EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

04. 10. 2023

0 komentářů

Předsednictvo sdružení SOLUS obhájilo mandát, předsedou sdružení SOLUS byl opětovně zvolen Luděk Čermák

 

Členské společnosti sdružení SOLUS zvolily na příští čtyři roky předsedu a místopředsedy předsednictva, které je statutárním orgánem Sdružení. Jednomyslná volba při účasti zástupců všech řádných členů dala silný mandát k pokračování všech členů vedení.

Loading 

„Vedení SOLUS získalo velmi silný mandát, aby pokračovalo v dosavadní úspěšné činnosti, jejíž prioritou je přispívat k prevenci předlužování klientů, a tím k ochraně nejen členských společností, ale také jejich klientů. SOLUS bude i nadále nepostradatelným nástrojem v oblasti prevence, neboť prověření platební schopnosti klienta na začátku smluvního vztahu je vždy lepším řešením, než následné řešení neuhrazených závazků formou exekucí a insolvencí,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Ve funkci předsedy sdružení SOLUS byl potvrzen Ing. Luděk Čermák, MBA, obchodní ředitel společnosti ESSOX. Luděk Čermák je ve funkci předsedy sdružení SOLUS již od roku 2007. Potvrzeni ve funkci byli i tři dosavadní místopředsedové.

Každý člen předsednictva sdružení SOLUS tradičně zastupuje jeden z klíčových sektorů, které sdílí informace v registrech s cílem ochránit spotřebitele před neodpovědným zadlužením:

  • předseda Luděk Čermák, MBA, zastupuje nebankovní finanční sektor,
  • místopředseda Michal Bláha (Komerční banka) zastupuje sektor bank,
  • místopředseda Antonín Středa (CENTROPOL ENERGY) zastupuje sektor energetiky,
  • místopředseda Marek Novotný, MBA (O2 Czech Republic) zastupuje sektor elektronických komunikací.

 „Když jsem se stal poprvé předsedou sdružení SOLUS, bylo v Registru fyzických osob SOLUS zapsáno více než milion spotřebitelů se závazkem po splatnosti. Díky osvětě spotřebitelů, vhodným změnám v legislativě i důslednému dodržování pravidel odpovědného úvěrování na straně členských společností se podařilo snížit počet osob s dluhem po splatnosti v registru SOLUS na méně než polovinu. To je obrovský úspěch sdružení SOLUS, na který mohou být všichni členové hrdí,“ uvedl ke svému zvolení Luděk Čermák.

Negativní Registr fyzických osob SOLUS je na českém trhu unikátním nástrojem. Obsahuje ucelené informace o platební morálce spotřebitelů z několika ekonomických sektorů a je tak nejefektivnějším a nezastupitelným zdrojem informací o platební morálce klienta. Registry jako je SOLUS, které obsahují informace z více ekonomických sektorů, proto vyzdvihují díky funkčnosti a efektivitě ve svých studiích opakovaně například Světová banka či OECD.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Komentář: Chcete i u nás garantovanou hypotéku za 2 nebo dokonce 0,5 % p. a. jako v Polsku? Byla by to cesta do pekla

Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 03. 2024

Investici do energetických úspor sníží výdaje i zhodnotí dům

Banky se stále více zaměřují na financování energeticky úsporného bydlení. Kromě výhodnější úrokové sazby lze takto umořit část úvěru z vyplacené dotace bez sankcí. Hypotéky jsou sice stále drahé, úrokové sazby však mohou být s další refixací již o dost nižší, což se ale nedá říci o cenách. Bonusem je výrazné zhodnocení nemovitosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 12. 2023

Český realitní trh dusí i absence pobídek pro zahraniční investory

Trh s nemovitostmi napjatě vyhlíží první výraznější snížení úrokových sazeb. Nové kanceláře se nestaví, prodeje bytů rostou zatím pozvolna a většímu rozvoji nájemního bydlení brání kromě drahého financování i současná legislativa. Nejen na tom se shodují realitní odborníci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *