Úterý 18. června. Svátek má Milan.

Poptávka po stavebních materiálech roste

10.12.2015 05:12 Tisková zpráva:

Poptávkové systémy jsou oblíbené jak mezi živnostníky, tak i mezi fyzickými osobami zejména pro svou jednoduchou obsluhu a možnost velmi jednoduše zadat vlastní poptávku po určitém produktu či službě. Pak už stačí pouze čekat na nabídky a z nich si vybrat tu nejvhodnější,“ popisuje podstatu služby Otto Kočí. Nejvíce se letos již tradičně poptávaly stavební materiály a stavební práce. Meziročně se zájem o tuto položku zvýšil z 39 na 45 procent.  Následuje dřevo, doprava a stroje/strojírenství.

  1. Stavebnictví/stavební práce
  2. Dřevo/stavebnídřevo/palivové dřevo
  3. Doprava
  4. Stroje/strojírenství
  5. Auto/moto

Relativně zajímavé výsledky lze vystopovat i u strojírenství. Za tímto označení se totiž nejčastěji skrývají poptávky po nových kotlích, tepelných čerpadlech nebo stavebních strojích. „Zvýšená poptávka po tepelných zdrojích jednoznačně souvisí s tzv. kotlíkovou dotační politikou,“ ukazuje Kočí na trend, který v minulých letech nebyl vůbec patrný.

Roste i průměrná hodnota jedné poptávky. Zatímco v roce 2014 to bylo pouze 77 tis., letos to bylo bezmála 109 tis. korun. „Oživení ekonomiky je jasně patrné ve větší chuti investovat do nemovitostí,“ komentuje letošní vývoj Otto Kočí. „Rozpočty určené na stavebnictví či rekonstrukce jsou až o dvě třetiny vyšší,“ komentuje výsledky meziročního srovnání ředitel ePoptávka.cz. Celková hodnota poptávek vrostla podle Kočího o 1,875 mld. korun. Je to dosud nejvyšší skok v historii. Zvýšení Kočí přisuzuje jednak vzrůstající důvěře v českou ekonomiku a zároveň jasné profilaci služby.

Zdroj: Tisková zpráva ePoptávka.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *