EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

20. 11. 2023

0 komentářů

Projekt Letnian vstupuje do stavební fáze. Byty prodává realitní kancelář LEXXUS NORTON

 

Zahájit stavbu bytového domu Letnian umožnil úspěch transakčního programu BYX. Zájemci o bydlení, kteří by za současných tržních podmínek nedosáhli na hypotéku anebo by pro ně byla nevýhodná, využili v předprodeji bytů takzvaný model rent-to-own, neboli rent-to-buy, který funguje na principu „Nájmem k vlastnímu bydlení“. Pro financování BYX se rozhodlo více než 95 % zájemců o bydlení. Posvětili tak podzimní termín zahájení stavby bytového dumu Letnian, jehož dokončení je plánováno v létě 2025. Volné bytové jednotky, z celkem 144, exkluzivně nabízí renomovaná realitní kancelář LEXXUS NORTON.

Loading 

Správný čas pro dobrou investici? Právě teď

Program BYX je odpovědí na současnou krizi bydlení, která je způsobená kombinací faktorů, jako je inflace, růst energií, cena peněz a nedostatek nabídky novostaveb. “Jsem přesvědčený, že ceny novostaveb výrazněji neklesnou. Výjimkou by mohla být silnější hospodářská krize, ale ty jsou obvykle doprovázeny vysokou cenou peněz a růstem nezaměstnanosti, a tak na případném dočasném poklesu cen nemovitostí profituje v krizích jenom malá část obyvatelstva. Krize zároveň tlumí výstavbu, a jak se po jejím překonání vrací finanční stabilita domácností, i ceny nemovitostí se rychle vrací na původní úrovně. Pomineme-li okolnosti doprovázející mimořádné a hluboké hospodářské krize, tak do produkce bytu vstupuje řada faktorů, které přirozeně cenu produktu postupně zvyšují. Sem patří rostoucí cena práce nebo legislativa vyžadující čím dál „zelenější“ a energeticky efektivnější budovy. Není důvod se tedy domnívat, že tyto faktory jen tak zmizí,“ říká Martin Kubišta, ředitel projektu Letnian a doplňuje: „Nemovitost je stabilní dlouhodobou investicí a v Letnianu to platí dvojnásob. Máte jistotu, že sjednaná kupní cena vašeho bytu se v průběhu účasti v programu BYX nezvýší.“ 

Majitele bytů potěší, že z budoucího navýšení hodnoty bytu – které přirozeně předpokládáme, budou těžit výhradně oni. Podle reakce trhu je už teď jasné, že se nám podařilo nalézt win-win řešení jak pro klienta, tak pro investora a financující banku.

Byty v projektu Letnian exkluzivně nabízí renomovaná realitní kancelář LEXXUS NORTON, která má 30 let zkušeností s výstavbou a prodejem bytů v Praze a okolí. “Bytový dům Letnian a nová možnost jeho financování je velmi zajímavým konceptem. Naše kancelář se na prodej zajímavých a kvalitních projektů specializuje, což v případě Letnianu platí jak z pohledu nabídky bytů, tak průkopnickou variantou jejich financování,” říká Marianna Krausová, partner realitní kanceláře LEXXUS NORTON.

REKLAMA

Letnian jako projekt s nápadem: stavba zahájena

Letnian je bytový projekt v hodnotě téměř 1,5 mld korun. Stavba čítá 144 bytů v moderním bytovém domě, na okraji zastavěné části Letňan, se soukromou zahradou s dětským hřištěm a výhledem do zeleně. Byty jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby různých generací a životních stylů. Nabídka zahrnuje garsonky, jedno až čtyřpokojové byt; současně je dbáno na environmentální udržitelnost provozu domu v budoucnu. Velmi perspektivní je i lokalita Letňan. Nabízí totiž spojení výhod města a klidného života ve čtvrti, která se postupně stává čtvrtí krátkých vzdáleností a udržitelného bydlení.

Jak funguje BYX? Čím vyšší záloha, tím nižší cena bytu a nájmu

Program BYX změnil pravidla hry v oblasti nabídky rezidenčních bytů. Jde o unikátní způsob financování bydlení, který kombinuje nájemní a vlastnické bydlení. Zpočátku totiž bydlíte v nájmu, jehož platba se dá přirovnat ke splácení úroků u hypotéky. Pravidelně si můžete upravovat částku hrazenou nad rámec nájemného, a ta se stává dílčí úhradou ceny bytu a od zbývajícího doplatku kupní ceny se odečítá. Flexibilita výše plateb umožňuje splácet byt podle vašich aktuálních možností a bez složitých administrativních procedur spojených s hypotečním financováním. Zbývající doplatek kupní ceny je zároveň možné kdykoliv uhradit, účast v programu BYX tím ukončit a stát se ihned výhradním vlastníkem bytové jednotky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *