiž developer nabízí hypotéku s tříletým garantovaným úrokem 2,79 %.

Čtvrť Pod Hády ožije na začátku roku 2026

Harmonogram stavby postupuje podle plánu, kolaudace první etapy je naplánována na konec roku 2025 a první obyvatelé se do nově dokončených bytů nastěhují již začátkem roku následujícího. Ve Čtvrti Pod Hády se momentálně dokončují práce na hrubé stavbě podzemních podlaží pro parkování a započaty již byly práce na nadzemních patrech jednotlivých objektů. Současně probíhá instalace infrastruktury pro vodu a kanalizaci.

REKLAMA

Centrem a srdcem čtvrti se stane hlavní náměstí navržené jako místo pro nejrůznější kulturní a společenské akce. Kolem se otevřou obchody, útulné kavárny a další služby. Budoucí obyvatelé čtvrti budou čerpat energii z dostatku zeleně ve veřejných prostranstvích a z možnosti aktivního trávení volného času v lokalitě, která se nachází na samém okraji Moravského krasu. Ve čtvrti nebude chybět několik dětských hřišť, grill point, workoutové nebo pétanquové hřiště a mnoho dalšího.

„Jsme moc pyšní na to, čeho jsme se Čtvrtí Pod Hády zatím dosáhli, a jsme pevně přesvědčeni, že se tento projekt stane jedním z nejlepších míst pro život v Brně,“ uzavírá Lamka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *