EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

04. 10. 2023

0 komentářů

Předsednictvo sdružení SOLUS obhájilo mandát, předsedou sdružení SOLUS byl opětovně zvolen Luděk Čermák

 

Členské společnosti sdružení SOLUS zvolily na příští čtyři roky předsedu a místopředsedy předsednictva, které je statutárním orgánem Sdružení. Jednomyslná volba při účasti zástupců všech řádných členů dala silný mandát k pokračování všech členů vedení.

Loading 

„Vedení SOLUS získalo velmi silný mandát, aby pokračovalo v dosavadní úspěšné činnosti, jejíž prioritou je přispívat k prevenci předlužování klientů, a tím k ochraně nejen členských společností, ale také jejich klientů. SOLUS bude i nadále nepostradatelným nástrojem v oblasti prevence, neboť prověření platební schopnosti klienta na začátku smluvního vztahu je vždy lepším řešením, než následné řešení neuhrazených závazků formou exekucí a insolvencí,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Ve funkci předsedy sdružení SOLUS byl potvrzen Ing. Luděk Čermák, MBA, obchodní ředitel společnosti ESSOX. Luděk Čermák je ve funkci předsedy sdružení SOLUS již od roku 2007. Potvrzeni ve funkci byli i tři dosavadní místopředsedové.

Každý člen předsednictva sdružení SOLUS tradičně zastupuje jeden z klíčových sektorů, které sdílí informace v registrech s cílem ochránit spotřebitele před neodpovědným zadlužením:

  • předseda Luděk Čermák, MBA, zastupuje nebankovní finanční sektor,
  • místopředseda Michal Bláha (Komerční banka) zastupuje sektor bank,
  • místopředseda Antonín Středa (CENTROPOL ENERGY) zastupuje sektor energetiky,
  • místopředseda Marek Novotný, MBA (O2 Czech Republic) zastupuje sektor elektronických komunikací.

 „Když jsem se stal poprvé předsedou sdružení SOLUS, bylo v Registru fyzických osob SOLUS zapsáno více než milion spotřebitelů se závazkem po splatnosti. Díky osvětě spotřebitelů, vhodným změnám v legislativě i důslednému dodržování pravidel odpovědného úvěrování na straně členských společností se podařilo snížit počet osob s dluhem po splatnosti v registru SOLUS na méně než polovinu. To je obrovský úspěch sdružení SOLUS, na který mohou být všichni členové hrdí,“ uvedl ke svému zvolení Luděk Čermák.

Negativní Registr fyzických osob SOLUS je na českém trhu unikátním nástrojem. Obsahuje ucelené informace o platební morálce spotřebitelů z několika ekonomických sektorů a je tak nejefektivnějším a nezastupitelným zdrojem informací o platební morálce klienta. Registry jako je SOLUS, které obsahují informace z více ekonomických sektorů, proto vyzdvihují díky funkčnosti a efektivitě ve svých studiích opakovaně například Světová banka či OECD.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Hrozí Česku konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Upozorňuje na to ve své analýze Česká bankovní asociace.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 10. 2023

Odpovědnost pronajímatele za dluhy nájemce vůči dodavatelům energií

Život může přinést nelehké životní situace. Jednou z nich může být i případ, kdy nájemce v průběhu nájemního vztahu přestane platit zálohy na dodávky energie, čímž může způsobit řadu problémů i svému pronajímateli. Kdo a za jakých podmínek je vlastně za tyto dluhy odpovědný? Jakým nástrahám je pronajímatel vystaven?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

13. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *