Neděle 24. února. Svátek má Matěj.

Průzkum: Stavební firmy a bankovní domy svedou boj o 300 000 Čechů

04.03.2013 03:03 Tisková zpráva:

V minulosti, podle průzkumu konkrétně v posledních pěti letech, spoléhalo na vlastní úspory až 42 procent Čechů, kteří stavěli dům. Nyní však dochází k postupné proměně trhu neb vlastními prostředky disponuje pouze 6 procent těch, co zvažují si v následujících letech pořídit vlastní bydlení. Bankovní domy a stavební firmy se tak budou v následujícím období ucházet o přízeň této poměrně velké skupiny obyvatel směřující do vlastního rodinného domu. „V současné době se více než dříve potýkají mladé rodiny s nedostatkem vlastních úspor a nechtějí čekat na stáří, než se budou moci odstěhovat z paneláků,“ upozorňuje finanční analytik společnosti Ekonomické stavby Miroslav Lebl a dodává: „Ekonomické stavby proto přichází nejen s řešeními pro stavbu, ale i pro její financování. Nové programy Mladá rodina a Nulová hotovost jsou toho jasným důkazem,“ dodává Lebl.

Program Nulová hotovost je nadstavbou nového programu Ekonomických staveb Mladá rodina. Pro ten je potřeba základního kapitálu ve výši 170 000 Kč, který mají již mladé páry našetřený. „Ne všichni ti, kteří touží po vlastním bydlení, však mají tuto základní částku na dosah, proto jsme v programu Nulová hotovost našli řešení i takové situace,“ zdůrazňuje Lebl. V Nulové hotovosti je tak základní částka 170 000 Kč nahrazena malým doplňujícím úvěrem, a to stavebním spořením či krátkodobým překlenovacím úvěrem v závislosti na přání klienta.           

Tento chytrý program financování tak může přiblížit bydlení v rodinném domě i těm, kteří o něm prozatím pouze snili. Stačí si jen uvědomit, že není potřeba velkých úspor a přesto je možné si pořídit kvalitní bydlení podle vašeho přání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *