EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

29. 01. 2024

1 komentář

Realitním projektem roku 2023 je brandýská rezidence Na Mariánské cestě od DOMOPLANu. Developer získal i další ocenění

 

 Rezidence Na Mariánské cestě, kterou mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN staví v Brandýse nad Labem, se stala absolutním vítězem ocenění Realitní projekt roku 2023. Kromě hlavní ceny soutěže se stala také absolutním vítězem v kategorii Cena architektů. Ocenění získaly i další stavby developera – brněnská rezidence Pekárenský dvůr a aparthotel Lesní stráně, který staví v Jeseníkách. DOMOPLAN se tak stal developerem s největším počtem cen.

Loading 

Slavnostní vyhlášení soutěže Realitní projekt roku, které se uskutečnilo ve čtvrtek 25. ledna, opanovaly stavby developerské společnosti DOMOPLAN ze skupiny FIPOX. Hlavní ocenění absolutního vítěze získala rezidence Na Mariánské cestě. Rezidenční komplex s více jak tři sta byty a areálem pro volný čas staví DOMOPLAN v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Ocenění absolutního vítěze navíc rezidence získala i v kategorii Cena architektů.

 „Máme velkou radost, že jsme získali další prestižní ocenění. Je to pro nás důkaz, že naše projekty dlouhodobě patří k nejlepším stavbám v Česku,” uvádí Tomáš Vavřík, zakladatel a výkonný ředitel společnosti DOMOPLAN. „Rezidence Na Mariánské cestě inspirovaná skandinávskou filozofií hygge je zosobněním rodinného, zdravého a udržitelného bydlení, které odpovídá moderním trendům developmentu. Těší nás, že ji ocenila také odborná veřejnost,říká dále Vavřík o vítězném projektu.

Harmonické bydlení po vzoru Skandinávie

Rezidence Na Mariánské cestě, která vedle cen absolutního vítěze obdržela Cenu architektů za nejlepší projekt v rámci Středočeského kraje, nabídne po svém dokončení celkem 321 bytů. Momentálně probíhá etapa první výstavby o 168 jednotkách, kterou coby generální dodavatel stavby zajišťuje technologicko-stavební koncern THIERRA. Dokončená bude závěrem letošního roku a následně se zahájí práce na výstavbě druhé části. Noví obyvatelé budou mít k dispozici byty 1+kk s rozlohou 32,5 metrů čtverečních až 4+kk se 109 metry čtverečními.

Architektonická podoba klade důraz na minimalismus čistých linií s funkčností, přírodní materiály a pomocí velkých okenních portálů propojuje interiéry s vnějším okolím. Společně s celkovým konceptem rezidenčního areálu pro trávení volného času nachází inspiraci ve skandinávské architektuře a stylu života. „Zastřešujícím motivem projektu byla inspirace skandinávským životním stylem její harmonickou filozofií hygge. Jedním ze základních pilířů Skandinávců je rovnováha mezi prací a časem stráveným s rodinou, proto rezidence Na Mariánské cestě nabídne také nespočet aktivit pro volný čas, popisují architektky projektu Ivana Linder a Dagmar Fredholm Zvoníčková ze studia IDENTITY DESIGNERS.

REKLAMA

Součástí rezidenčního komplexu je tak rozlehlý venkovní areál. Kromě sportovního a workoutové hřiště zde budoucí obyvatelé najdou také odpočinkovou zónu, finskou saunu nebo plácek pro jógu. Vybudované budou i vodní plochy s posezením, dětské hřiště, grill-pointy, hřiště pro psy nebo místo pro komunitní zahradu. Takřka tři čtvrtiny plochy areálu bude pokrývat zeleň. Rezidence je navíc za přispění fotovoltaiky, tepelných čerpadel, akumulace, systémů pro opětovné využití dešťové vody nebo energetického smart managementu domácností ze 40 procent energeticky soběstačná.

V těsném sousedství rezidence Na Mariánské cestě, jejíž název je odvozen od historické poutní cesty, DOMOPLAN plánuje vybudovat také městskou mateřskou školku.

Oceněný holiday resort v Jeseníkách i rezidence v Brně

Rezidence Na Mariánské cestě nebyla jedinou oceněnou stavbou DOMOPLANu. Prémiový aparthotel Lesní stráně s 54 apartmány a přírodním wellness, který vzniká v Jeseníkách v blízkosti lyžařského střediska Ramzová, obdržel hned dvě ocenění –  Cenu odborné poroty a Cenu architektů za nejlepší projekt v rámci Olomouckého kraje. Výstavba holiday resortu s pětihvězdičkovými službami, který svým architektonickým záměrem a podobu akcentuje okolní přírodu, začne v polovině letošního roku.

Další cena pak zamířila do Brna rezidenci Pekárenský dvůr, kterou DOMOPLAN staví v blízkosti centra města v Zábrdovicích. Jeden z momentálně největších rozestavěných projektů v Brně obdržel Cenu architektů za nejlepší stavbu v Jihomoravském kraji.

Komplex s 239 byty, živým vnitroblokem a klubovým charakterem rezidenčních služeb bude hotový začátkem příštího roku.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Banky v červnu poskytly nejvíce hypoték v letošním roce

Objem poskytnutých hypotečních úvěru dosáhl v červnu 24,2 miliardy Kč, z toho skutečně nové úvěry činily 20,2 miliardy Kč. Červnový objem nově poskytnutých hypoték je tak nejvyšší v letošním roce a společně s květnem se poprvé po více než dvou letech nachází nad hranicí 20 miliard Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 07. 2024

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Karel

  5 března, 2024

  A teď realita toho úžasného projektu Na Mariánské cestě: Domy měly mít maximálně 3 patra a podzemní garáže. Ovšem developer, asi jako pomstu místním, postavil domy o 1,5-2 metry výše nad terénem, což odporuje plánu stavby i územnímu plánu. S tím souvisí i mnoho dalších věcí, mimo jiné to, že domy mají být bezbariérově přístupné. Takže následovaly návozy hlíny a obrovské betonové nájezdy (v plánu stavby samozřejmě nejsou). Ty zaberou místo stromům a parkovišti, a nejspíš i terasám některých bytů. Jezírko uprostřed tedy bude na kopci, zato nyní jsou jezírka všude kolem.
  Stavba neměla také zasahovat do života místním, mělo to mít dost striktní pravidla. Myslíte, že je někdo dodržuje? Máme stavební stroje a kamiony i přes zákaz vjezdu našem sídlišti (proč si nejezdí po svém pozemku?), vrtání celý den, ignorace naplánované pracovní domy, oplocení veřejné ulice, prach, špína, odpadky.
  Pokud by si tu někdo chtěl koupit byt, dejte si veliký pozor na to, co vám developer nabízí a co v realitě dostanete, ať nejste zklamaní jako já.

  Odpovědět