EUR 25.295

USD 24.672

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 3.0 %

EUR 25.295

USD 24.672

12. 12. 2024

0 komentářů

Pojištění za 67 korun měsíčně. Bezrealitky a ČPP spouští revoluční digitální pojištění odpovědnosti pro nájemníky

 

Vytopený byt, zničená lednice nebo rozbité okno. Události, kterých se děsí každý a nájemníci především. Digitální realitní služba Bezrealitky a Česká podnikatelská pojišťovna proto připravili revoluční pojištění odpovědnosti, které lze v ceně jedné kávy sjednat do 2 minut. Nájemníkům pomůže při nenadálých událostech a ušetří desítky tisíc v kauci. Majitelé navíc pojištění vyžadují stále častěji.

Loading



 

Nové pojištění, které bude možné sjednat exkluzivně na pár kliknutí přímo na portálu Bezrealitky, vzniklo ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou. V rámci pojištění odpovědnosti kryje naprostou většinu náhlých škod, jako jsou například zničené parkety ze stěhování, rozkousaný nábytek od psa nebo vytopený byt, do výše dvou milionů se spoluúčastí jedné tisícikoruny. Jeho cena bude pouhých 66,6 korun měsíčně, respektive 800 korun za rok.

Podle zkušeností Martina Ponzera, šéfa digitální realitní služby Bezrealitky, počet majitelů, kteří při podpisu smlouvy vyžadují také příslib sjednání pojištění odpovědnosti, roste. Například v Praze nebo Brně se s touto podmínkou pronajímá zhruba každý desátý byt. Nyní tak nájemníci mohou jednoduše sáhnout po pojištění přímo na Bezrealitky.

„Je to logické. Majitelé jsou stále citlivější na investice, které musí v bytě dělat v případě jeho poškození. A stále více mají zkušenosti s nájemníky, kteří se ke svým škodám nebyli ochotní stavět čelem,“ zmiňuje Martin Ponzer, šéf digitální realitní služby Bezrealitky. „Na druhou stranu nám bylo jasné, že pojištění nesmí být pro domácnost výrazný náklad navíc.“

„Situace kolem nájemního bydlení je v Česku komplikovaná. Proto jsme rádi, že díky spolupráci s Bezrealitky nájemníci mohou jednoduše sjednat pojištění odpovědnosti, které je ochrání před nečekanými škodami, aniž by museli čelit vysokým nárokům na kauci. Toto pojištění je nejen cenově dostupné, ale přináší oběma stranám – nájemníkům i majitelům – větší jistotu a transparentnost při řešení případných problémů,“ zmiňuje Michal Šimon, manažer neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny.   

REKLAMA

Jak je možné sjednat pojištění na Bezrealitky?

  • Službu je možné zvolit z centra služeb
  • Po přihlášení je možné vygenerovat na jedno kliknutí smlouvu, která je odeslána do emailu žadatele
  • Přes platební bránu je pak možné pojištění uhradit a tím již čerpat plnění smlouvy v novém bytě

Situace kolem kaucí se vyostřuje, stále častěji jsou filtrem při výběru bytu

Martin Ponzer zároveň upozorňuje, že právě pojištění může být cesta, která reformuje přístup majitelů a nájemníků k potenciálním škodám. Ten totiž dnes stojí především na takzvaných nájemních kaucích. A jak ukazují poslední roky, je tento systém neudržitelný.

Absolutní hodnota kauce se za posledních pět let zvýšila zhruba o víc než 14 tisíc korun na téměř 35 tisíc. Bezproblémová přitom není pro majitele ani nájemníky. Ani takto vysoká částka nedokáže pokrýt velké nehody, jako je například zničená podlaha vyplavenou vanou. V případě nájemníků se zase výše kauce stává při každém stěhování zásadním nákladem navíc. A především chybí třetí strana, která by vyřešila případný spor o to, jak velká finanční škoda vznikla a zajistila odborné posouzení.

Dobrovolné pojištění odpovědnosti je z takové situace ideální východiskem,“ uvádí Martin Ponzer, šéf Bezrealitky. „Neznamená to, že by krylo škody vzniklé například opotřebením nebo dlouhodobým užíváním, tam má kauce stále smysl. Ale v případě nenadálých událostí se díky němu domácnost vyhne jednorázovým nákladům, kvůli kterým by mohl majitel kauci zadržet.“

Pomocí pojištění tak Bezrealitky rozšiřují řadu digitálních služeb pro majitele i nájemce, mezi které nyní patří Ověření bezdlužnosti, Odhad cen nájmů nebo online nájemní smlouva. V době, kdy je počet lidí mířících do nájmů na nových maximech, pomáhají oběma stranám na realitním trhu zajistit ještě hladší průběh jednání.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.13 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%
Historie vývoje

 

 


Související články

Komentář: Vajec či másla si za průměrnou mzdu možná koupíme od roku 1989 více, ale nájmů méně

V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční. Za průměrnou pražskou měsíční mzdu lze tedy dnes pořídit 2,5 průměrného měsíčního nájmu v metropoli. V roce 1989 přitom člověk za běžnou pražskou […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

30. 12. 2024

Analýza: Stačí v Česku průměrná mzda na průměrné bydlení? Výsledek bohužel nepřekvapí

Náklady na vlastní bydlení pro jedince s průměrným příjmem dosahují kolem 48 procent. V Praze však čistě matematicky dostupnost bydlení hodně pokulhává a v Brně to není o mnoho lepší. že v Ostravě lze bydlet v nájmu už od nákladů ve výši 40 procent průměrného příjmu v dané lokalitě.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 12. 2024

Češi mění přístup k bydlení: Institucionální nájemní bydlení na vzestupu

V posledních letech roste na českém realitním trhu zájem o institucionální nájemní bydlení. Tento trend je výrazný především v Praze, kde aktuálně existuje 2900 bytů v projektech zaměřených na dlouhodobý pronájem a dalších více než 1700 jednotek je ve fázi výstavby, přičemž poptávka po tomto typu bydlení stále sílí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 12. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *