EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

12. 10. 2023

0 komentářů

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí více služeb online, stavební spoření lze založit i pro nezletilé

 

Raiffeisen stavební spořitelna spustila možnost v mobilním bankovnictví sjednat stavební spoření pro nezletilé děti. Další novinkou je možnost online sjednání stavebního spoření přes web pro nové klienty Raiffeisenbank prostřednictvím bankovní identity. 

Loading 

Využití mobilní aplikace se rozrůstá do dalších oblastí. Nově je možné založit stavební spoření nezletilým klientům. Celý úkon lze provést v mobilním bankovnictví Raiffeisenbank. Jediné, co je k procesu sjednání potřeba, je spolupráce s jedním ze zákonných zástupců a nahrání rodného listu dítěte. Doposud si spoření mohl skrz aplikaci založit jen dospělý klient.

Plně online je také nově zpřístupněn proces založení stavebního spoření pro všechny klienty. Digitalizace tak plně nahradí dříve nezbytný proces zaslání smluvní dokumentace přes kurýra či schůzku na pobočce. Možnost je dostupná pro nové klienty Raiffeisenbank, zapotřebí je k tomu pouze bankovní identita. Ke stavebnímu spoření lze rovněž přidat založení osobního účtu u Raiffeisenbank, díky kterému pak klient může čerpat finanční výhody.

„Snažíme se jít v digitalizaci neustále kupředu a vycházet klientům vstříc. Pro některé úkony není důvod, aby se zájemci museli osobně dostavit na pobočku nebo využívat papírovou formu. Jsme proto rádi, že i pro nezletilé klienty umožníme sjednání stavebního spoření z pohodlí domova, stejně jako využití Bank iD pro založení spoření všem dospělým,“komentuje změny Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Raiffeisen stavební spořitelna u nově sjednaného stavebního spoření nabízí nyní garantovaný úrok 7 % p. a. do konce roku 2024. Jedná se o nejvýhodnější úrok na stavebním spoření, stačí si spoření založit nejpozději do konce roku 2023.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024

Další ročník programu Nová zelená úsporám odstartoval

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dotaci do nové etapy populárního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Pro žadatele je připraveno mnoho novinek včetně několika podprogramů, které reagují především na růst životních nákladů v podmínkách ekonomické krize.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *