Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Raiffeisen stavební spořitelna navyšuje svůj tržní podíl

20.08.2012 02:08 Tisková zpráva: Raiffeisen stavební spořitelna

RSTS eviduje větší zájem klientů o nové stavební spoření
Během prvního pololetí 2012 uzavřely stavební spořitelny 207 tisíc nových smluv a zaznamenaly tak meziroční nárůst o necelých 12 %. Za stejné období se RSTS zvýšil počet nových smluv o více než třetinu. Tento trend pokračoval i v červenci a přinesl tak RSTS téměř 20% podíl na trhu stavebního spoření u nových smluv a navýšení.

„I když je stavební spoření opakovaně skloňováno v souvislosti s připravovanými legislativními změnami, podařilo se ve srovnání s loňským rokem zastavit pokles počtu nových smluv. Naše letošní produkce je výrazně tažena právě novými smlouvami, což pro nás představuje bezesporu kvalitnější výkon,“ říká Roman Hurych, místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.  

Objem poskytnutých úvěrů v RSTS roste
Celkový objem úvěrů, který poskytly stavební spořitelny v prvním pololetí 2012, stagnoval. Navzdory tomu úvěrová produkce Raiffeisen stavební spořitelny stoupla o téměř 17 % a RSTS tak dosáhla více než 17% tržního podílu.

Nadmíru úspěšný červenec
Červenec se letos RSTS vydařil, neboť dokázala uzavřít o téměř 90 % více nových smluv včetně navýšení cílové částky. „Tento fakt potvrzuje, že zavedení Zlatého účtu, který kombinuje výhody tradičního stavebního spoření a spořicích účtů, byl dobrým krokem, který naši klienti viditelně ocenili,“ dodává Roman Hurych. Zlatý účet RSTS nabízí od 1. července 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *