Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Prohlášení Guarenty Group k pokusům o podvod na Bezrealitky.cz

11.04.2012 02:04 Tisková zpráva:

Podvod se týká snahy těchto neznámých pachatelů vylákat od potencionálních nájemců nemovitostí platby, které jsou údajně pro Guarenty Group, konkrétně pro náš produkt Pojištění kauce, a to ve výši dvou měsíčních nájmů. Platby se mají údajně zaplatit Guarenty Group přímo přes Money Gram.

„Guarenty Group se důrazně ohrazuje proti kriminálním defraudačním pokusům těchto neznámých pachatelů. Naše unikátní Pojištění kauce bude uvedeno na trh až od poloviny dubna 2012. Navíc pojistné činí pouhých 5,25% z celkové kauce. V neposlední řadě se veškeré platby pojistného provádějí bezhotovostně na k tomu určený (a ze zákona zřízený) bankovní účet společnosti Guarenty Group. Guarenty Group a provozovatel realitního portálu bezrealitky.cz okamžitě ohlásili tyto skutečnosti Policii ČR a žádáme veškeré klienty, kteří jsou jakkoliv dotčeni tímto pokusem o podvod, aby se nám ozvali na 800 787878,“ sdělil Thomas Koller, jednatel společnosti Guarenty Group.

Co je opravdové Pojištění kauce?

Pojištění kauce je forma pojištění, kterou bude možné objednat online na http://guarenty-group.com/cz/Njemce/Pojistn_kauce až od poloviny dubna 2012. Místo aby nájemce zaplatil pronajímateli celou kauci, zaplatí Guarenty Group roční splátku pojistky ve výší 5.25% hodnoty kauce. Nejlevnější pojistka vychází na pouhých 42 Kč měsíčně. Za to obdrží pronajímatel pojistku kauce, v případě nutnosti jejího využití se obrátí na pojišťovnu. Pojišťovna poté využitou částku z kauce nárokuje na nájemci.

„Výhodou pojištění kauce pro nájemce je, že nájemce nemusí platit pronajímateli desítky tisíc korun dopředu a uvolní se mu hotovost. Když se nájemce stěhuje za prací, má výdaje za stěhování, nábytek, provizi realitní kanceláři, kauci a první nájem – celkově se může jednat o částku přesahující 200 000 Kč. Samotná kauce může v některých městech vyšplhat na 70 000 Kč a výše,“ sdělil Paul Kucera z Guarenty Group a dodává: „Náročné Vánoce, zvýšení DPH, prudké meziroční zvýšení inflace o 3,5% v lednu 2012, zpomalená ekonomika způsobující tlak na výplaty a pracovní místa a nevyplacení tradičních vánočních bonusů bylo korunováno v posledních měsících zpožděním výplaty dávek. To vše v důsledku ochromuje platební schopnost tisíců nájemců a způsobuje dominový efekt vůči hypotečním ústavům, poskytovatelům spotřebních úvěrů a dalším. Pojištění kauce je jeden ze způsobů, jak můžeme do jisté míry usnadnit nájemci hledání vhodného bydlení.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.