EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

27. 04. 2015

Subjekty:
SOLUS

Pozitivní trend potvrzen: dlužníků v Registru fyzických osob SOLUS opět ubylo

 


 

Do činnosti sdružení SOLUS, které Registr fyzických osob provozuje, je zapojeno 46 společností z 6 ekonomických sektorů. V oblasti bankovnictví, nebankovních finančních institucí a telekomunikačních operátorů eviduje sdružení SOLUS informace o neplatících klientech z většiny trhu. Právě díky výměně informací o klientech, kteří neplní řádně své smluvní závazky, se daří efektivně zamezovat jejich dalšímu zadlužování.

„Spojení informací z více ekonomických sektorů a spolupráce s největšími poskytovateli služeb v daných odvětvích dává sdružení SOLUS jedinečnou datovou základnu. Zapojením více sektorů do jedné databáze je Registr fyzických osob SOLUS na českém trhu unikátní,“ uvádí Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Vůbec poprvé v historii sledování regionálních statistik došlo ke zlepšení ve všech krajích ČR. Dlouhodobě nejhorší je situace v Ústeckém kraji, kde u členů sdružení SOLUS dlouhodobě neplní své závazky 15,24 % dospělých obyvatel kraje. Desetiprocentní hranici překračuje také Karlovarský kraj, Liberecký kraj a Moravskoslezský kraj. Nejméně potíží se splácením závazků eviduje SOLUS naopak na Vysočině a ve Zlínském kraji, kde se pohybuje podíl osob s dluhem po splatnosti kolem hranice 5,5 %.

Ke snižování počtu klientů v prodlení pomáhají i moderní a efektivní cesty, jak mohou svou platební morálku pravidelně ověřovat – například prostřednictvím služby SMS Výpis. Při využití aplikace v chytrém telefonu získá klient informaci o existenci případných dluhů či nedoplatků v Registru fyzických osob SOLUS během několika vteřin. Druhý a další dotaz do registru touto formou přitom stojí pouze 30 Kč.

Sdružení SOLUS sdružuje aktuálně 46 společností, které se svojí činností snaží omezovat další zadlužování osob, které již své aktuální závazky nejsou schopny splácet. 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Žralok - grey reef shark

Finanční žraloci: Lichvářské a úvěrové praktiky

Fantazie lichvářů je nebetyčná, podobně jako jimi používané praktiky. Nemusí jít nutně o vysoké úroky, ale i další praktiky. A když už titulky hlásají, že lichvářské praktiky končí, nastupují nové typy podvodu.

Text: Jana Zámečníková

06. 02. 2017

Mám záznam v registru. Je to problém?

Každý dlužník s bankovním či nebankovním úvěrem u seriózní instituce má záznam. Ale jen pro neplatiče je to problém. Jak se do kterého registru dostanete a jak si poradit s negativním záznamem?

Text: Jiří Havelka

19. 07. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.