EUR 24.390

USD 22.442

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.390

USD 22.442

20. 11. 2023

0 komentářů

Projekt Letnian vstupuje do stavební fáze. Byty prodává realitní kancelář LEXXUS NORTON

 

Zahájit stavbu bytového domu Letnian umožnil úspěch transakčního programu BYX. Zájemci o bydlení, kteří by za současných tržních podmínek nedosáhli na hypotéku anebo by pro ně byla nevýhodná, využili v předprodeji bytů takzvaný model rent-to-own, neboli rent-to-buy, který funguje na principu „Nájmem k vlastnímu bydlení“. Pro financování BYX se rozhodlo více než 95 % zájemců o bydlení. Posvětili tak podzimní termín zahájení stavby bytového dumu Letnian, jehož dokončení je plánováno v létě 2025. Volné bytové jednotky, z celkem 144, exkluzivně nabízí renomovaná realitní kancelář LEXXUS NORTON.

Loading 

Správný čas pro dobrou investici? Právě teď

Program BYX je odpovědí na současnou krizi bydlení, která je způsobená kombinací faktorů, jako je inflace, růst energií, cena peněz a nedostatek nabídky novostaveb. “Jsem přesvědčený, že ceny novostaveb výrazněji neklesnou. Výjimkou by mohla být silnější hospodářská krize, ale ty jsou obvykle doprovázeny vysokou cenou peněz a růstem nezaměstnanosti, a tak na případném dočasném poklesu cen nemovitostí profituje v krizích jenom malá část obyvatelstva. Krize zároveň tlumí výstavbu, a jak se po jejím překonání vrací finanční stabilita domácností, i ceny nemovitostí se rychle vrací na původní úrovně. Pomineme-li okolnosti doprovázející mimořádné a hluboké hospodářské krize, tak do produkce bytu vstupuje řada faktorů, které přirozeně cenu produktu postupně zvyšují. Sem patří rostoucí cena práce nebo legislativa vyžadující čím dál „zelenější“ a energeticky efektivnější budovy. Není důvod se tedy domnívat, že tyto faktory jen tak zmizí,“ říká Martin Kubišta, ředitel projektu Letnian a doplňuje: „Nemovitost je stabilní dlouhodobou investicí a v Letnianu to platí dvojnásob. Máte jistotu, že sjednaná kupní cena vašeho bytu se v průběhu účasti v programu BYX nezvýší.“ 

Majitele bytů potěší, že z budoucího navýšení hodnoty bytu – které přirozeně předpokládáme, budou těžit výhradně oni. Podle reakce trhu je už teď jasné, že se nám podařilo nalézt win-win řešení jak pro klienta, tak pro investora a financující banku.

Byty v projektu Letnian exkluzivně nabízí renomovaná realitní kancelář LEXXUS NORTON, která má 30 let zkušeností s výstavbou a prodejem bytů v Praze a okolí. “Bytový dům Letnian a nová možnost jeho financování je velmi zajímavým konceptem. Naše kancelář se na prodej zajímavých a kvalitních projektů specializuje, což v případě Letnianu platí jak z pohledu nabídky bytů, tak průkopnickou variantou jejich financování,” říká Marianna Krausová, partner realitní kanceláře LEXXUS NORTON.

Letnian jako projekt s nápadem: stavba zahájena

REKLAMA

Letnian je bytový projekt v hodnotě téměř 1,5 mld korun. Stavba čítá 144 bytů v moderním bytovém domě, na okraji zastavěné části Letňan, se soukromou zahradou s dětským hřištěm a výhledem do zeleně. Byty jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby různých generací a životních stylů. Nabídka zahrnuje garsonky, jedno až čtyřpokojové byt; současně je dbáno na environmentální udržitelnost provozu domu v budoucnu. Velmi perspektivní je i lokalita Letňan. Nabízí totiž spojení výhod města a klidného života ve čtvrti, která se postupně stává čtvrtí krátkých vzdáleností a udržitelného bydlení.

Jak funguje BYX? Čím vyšší záloha, tím nižší cena bytu a nájmu

Program BYX změnil pravidla hry v oblasti nabídky rezidenčních bytů. Jde o unikátní způsob financování bydlení, který kombinuje nájemní a vlastnické bydlení. Zpočátku totiž bydlíte v nájmu, jehož platba se dá přirovnat ke splácení úroků u hypotéky. Pravidelně si můžete upravovat částku hrazenou nad rámec nájemného, a ta se stává dílčí úhradou ceny bytu a od zbývajícího doplatku kupní ceny se odečítá. Flexibilita výše plateb umožňuje splácet byt podle vašich aktuálních možností a bez složitých administrativních procedur spojených s hypotečním financováním. Zbývající doplatek kupní ceny je zároveň možné kdykoliv uhradit, účast v programu BYX tím ukončit a stát se ihned výhradním vlastníkem bytové jednotky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *