Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

Prodej nových bytů v prvním čtvrtletí nové maximum nepřinesl, prodalo se celkem 1122 bytů

02.04.2013 04:04 Tisková zpráva: EKOSPOL

Ačkoli nedošlo k další akceleraci nákupní horečky, která se doslova strhla v posledním čtvrtletí loňského roku, jsou čísla za první letošní pololetí pro pražské developery stále velmi povzbuzující. Tedy přesněji řečeno, pouze pro některé developery.

Poptávku nadále stahují superlevné projekty

„V prvním kvartále pokračoval trend, který jsme zaznamenali již v závěru loňského roku a který stál za skokovým nárůstem prodejů nových bytů v Praze. Poptávka z celé Prahy se stahuje do několika superlevných projektů, které nabízejí stovky nových bytů výrazně pod pražským cenovým průměrem,“ vysvětluje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

Ráj pro kupující bude pokračovat

Tržní podíl tří největších developerů dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku 45,8 %, dohromady prodala silná trojka celkem 514 nových bytů. S ohledem na tradiční uvádění dalších etap do prodeje v druhém kvartále roku lze předpokládat, že extrémně výhodné podmínky pro kupující budou ještě nějaký čas pokračovat. „Ve druhém čtvrtletí dáme do prodeje dalších téměř 400 bytů ve třech superlevných lokalitách. Na přípravě dalších intenzivně pracujeme,“ uzavírá Evžen Korec, jehož EKOSPOL prodal v prvním kvartále letošního roku celkem 221 bytů a dosáhl tržního podílu 19,7 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *