Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Při koupi nemovitosti jsou dražby výhodnou alternativou

19.03.2013 03:03 Tisková zpráva:

Lidé zatím kouzlo dražeb plně neobjevili, není to totiž nejběžnější způsob, jak si většina pořizuje bydlení. Důvodů je více, často se bojí neznámého či neví, jak to probíhá. Současně mají pocit, že nemohou zajímavou nemovitost za atraktivní cenu vydražit právě oni.

Přestože má veřejnost o dražbách již více informací, stále narážíme na jistý stupeň nedůvěry, který pramení z neznalosti. Přitom koupě nemovitosti v dražbě je vlastně nejbezpečnějším způsobem. Je předem jasné, že zvítězí nejvyšší nabídka, majitelem se člověk stane v okamžiku příklepu a záznamem v katastru nemovitostí, kdy dojde i k výmazu všech pohledávek. Tudíž kupující mají zaručeno, že je nečekají žádná nemilá překvapení. To při realitním způsobu prodeje není možné stoprocentně zaručit,“ komentoval Radim Hasman, předseda představenstva společnosti Eurodražby.cz

V minulosti mohlo být pro zájemce o koupi nemovitosti v dražbě překážkou to, že veřejné dražby, dobrovolné i nedobrovolné, bylo možné provádět pouze fyzicky. Dražby se tak většinou kumulovaly a odehrávaly se převážně ve velkých městech, jako je Praha nebo Brno. Zájemci pak museli řešit dopravu a čas. Od nového roku je možné veřejné dražby provádět online, tudíž každý může licitovat z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Kupovat nemovitosti v dražbě nebylo nikdy jednodušší. Není třeba si brát dovolenou a cestovat. Principy dražby přitom zůstávají stejné, hlavním cílem je prodat nemovitost za maximální možnou cenu. U elektronických dražeb se mění pouze způsob licitace. Zájemci se již nepotkávají fyzicky v dražební místnosti, ale na webovém portále.

Nespornými výhodami elektronických dražeb jsou ještě větší transparentnost, dostupnost, časová nenáročnost a flexibilita,“ doval Radim Hasman.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *