EUR 25.230

USD 23.714

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.230

USD 23.714

18. 03. 2022

0 komentářů

Raiffeisenbank s partnery zajistí ubytování pro 700 uprchlíků z Ukrajiny

 

Raiffeisenbank ve spolupráci s CZECH INN HOTELS a Fidurock tento týden zajistila ubytování a stravu pro 150 ukrajinských uprchlíků zasažených válkou. Ubytování a stravu pro dalších 550 lidí financuje u stejných partnerů a předává k využití Ministerstvu vnitra České republiky. O organizaci pro prvních 150 lidí se starají zaměstnanci hotelu i banky a příchozím pomáhají s orientací v Praze, zabezpečením základních potřeb, dokumentů nebo zřízením bankovních účtů. Součástí pomoci je i zajištění vzdělávání dětí ve spolupráci s Trade Fides a Ministerstvem školství České republiky.

Loading 

„V tuto chvíli máme ubytovaných prvních padesát lidí a do konce týdne společně s CZECH INN HOTELS a Fidurock ubytujeme dalších sto, pro které nyní zajišťujeme dopravu do České republiky. Dalších pět set padesát ubytovacích míst jsme nabídli k využití Ministerstvu vnitra a ve spolupráci s Trade Fides a Ministerstvem školství zajišťujeme na místě i vzdělávání ukrajinských dětí,“ říká Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank. „Raiffeisenbank pokrývá veškeré náklady na ubytování a stravování ve výši padesáti milionů korun. Všem ukrajinským občanům na místě pomáháme také se zajištěním základních potřeb včetně založení víceměnového účtu zdarma,”dodává Igor Vida.

Raiffeisenbank těmito kroky pokračuje v dosavadní aktivní podpoře uprchlíků z Ukrajiny. Nabízí jim zřízení osobního víceměnového účtu zdarma, v nejbližších dnech spustí online bankovnictví v ukrajinštině a připravuje možnost přijímat hotovost v ukrajinských hřivnách. Jako jedna z prvních pomohla prostřednictvím Člověka v tísni částkou 10 milionů Kč na humanitární účely, zaměstnanci Raiffeisenbank přispěli dalšími 4,7 milionu Kč a za platby na Ukrajinu si banka neúčtuje žádné poplatky.

„Velmi si vážím vstřícného přístupu našich partnerů CZECH INN HOTELS a Fidurock a jejich zapojení do okamžité pomoci až sedmi stovkám lidí z Ukrajiny. Musím také poděkovat všem našim klientům za pochopení a trpělivost. Během tohoto týdne jsme na pobočkách Raiffeisenbank otevřeli ukrajinským uprchlíkům na pět tisíc nových účtů, což způsobilo, že občas klienti museli čekat nebo si domluvit schůzku s bankéřem na jiný den. Projevili tak obrovskou míru solidarity,“ říká Igor Vida.

Kromě ubytování, stravování, vzdělávání, finanční pomoci a bankovních produktů pomáhá Raiffeisenbank i hmotnou humanitární pomocí od svých zaměstnanců. Nabízí i psychologickou pomoc svým ukrajinským zaměstnancům v České republice a připravuje nabídku práce v bance pro ukrajinské uprchlíky.

REKLAMA

Veškeré důležité informace jsou klientům k dispozici i v ukrajinštině https://www.rb.cz/uk/pomahame-ukrajine/bezny-ucet

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Válka na Ukrajině a české nemovitosti

Jaký dopad bude mít válka na Ukrajině na trhu s nemovitostmi?

Válka na Ukrajině probíhá už několik týdnů, mírové rozhovory sice pokračují, ruské jednotky se stahují z oblasti Kyjeva, ale dopady této války se nejspíše ještě plně neprojevily. Mezinárodní měnový fond i Evropská unie upravují postupně předpovědi pro ekonomický růst evropských zemí. A čeká se, že Česká republika nejspíše bude ekonomicky stagnovat s růstem kolem kulaté […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

07. 04. 2022

Aktuální sazby hypoték leden 2021

Aktuální sazby hypoték: Sazby zamrzají. Kdy zamíří vzhůru?

Pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů se zastavil. Banky zatím vyčkávají a hypoteční sazby stagnují. Růst sazeb se ale zřejmě blíží. Důvodem je především rostoucí cena peněz na mezibankovním trhu. A zvyšování sazeb chystá letos i ČNB.

Text: Jana Zámečníková

05. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *