EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

02. 06. 2022

0 komentářů

Ostrava nabízí pozemky pro bytovou zástavbu v lokalitě Středoškolská v nejlidnatějším městském obvodě

 

Zastupitelstvo města Ostravy rozhodlo na svém březnovém zasedání o záměru prodat nemovitosti s celkovou výměrou 12 151 m² v městské části Ostrava – Jih, mezi ulicemi Středoškolská a U Studia k výstavbě bytových domů s kapacitou až 217 bytů. Vynikající dopravní dostupnost, jakož i občanská vybavenost toto místo předurčují, aby se stalo žádanou lokalitou k bydlení. Termín pro podání nabídek je stanoven do 12 hodin dne 29. července 2022. 

Loading 

Uvedené pozemky se nacházejí v Ostravě-Zábřehu, oblasti, která náleží k důležitým rozvojovým lokalitám ve městě. Jedná se o travnaté, nezastavěné území, rozkládající se na kraji sídliště, tvořeného převážně panelovými domy. Nachází se v „trojúhelníku“ vymezeném městskými třídami Výškovická – Plzeňská – Rudná. Od těch ho zároveň oddělují další objekty, zaručující podstatné snížení míry hluku, způsobeného dopravním provozem. V docházkové vzdálenosti najdeme tramvajové i autobusové zastávky, stejně jako nejnavštěvovanější ostravská sportoviště – městský stadion a krytou sportovní halu Ostravar arénu. Blízké obchodní centrum Avion představuje záruku vynikajících nákupních možností. V místě se, kromě jiného, nachází mateřská i základní škola a tři střední školy. V oblasti ulic Tylova – Rudná je plánován vznik relaxační zóny.

Možný investor by měl usilovat jak o zajištění urbanistické kvality, tak funkčnosti návrhu. Důležité je rovněž zohlednění vazby na okolní zástavbu. Současně s tím by měl potenciální zájemce na základě dohody s městem poskytnout minimálně 10 % z celkového vybudovaného bytového fondu k zajištění dostupného nájemního bydlení. Výše dostupného nájemného by pak měla být sjednána maximálně na úrovni 75 % obvyklého nájemného v době uzavření nájemní smlouvy.

Každý uchazeč musí ve své nabídce uvést popis zamýšleného využití pozemků včetně specifikace účelu stavby, přínosu pro rozvoj dané lokality, vhodnosti z hlediska urbanistického, architektonického, dopravního či funkčního řešení. Je nutné, aby nabídka obsahovala kompletní časový harmonogram výstavby, včetně její případné etapizace, dále materiálové řešení veřejného prostoru, a předpokládané bližší vymezení bytového fondu pro dostupné bydlení. Nezbytností je uvedení cenové nabídky. Minimální nabídková kupní cena nesmí být pod úrovni stanovenou znaleckým posudkem a musí činit minimálně 28 071 000 korun bez DPH.

Pod vedením Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA) a za úzké spolupráce městského obvodu, byla pro území zpracována urbanistická studie, která přistupuje k území komplexně.  Urbanistická studie je doplňujícím dokumentem. Znázorňuje možnosti budoucí zástavby na pozemcích i úpravy veřejného prostranství a předpokládá se, že při zpracování svého záměru z ní bude zájemce vycházet. Klíčové pro budoucí záměr výstavby jsou regulační podmínky, které jsou závazné a určují minimální požadovaný standard.

Záměr prodeje je v souladu s cíli Strategického plánu rozvoje statutárního města Ostravy 2017-2023, pod značkou fajnOVA, ve smyslu podpory rozvoje městského bytového fondu a dostupného bydlení nevyjímaje. Veškeré informace jsou zveřejněny na úřední desce města a webových stránkách https://pozemky.ostrava.cz/stredoskolska/. Investoři uvažující o předložení nabídky a zamýšlejí prohlídku území se mohou obracet na e-mailovou adresu pozemky@ostrava.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

byty - dům - novostavba

Nájem v Praze je dražší než Miláně či Vídni

Evropané se stále častěji uchylují k nájemnímu bydlení. Češi nájmu příliš neholdují. Přednost dávají vlastnickému bydlení, které se ale pro řadu z nich stává nedostupným. Brzy tak zřejmě nebudou mít na výběr. S růstem cen nemovitostí rostou ale i ceny pronájmu. Praha již dokonce přeskočila Milán, Frankfurt či Vídeň. 

Text: Jana Zámečníková

16. 10. 2018

Češi šetří na nové bydlení nejdéle z Evropy. Proč?

Ceny nového bydlení rostou v mnoha evropských zemích rychleji než v Česku. Češi přesto musí šetřit na byty nejdéle. Výnosy z nájmu se ale u nás drží na evropském průměru. Kolik Čechy stojí bydlení a proč na něj neušetří rychleji?

Text: Jana Zámečníková

25. 07. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *