EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

07. 12. 2020

Subjekty:
EKOSPOL

Poslední šance stavět dům v atraktivní části pražských Kbel. Zbývá posledních deset parcel

 

Postavit si vlastní dům v Praze je takřka nemožné. Vhodné plochy jsou pro rodinné zájemce finanční nedostupné a menší stavební pozemky na trhu takřka nikdo nenabízí. Jednou z mála možností nabízí dlouhodobý lídr bytové výstavby, který připravil projekt stavebních parcel Parcely Slavík Kbely. O možnost postavit si dům podle svých představ je velký zájem, aktuálně v nabídce zbývá posledních deset parcel. 


Areál 27 parcel leží v Praze – Kbelích u křižovatky ulic Zamašská a Semilská hned u zastávky MHD „Zamašská“. Pozemky jsou připraveny pro výstavbu rodinných domů a jsou na ně přivedeny kompletní inženýrské sítě.
Pražské Kbely jsou vyhledávanou lokalitou pro bydlení. Spojují totiž klidné bydlení blízko přírody s výbornou dopravní dostupností a plnou občanskou vybaveností v nejbližším okolí. Budoucí majitelé parcel a na nich postavených rodinných domů zde získají bydlení, které jim bude každý závidět. Výhodou tohoto projektu je to, že klienti kupují pouze stavební pozemek. Jak s ním naloží, je zcela na nich. Koupí parcely se nezavazují k tomu, začít okamžitě stavět nebo nechat si dům postavit od prodávajícího developera, jak se často děje,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.
Přípravou projektu s parcelami se podle Korce Ekospol vrací ke svým kořenům. „V samém počátku firmy jsme prodávali stavební pozemky. Například náš projekt Parcely Nové Ďáblice s dvěma stovkami parcel stále patří mezi největší takové projekty na území hlavního města. Podobné množství parcel jsme připravili také v Roztokách. Teď nabízíme místo pro stavbu vlastního rodinného domu také v Kbelích,“ doplňuje Korec.
Kbely jsou atraktivní pro bydlení od nepaměti
Vynikající dopravní dostupnost areálu dokládá už autobusová zastávka sousedící s parcelami. Autem se člověk dostane do šesti minut na Pražský okruh, jen o minutu déle to trvá na stanici metra Letňany. Autobusem MHD je tam člověk za 11 minut, stejný čas mu zabere cesta autem do nákupního centra Černý Most. Do centra Prahy dojede do 20 minut. Nemusí však cestovat vůbec nikam, občanská vybavenost v místě je perfektní. V docházkové vzdálenosti jsou dvě mateřské školky i základní škola a několik dětských hřišť. Ve Kbelích je také pobočka pošty, ambulance, praktičtí lékaři, veterinární ordinace i dostatek obchodů a služeb.
Pražské Kbely si lidé pro bydlení volí už od nepaměti. Svá sídla na jejím území budovali lidé už v době bronzové, což dokazují vykopávky pozůstatků chaty s ohništěm a stropními kůly v Toužimské ulici nedaleko rybníka. Kbely byly prokazatelně osídleny i v době železné. Právě na jejím konci začaly vznikat první osady – kromě Kbel také Vinoř, Dřevčice či Vrábí, které byly dvorci vladyků chránících důležitou obchodní stezku, později ve středověku nazvanou Žitavská. První historické zmínky o Kbelích pocházejí z doby Přemyslovců. Významný přínos pro celé území znamenal příchod armády, která u silnice k Vysočanům hned po první světové válce vybudovala letiště, které funguje dodnes.
Roku 1968 byla obec vyjmuta ze Středočeského kraje a byla připojena k Velké Praze do obvodu Praha 9. V době připojení Kbel k Velké Praze měla obec rozlohu 581 hektarů, 770 domů a 7 000 obyvatel. Většinu tvořili státní zaměstnanci, kteří se sem v předchozích letech přistěhovali.
Kbely jsou zkrátka místem, které spojuje pražskou historii a pamětihodnosti s klidem přírody, parků, lesů a vod. Když k tomu připočteme výbornou občanskou vybavenost a skvělou dopravní dostupnost, včetně MHD, tak získáme ideální místo pro rodinné bydlení.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.