EUR 25.235

USD 23.616

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.616

29. 02. 2024

0 komentářů

Půjčka na udržitelné bydlení s výhodně nízkou sazbou 3,19 % p. a.

 

Modrá pyramida stavební spořitelna a Komerční banka dávají zelenou udržitelnému bydlení. Od 4. března 2024 nabídnou příjemcům dotace z programu Oprav dům po babičce zvýhodněný úvěr s nízkým úrokem 3,19 % p. a. se splatností až 25 let. Úroková sazba 3,19 % je platná po celou dobu splatnosti úvěru. Výhodné podmínky úvěru jsou výsledkem spolupráce se Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Loading 

Půjčka na udržitelné bydlení umožňuje klientům získat úvěr na ekologické a energeticky úsporné rekonstrukce jejich bydlení až do výše 2,5 milionu korun bez nutnosti ručení nemovitostí. Kombinace nízké úrokové sazby spolu s až 25letou splatností znamená nízké měsíční splátky, díky kterým na rekonstrukci dosáhne výrazně větší množství klientů.

Výhodně úročenou Půjčku na udržitelné bydlení s dlouhou splatností, určenou na spolufinancování investičního záměru, na který žadatel získal dotaci z programu Oprav dům po babičce, mohou příjemci této dotace získat od 4. března na pobočkách Modré pyramidy, KB poradenských místech i v pobočkách Komerční banky. Umožnila to spolupráce Modré pyramidy se Státním fondem životního prostředí ČR, která navazuje na loňské memorandum uzavřené mezi Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem financí a Asociací českých stavebních spořitelen. Na jeho základě se stavební spořitelny budou podílet na energetické transformaci českých domácností poskytováním výhodných úvěrů. Od letošního ledna se jejich činnost rozšířila i o dotační poradenství k dotačním titulům programu Nová zelená úsporám se zaměřením na rodinné domy.

„Nabídka Půjčky na udržitelné bydlení s nízkým úrokem od 3,19 procenta představuje další rozšíření spolupráce stavebních spořitelen se státem, která umožní většině českých domácností komplexní rekonstrukce jejich domovů. I domácnostem, které nemají dostatečně vysoké úspory, umožní tento program investovat do energeticky úsporných opatření. Přispějeme tak ke zvýšení komfortu bydlení a snížíme domácnostem jejich pravidelné náklady na energie,“ uvedl Michael Pupala, generální ředitel Modré pyramidy stavební spořitelny.

Dotační program Oprav dům po babičce podporuje komplexní renovace starších neúsporných domů. Podmínkou získání finančních prostředků je realizace důkladného zateplení, renovaci lze dále doplnit o všechna další opatření jako ve standardním programu NZÚ. Záměrem dotace je upřednostnit renovace starších domů před novou výstavbou, proto jsou prostředky, které mohou přesáhnout i milion korun, poskytnuty ještě před zahájením prací. Program je adresován zejména rodinám s dětmi, úspěšní žadatelé získají k standardním bonusům i rodinný bonus ve výši 50 tisíc korun za každé nezaopatřené dítě.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

V Praze výrazně rostou prodeje nových bytů, ale už i ceny

Prodeje nových bytů v Praze v letošním roce výrazně rostou, developeři za první čtvrtletí prodali celkem 1520 nových bytů. To je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku takřka trojnásobek. První čtvrtletí loňského roku však bylo z pohledu prodejů nejhorší v historii monitoringu trhu, tedy za poslední dvě desetiletí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 04. 2024

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *