EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

13. 11. 2019

0 komentářů

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ „BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ ZNÁ VÍTĚZE LETOŠNÍHO ROČNÍKU

 

Na slavnostním večeru byly včera v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla devítičlenná odborná porota v čele s Dr. Tomášem Drtinou (GfK Czech). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

Loading 


O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2019“ se ucházely stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2018, a to v pěti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi či architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž od počátku své existence probíhá. A stejně jako v předchozích ročnících byla udělena i Cena čtenářů: na webu soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie laici i odborná veřejnost a vyjádřit tak „vox populi“. Ke všem zmíněným oceněním letos přibyla další dvě: do Síně slávy byla uvedena osobnost, která se v uplynulých letech výjimečnou formou zasadila o rozvoj, propagaci a dobré jméno realitního trhu, developmentu a souvisejících oborů. V neposlední řadě byla udělena cena Environmentálně šetrný projekt, a to napříč všemi kategoriemi. Je příznačné, že do své třetí dekády vstoupila soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit galavečerem s vyhlášením výsledků právě ve Foru Karlín, které patří k oceněným projektům – roku 2014 v této soutěži získalo Zvláštní cenu poroty,“ uvedl Tomáš Drtina, předseda odborné jury.
Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí. „I letos jsme mezi nominacemi měli řadu velmi kvalitních projektů z Prahy i českých a moravských regionů, takže to porota při rozhodování o vítězích a oceněných neměla vůbec jednoduché,“ dodal Tomáš Drtina,
V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů letos získalo nominaci 21 uchazečů: 11 v kategorii menších bytových projektů a 10 v kategorii větších projektů. V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Barrandovská zahrada v Praze 5. Ocenili velmi elegantní a tvůrčí využití specifického pozemku při respektu k okolní zástavbě. V rámci nominantů zaujala Barrandovská zahrada také kvalitním zpracováním veškerých detailů. V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesl projekt Rezidence Waltrovka – II. etapa, západ v Praze 5. Jury v tomto případě vyzdvihla nadstandardní bydlení v nově vzniklé městské čtvrti, nabízející rezidence různého charakteru a s dostatkem společného prostoru při zachování soukromí obyvatel lokality. Komplexní vybavenost nové čtvrti v blízkosti centra Prahy, napojené na trasu metra B, a přesto v zeleni přilehlého parku a parkových ploch, uspokojuje maximum požadavků obyvatel.
Mezi novými administrativními centry zvítězil projekt Praga Studios v Praze 8, a to díky důrazu na udržitelnost, doposud nevídané zastoupení nejmodernějších technologií i celkový komerční úspěch. Praga Studios jde příkladem ve všech porotou posuzovaných oblastech – jedná se o budovu výjimečnou nejen v rámci České republiky, ale i celé střední Evropy.
V kategorii obchodních center triumfovala rekonstrukce obchodního domu Zlín za stavebně a staticky velmi náročnou a architektonicky zdařilou rekonstrukci unikátního prvorepublikového objektu, díky níž město získalo atraktivní obchodní pasáž s výrazným zastoupením gastronomických jednotek, představující příjemné nákupní místo s jedinečnou atmosférou.
V kategorii hotelů titul získal Hotel Jungmannovo náměstí 1 v Praze 1. Projekt byl odbornou porotou oceněn za výjimečnou a citlivou rekonstrukci objektu v samotném srdci Prahy. Díky kombinaci funkcí bude tato budova stále žít. Hotel nabízí stylové a historicky laděné pokoje, které bezesporu zanechají v návštěvnících Prahy trvalý pozitivní dojem.
V kategorii skladových a průmyslových areálů se na stupni nejvyšším umístil projekt Viapharma / Dr. MAX v rámci Panattoni Parku Prague Airport II. Jury u něj vyzdvihla ohleduplnost k životnímu prostředí i řadu zvolených technických řešení, kterými byl během spekulativní výstavby přizpůsoben konkrétnímu nájemci. Budova tak splňuje požadavky konceptu Průmysl 4.0 a je v tomto ohledu v rámci ČR poměrně ojedinělá. S ohledem na provoz pak dostála i přísným kritériím Státního úřadu pro kontrolu léčiv.
Zvláštní cenu poroty letos získala Zóna pro umění 8smička v Humpolci, a to za citlivou rekonstrukci a proměnu bývalé textilní továrny v unikátní galerii s kavárnou a knihkupectvím a zároveň za mimořádný přínos lokalitě. Soukromá galerie, která vznikla za podpory místních umělců, podnikatelů a široké komunity, je významným místem setkávání napříč uměním a generacemi.
Cenu „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, si odneslo technologicko-informační centrum Cyberdog s roboticky obsluhovanou vinárnou v Praze 5. Centrum se stalo místem setkávání lidí z okolí, návštěvníků z celé Prahy i cizinců. To vše díky své unikátnosti, kreativní architektuře a řadě technologických vychytávek, díky nimž  si hosté mohou vychutnat nejenom občerstvení a dobré víno, které jim připraví robotická ruka, ale také zajímavosti a novinky z oblasti robotiky a kybernetiky.
Držitelem ocenění Environmentální projekt roku se stala inovativní komplexně řešená kancelářská budova Praga Studios (Skanska Property CR) v Praze 8, přispívající k dalšímu rozvoji pražského Karlína. Projekt soutěžil (a zvítězil) v kategorii nových administrativních center. Cílí na dvojí certifikaci: LEED Platinum a WELL Gold, což je dokladem precizní práce v oblastech udržitelnosti a přívětivosti pro své uživatele. Garantem této kategorie byla Česká rada pro šetrné budovy – v porotě zasedala Simona Kalvoda, výkonná ředitelka Rady.
První osobností, která byla v rámci soutěže „Best of Realty – Nejlepší z realit“ uvedena do Síně slávy, se stal Serge Borenstein – spoluzakladatel společnosti Karlín Group, která vznikla v roce 1997. V současné době je stěžejním akcionářem skupiny, jejíž název se inspiroval pražskou čtvrtí Karlín, v níž svými úspěšně realizovanými projekty zanechal výraznou stopu.
Cena čtenářů pro rok 2019 patří projektu Churchill v Praze 2, který soutěžil v kategorii nových administrativních center a obsadil v ní druhé místo.
S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 22. ročník. V průběhu roku 2020 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2019 a podzimem roku 2020.
 
Kompletní přehled projektů oceněných v 21. ročníku soutěže „Best of Realty“
Rezidenční projekty menšího rozsahu

 1. místo Barrandovská zahrada, Praha 5; developer: skupina T.E; architekt / architekt interiéru:

                        C.A.I.S. Architekti / Jestico+Whiles / Flera (zahradní architekti)

 1. místo PECR DEEP, Pec pod Sněžkou; K2 invest; Ing. arch. Zdeněk Kozub / Ing. arch.

                        Zdeněk Kozub

 1. místo Apartmány Padesátka II. etapa, Bedřichov v Jizerských horách; AND Apartmány

                        Padesátka; Podlipný Sladký architekti / Podlipný Sladký architekti
Rezidenční projekty většího rozsahu

 1. místo Rezidence Waltrovka – II. etapa, západ, Praha 5; developer: Penta Real Estate;

                        architekt / architekt interiéru: Casua / Casua

REKLAMA

 1. místo Rezidence Hadovitá, Praha 4; Metrostav Development / DÍVČÍ HRADY PRAHA;

                        Ing. arch. Ivan Sládek / ARX studio

 1. místo Berounská Brána – I. etapa, Beroun; Crestyl real estate; Ian Bryan Architects / Ian

                        Bryan Architects
 Nová administrativní centra

 1. místo Praga Studios, Praha 8; developer: Skanska Property Czech Republic;

                        architekt / architekt interiéru: ADNS architekti / neuvedeno

 1. místo Churchill, Praha 2; Penta Real Estate; Jakub Cigler Architekti, Aukett / Atelier Kunc

                          Architects

REKLAMA

 1. místo Vlněna Office Park – budova A, B, Brno; CTP Invest; Studio Acht / Vos interiors

Obchodní centra

 1. místo Rekonstrukce obchodního domu Zlín; developer: PRIOR Zlín; architekt / architekt

                        interiéru: Ing. arch. Jaroslav Ševčík (ARCH.Z.STUDIO), Ing. arch. Marek Šlesinger,
                        Ing. arch. Jiří Soukal / Ing. arch Beata Gistrová, Ing. arch. Jaroslav Ševčík

 1. místo Centrum Stromovka, Praha 7; Lordship; SIAL architekti a inženýři / Chapman Taylor
 2. místo Korso Karviná; Bluehouse Capital; Kyzlink Architects / Kyzlink Architects

Hotely

 1. místo Hotel Jungmannovo náměstí 1, Praha 1; developer: Generali Real Estate Fund CEE,

                        investiční fond; architekt / architekt interiéru: TaK Architects / Hop! Design (Paolo Tosi,
                        Marta Gervasoni)

REKLAMA

 1. místo Hotel Urban Crème, Praha 1; Dafné Property; ra15 / Jestico+Whiles
 2. místo Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou; Kubík Sněžka; ov architekti / ov

                        architekti (část interiérů: ateliér edit!)
Skladové a průmyslové areály

 1. místo Viapharma / Dr. MAX v rámci Panattoni Park Prague Airport II, Pavlov; developer:

                        Panattoni /AEW ; architekt / architekt interiéru: Rota Group / Rota Group

 1. místo SEGRO Logistic Park Prague, Hostivice; SEGRO Czech Republic; CONSTRUO /

                        CONSTRUO

 1. místo Prologis Park Prague-Airport, DC3, Jeneč; Prologis Czech Republic; Rota Group /

                        neuvedeno
 Zvláštní cena poroty
8smička – zóna pro umění, Humpolec
Investor: Nadační fond 8smička
Architekt: OK PLAN ARCHITECTS
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – ARTN Award for Excellence
Technologicko-informační centrum Cyberdog s roboticky obsluhovanou vinárnou
Developer: Trigema
Architekt: David Černý, Tomáš Císař – Black n‘ Arch
Environmentálně šetrný projekt
Praga Studios, Praha 8 (projekt soutěžil v kategorii Nová administrativní centra)
Developer: Skanska Property Czech Republic
Architekt: ADNS architekti
Síň slávy – Lifetime achievement award
Serge Borenstein, Karlín Group
Cena čtenářů
Churchill, Praha 2 (projekt soutěžil v kategorii Nová administrativní centra)
Developer: Penta Real Estate
Architekt / architekt interiéru: Jakub Cigler Architekti, Aukett / Atelier Kunc Architects
 
Tisková zpráva Best of Realty

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *